» » » «Бажаю, щоб пацієнти цінували вашу турботу»

«Бажаю, щоб пацієнти цінували вашу турботу»

Хірургічне відділення Ірпінської центральної міської лікарні — одне з кращих на Київщині. Його вже 22 роки очолює лікар-хірург вищої категорії Анатолій Сивак.

Люди, які займаються благородною лікарською справою, — справжні рятівники у найтяжчі хвилини нашого життя, коли хвороба нівечить тіло та гнітить душу. Завдяки невтомній праці медиків, турботі та професійній майстерності у хворого з’являється віра та надія на одужання. І це — найголовніше для кожного з нас. Адже народна мудрість говорить, що здоров’я не придбаєш ні за які гроші.

Даниїл Лісняк, головний лікарь Ірпінської міської лікарні ІЦМЛНапередодні Дня медичного працівника ми зустрілися з головним лікарем Ірпінської центральної міської лікарні Данилом Лісняком, щоб дізнатися, чим живуть місцеві медики.
— Вітаю усіх моїх колег з професійним святом, — наголосив Данило Костянтинович. — У цей нелегкий час, коли вирішується доля нашої держави, точиться громадянська війна, триває неприкрита інтервенція з боку сусідньої країни, медичні працівники з честю несуть свою благородну місію та виконують покладені на них завдання. І все це — незважаючи на жалюгідний фінансовий стан у питаннях забезпечення медичних закладів медикаментами, харчуванням, сучасним обладнанням. Ми не складаємо рук, не йдемо на дно, а тримаємося на плаву, щоб встигати за усіма сучасними досягненнями світової медицини. І намагаємося все це донести до наших земляків, які звертаються до нас по допомогу.

— Колишня влада розпочала запроваджувати у життя медичну реформу. Які маємо результати?
— Завершено її перший етап. Не секрет, що він проводився дещо волюнтаристськими методами, не забезпеченими з матеріально-технічного боку. Але це відбулося. Судячи з наших показників, хворі в організаційному плані не дуже й помітили зміни. Це, безумовно, є позитивним моментом.
Бо коли проводиться реформа і хворі не відчувають її негативних наслідків — це добре. Так, без них теж не обійшлося. Реформи ніколи не бувають популярними. Тим паче, що матеріально-технічна база лікарні залишає бажати кращого. Є тимчасові незручності. Наприклад, з дитячою поліклінікою. Хоча не скажу, що це радикально вплинуло на лікування дітей у нашому регіоні. Я вірю, що дитяча поліклініка по вул. Садова, 29 буде відремонтована, там установлять надсучасне обладнання. Ми робимо для цього усе можливе.

Так, у зв’язку з подіями в країні, фінансовою нестабільністю нам у минулому році не вдалося придбати апарат ультразвукової діагностики для дитячої поліклініки. Але міська рада знову виділила на це кошти — я їм за це щиро вдячний. І хоча апарат значно подорожчав — надано додаткові гроші. Сподіваюся, що вдасться зробити ще якусь частину ремонту в цьому закладі. Я б хотів, щоб у це вірили наші земляки. Тоді набагато легше працювати. А наші медпрацівники, попри усі недоліки та негаразди, заслуговують позитивного ставлення. Я упевнений, що більшість населення Ірпінського регіону щиро вдячні їм за сумлінну працю.

Є чітка позиція керівництва нашої галузі: реформа не припиниться, але зазнає певних коректив. Коли проводили реформу в себе, то врахували усі особливості, які притаманні нашому регіону. І завдяки цьому ми не втратили жодної посади лікарського та медсестринського персоналу — у нас не було скорочень.

Колектив хірургічного відділення Ірпінської міської лікарні


ОДНЕ З КРАЩИХ ВІДДІЛЕНЬ КИЇВЩИНИ


— За останні роки ми зробили потужні кроки в організації розвитку, відкритті нових напрямків хірургічних втручань, — говорить Анатолій Миколайович. — Ми здійснюємо практично всю хірургічну патологію — планову та ургентну. Наше відділення співпрацює з кафедрою хірургії та судинної хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика. Її офіційним
представником, асистентом, у нашому закладі є Микола Крестьянов. Плідна співпраця з кафедрою постійно розширюється.
Наше відділення розраховане на 60 ліжок. Налічує 50 співробітників. Персонал кваліфікований, усі пройшли атестацію. У рік ми проводимо майже 1400 хірургічних операцій.

— Хірургія прогресивно розвивається, — продовжує заступник головного лікаря з медичної частини, хірург Володимир Левчук. — У роботі використовуємо нові методи, передові технології. На базі відділення працює Центр лапароскопічної та пластичної хірургії.
Користуючись нагодою, щиро вітаю медичних працівників Ірпінського регіону з професійним святом!
Василь ГРУШЕЦЬКИЙ


— Чи й надалі освоюватимуться нові методи лікування, проводитимуться майстер-класи?
— Після тих подій, стресів, які пережила наша держава, повертатимемося до нормального лікувального, наукового процесу. У нас укладена угода з кафедрою хірургії та судинної хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти (НМАПО), яку очолює професор Володимир Паламарчук.
Налагоджено плідну співпрацю, наша лікарня стала її клінічною базою. Передбачено і нові методики оперативних втручань, лікування, сучасна діагностика на базі кафедри, консультації важкохворих її співробітниками. Таким чином намагаємося вийти на вищий рівень, бо стояти на місці не можна — треба на рівні нашого міста йти у ногу з часом. Можливо, ще не відповідаємо європейським стандартам, але якщо до того не прагнути, не ставити собі цю планку, то ніколи її і не досягнемо.

— Кого зі своїх колег хочете окремо відзначити напередодні свята?
— Звичайно, усі заслуговують на велику подяку за сумлінну працю та людяне ставлення до пацієнтів. Але не можу не виділити діяльність головного лікаря Ірпінського центру первинної медико-санітарної допомоги Інни Комісарової та усіх її співробітників. Просто гігантську роботу виконує відділення невідкладної допомоги (завідуюча Олена Щелкова). Хоча воно і створене у цьому році, але вже завоювало довіру. Сьогодні екстрена допомога відділена від муніципальної медицини, це окрема структура й у неї чітко окреслені завдання. Вони набагато вужчі, ніж були раніше, десь на 60%.
І це узяла на себе одна бригада відділення невідкладної допомоги. За сприяння наших депутатів, членів виконкому, в. о. міського голови, секретаря міської ради Богдана Мельничука, першого заступника міського голови Миколи Головкевича нам передано машину, буде створена ще одна бригада.

Хочу відзначити працівників Гостомельської та Ворзельської амбулаторій. У Гостомелі Борис Мельник уже багато років очолює цю службу. Завдяки його професіоналізму, досвіду вона відповідає сучасним вимогам. Вдячний і працівникам Ірпінського пологового будинку, які, незважаючи на особистий час — ніч, вихідні, свята — рятують породілля та дітей, допомагають людям відчути радість появи нового життя.
Відзначаю і працівників Ірпінської центральної міської лікарні. Зокрема, відділення травматології, яке очолює Петро Ксеник — травматолог з багаторічним досвідом, лікар від Бога, чудовий організатор.
Хоча воно відносно нове, але там сплав досвіду та молодості. У ньому застосовуються найсучасніші технології при лікуванні, оперативних втручаннях.

Дякую і нашим кардіологам. Відомо, що на першому місці у світі серед причин смерті — серцево-судинні захворювання. За допомогою кардіологів застосували у відділенні інтенсивної терапії метод тромболізісу, який врятував не одне життя. Це розчинення тромбу, який перекриває судину при інфаркті міокарда. Сьогодні у людини набагато більше шансів залишитися живою і повернутися до повноцінного життя. Ці методики раніше були привілеєм науково-дослідних інститутів, вузьконаправлених клінік, а тепер можемо застосовувати й у нашому стаціонарі. Як завжди, хочу подякувати хірургам. У них дуже важка робота.
Ситуації трапляються різні, часто пов’язані з тим, чи житиме людина.

Головне — на відповідному рівні вчасно провести професійне оперативне втручання. Відзначу особисто завідуючого відділенням Анатолія Сивака, лікаря Миколу Крестьянова — нашого провідного хірурга, який є і асистентом кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО. Не можу не відзначити і своє рідне відділення інтенсивної терапії, бо я за фахом анестезіолог, багато років його очолював.


Там трудяться люди, які щодня самовіддано ведуть боротьбу за життя хворого. Ірпінська міська поліклініка — нова будівля, чудові приміщення, суперпрофесійні лікарі, високий рівень людяності. А головний лікар Світлана Росстальна — справжня
турботлива матір для усіх хворих, які звертаються до лікарні.

Відзначаю і тих, хто забезпечує нормальний лікувальний процес. Це і технічна служба, яку очолює Леонід Петренко. Дуже важлива частина роботи — фінансова служба (головний бухгалтер Олена Лукашенко), яка протягом багатьох років у надзвичайно складних умовах умудряються «викроїти» кошти, наприклад, на слуховий апарат чи протез ока інваліду, ліки чорнобильцю або афганцю. Якщо когось не згадав — прошу не ображатися, бо не вистачить газетних сторінок. За терпіння, професіоналізм, сумлінне ставлення до своїх професійних обов’язків, самовіддачу дуже низько вклоняюся своєму колективу, а також усім медпрацівникам, які трудяться у нашому регіоні — військовому госпіталі, санаторіях. Бажаю, щоб пацієнти цінували вашу роботу та довіряли турботі про них.

Спілкувався Ігор ШВЕЦЬ
Фото автора

Фото з архіву:6 -4

газета: "Ірпінський вісник" №24 від 13 червня 2014 року
Лікарня
Коментарів: 1
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.
ovs

OFFline

  • ovs (1)
  • Користувачі
  • 13 червня 2014 12:55
Поздравляю всех работников Бучанской больницы с днем медицинского работника! Желаю всем крепкого здоровья! Слова особой благодарности хочется сказать Крестьянову Н.Е. и Потявину А.Л. за их золотые руки, отзывчивые сердца, человечность, понимание и заботу. Спасибо за то, что вы есть - весь без исключения персонал хирургического отделения и отделения интенсивной терапии!

1