«На все Божа воля»

По бульвару Богдана Хмельницького, на території, де знаходиться невеличка українська православна церква, будують храм на честь святого апостола Андрія Первозванного.
Детальніше про будівництво та майбутній храм у Бучі розповідає настоятель «Всіх святих землі Русі-України» – отець Андрій.

- Чому вирішили будувати храм?
- Капличку ми побудували давно. Але це невелике приміщення, тимчасове, бо ж воно не може задовольнити потреб бучанців. Адже на великі свята, наприклад, на Пасху, приходить 5-7 тисяч людей. У маленькій церкві всі не поміщаються. Тому будувати храм хотіли вже давно. Питанням було вибрати достойний проект. Місце для храму хороше – сам центр Бучі. Храм ми будуємо не тільки для сьогодення, а для того, щоб ця церква служила людям років 200-300.

- Коли розпочалося будівництво і як воно проходить?
- Будівництво триває вже півроку. Те, що ми вже побудували, – це приблизно 6 метрів від висоти всього храму, а до вершини хреста 43 метри. Тут, де зараз фундамент, – засиплять землею. Таки чином храм буде на пагорбі близько 3 метрів. Навколо храму - обхідна площадка. Вже збудоване підвальне приміщення, де буде храм. Плануємо там зробити класи для дітей, щоб займатися з ними. Зробити трапезну, щоб допомагати людям похилого віку, малозабезпеченим та іншим, по-можливості будемо їх годувати.

- Хто допомагає будувати святиню?
- Протягом років, багато людей, що ходять у церкву, робили пожертвування на будівництво храму. З минулого проекту залишились деякі матеріали для будівництва. Зараз підрядником-спонсором виступає місцевий бізнесмен Косенко і багато інших. З розумінням ставиться місцева влада, депутати. Якщо потрібно, звертаюся до керівника ЗАТ «Меліоратор» Василя Яцюка. Багато людей допомагають у будівництві. Є такі люди, до яких я звертаюся особисто, і вони допомагають будівельними матеріалами чи послугами. Деякі люди, яких ми просто не знаємо, але їх знає Господь Бог – долучаються до будівництва цього чудової церкви.

- Розкажіть про особливості майбутнього храму?
- Храм, звичайно, буде чимось подібним на всі інші. У ньому не буде чогось ультрасучасного, екстравагантного. Але він буде по-своєму особливим. Бо ж за мету собі ставимо, щоб це місце було не лише для богослужіння, коли людина прийшла раз в тиждень (неділю), а весь інший час храм пустує, а для того, щоб це місце щодня збирало біля себе людей. Тобто, щоб це був духовний центр, де люди вчитимуться добру та вірі.

- На скільки храм важливий для нашого міста?
- Думаю, що ми до кінця не розуміємо всієї ваги того, що є храм. Коли ми дивимося навкруги, ми бачимо наркоманів, п’ють люди, в сім’ях негаразди і таке інше. Тобто це не проблема сьогоднішнього дня, коріння набагато глибше. А віра все-таки з чогось береться. Думаю, новий храм вплине на соціально-економічний та культурний розвиток суспільства у нашому місті. І, звичайно, буде його окрасою. А в Київській області це буде один з найбільших храмів.

- За скільки часу плануєте збудувати храм?
- Чесно кажучи не знаю, як Бог дасть. Все залежить від політичної ситуації. Адже попереду вибори, вибори – це завжди невизначеність. Якщо зараз, наприклад, у місцевої влади є розуміння, що це будується не на день, а на майбутня, то що буде пізніше, ніхто не знає. Наприклад, в Києві Володимирський собор десять років будували, у Барселоні є величезний собор, який вже більше ста років будується і до цього часу ще не побудований. Тому конкретно сказати, коли ми завершимо будівництво тяжко. Об’єкт досить серйозний і достойний. Поки є місце, де молитися. Сподіваюся, що через років п’ять побудуємо.
На все Божа воля.
сайт церкви: www.cerkva-bucha.org.ua
Вікторія Кончаківська, спеціально для 
храм
  2
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.