Буча новини міста, Буча сайт » ЗМІ Ірпінського регіону » Бучанські новини » Буча- Блиставиця- Мироцьке: Потрійний альянс

Буча- Блиставиця- Мироцьке: Потрійний альянс

У минулі вихідні жителі села Мироцьке (Києво-Святошинський район) проголосували за приєднання до Бучі. Тобто, висловили добру волю стати єдиною територіальною громадою, разом жити і діяти задля втілення різносторонніх інтересів.

Таким чином, утворився своєрідний потрійний «альянс»: Буча-Блиставиця-Мироцьке. Дане рішення не тільки історичне для регіону, але й унікальне для України, адже випередило практичне втілення адміністративно-територіальної реформи.
Попри припущення скептиків, що на збори мало хто прийде, центральну площу села заповнили сотні мирочан. Настрій у багатьох – спокійний і виважений, люди мають власну думку.

Як годиться, «для процедури» обрали Президіум, головуючого і лічильну комісію.
На порядку денному два питання: 1. об’єднання двох територіальних громад села Мироцького і міста Бучі шляхом створення однієї адміністративної одиниці – Бучі, як міста обласного значення; 2. різне.На зустріч з місцевими жителями приїхали Бучанський міський голова Анатолій Федорук та заступник голови Києво-Святошинського районної адміністрації Анатолій Скоротецький, члени ініціативної групи. Представників влади села Мироцького на зборах не було. Хоча саме вони повинні представляти, обстоювати і виконувати волю громади. А також – висловити своє бачення даної ситуації. Зрештою, якщо логічно – переконувати, що Мироцькому буде краще в якості окремого населеного пункту. Нічого з цього не було. Тож, така позиція і нехтування важливою подією – відверто здивувала.
Анатолій Скоротецький, заступник голови Києво-Святошинського районної адміністрації


Разом з тим, звертаючись до присутніх Бучанський міський голова Анатолій Федорук висловив вдячність кожному, хто полишив свої справи і прийшов на загальні збори села.
Він підкреслив, що процес об’єднання – це спільне бачення і бажання двох територіальних громад. Тому що протягом багатьох десятиліть вони межували, взаємодіяли і співпрацювали. І навіть були періоди в житті кожного щодо спільних проектів, пов’язаних з агропромисловим комплексом.

«Так історично склалося, що ми географічно поруч, тож цей процес є природнім і закономірним. Більше того, він актуальний і в політичному аспекті, бо мине рік-два і по всій країні запроваджуватиметься нова адміністративно-територіальна реформа. І ми з вами повинні зробити перший крок, щоб бути «піонерами» в цьому процесі. А відтак – привернути увагу державних установ до наших територіальних громад і тих проблемних питань, які є. Звичайно, що і ми з вами будемо своєю працею робити все для того, щоб кожен житель почувався захищено та комфортно», - сказав мер Бучі.
Заступник голови Києво-Святошинської районної адміністрації Анатолій Скоротецький привітав всіх жителів села з фактичним творенням історії - об’єднання в одне велике та потужне місто. Тому що, жити в місті стає набагато легше та зручніше, тим більше, в такому як Буча. Також, запевнив, що районна адміністрація має позитивний відгук з даного приводу: «Наш район є передовим в багатьох напрямках - і в медицині, і в освіті - про Мироцьку школу, хочеться сказати, що заклад дуже потужний, тому ні в якому разі питання про його закриття бути не може. Навпаки - його потрібно розвивати. Що на вас і чекає при приєднанні до Бучі.

За останні 2-3 роки зроблені великі зрушення по приватизації земельних актів: було видано 15 тис. державних актів по Києво-Святошинському району. Прикро, що інфраструктура нашого району і адміністративно-територіальна одиниця, взагалі немає свого адміністративного центру і це є глобальною проблемою для нашого району. Тому, це ще один плюс для приєднання села Мироцьке до міста Буча.
Так як ви є одна сім’я - рішення приймати тільки вам. Але додам, що Києво-Святошинський район іде в крок всіх тих реформ, які відбуваються в державі в наш час».

І громада довірилася посадовцям. Зрештою, 442 людини (із 450 зареєстрованих на зборах жителів) проголосували за приєднання до Бучі. 7 чоловік – утрималися і одна жіночка була «проти». Тож, доленосне рішення прийнято. Мироцьке бажає бути в складі Бучі - з рівними правами і можливостями жителів одного міста.
Саме так твориться історія, приймаються рішення, які в майбутньому стають прикладом, а найголовніше – цінним досвідом. Будемо вірити, що позитивним досвідом.


Під час народного «віче» Бучанський міський
голова Анатолій Федорук зупинився
на тих моментах, які найбільше цікавили
і турбували місцевих жителів.


Географічні особливості
Відстань від Мироцького до Бучі – 8 км, а від села до адміністративних центрів Києво-Святошинського району – від 30 км і більше. Тож, транспортний аспект – на користь об’єднання.
Буча пропонує на базі сільської ради створити виконавчий орган Бучанської міської ради і розширити спектр послуг, які надаються населенню. Зокрема, мова йде про прийом архітекторів, землевпорядників та інші необхідні служби, що мають слугувати людям. Все це задля того, щоб житель села Мироцького міг користуватися послугами на місці.

Ще один чинник пов’язаний з освітою. Ми не лише говоримо про те, що школа і садочок не будуть закриватися. Маємо покращити матеріальну базу, підсилити педагогічний колектив таким чином, щоб у батьків не було потреби возити дитину в інший населений пункт. Про закриття навіть мови не може бути. Адже якщо закрити тут школу, то дітей треба кудись влаштовувати. Везти в Бучу – затратно й виснажливо. Крім того, у нас також треба «розвантажити» школу №4 та гімназію. Тож, гарантуємо: ніякого закриття не буде.
Можлива й інша ситуація. Якщо Мироцьке залишиться в складі Києво-Святошинського району, то швидше за все відбудеться процес об’єднання освітянських округів. А якщо буде з Бучею, то освітянський заклад гарантовано буде існувати та розвиватися.
Стосовно охорони здоров’я. На базі Мироцького фельдшерсько-акушерського пункту відкриємо денний стаціонар і спектр послуг розшириться. Зокрема, це відбуватиметься в унісон із державною політикою щодо реформування галузі. Тобто, послуга повинна бути наближеною до людей. Інші види медичних послуг ви отримуватимете не в районній лікарні Боярки, а в міжміській лікарні – спільній для Ірпеня і Бучі. Поліклінічні установи, які є в місті, також слугуватимуть для об’єднаної територіальної громади.

Комунальні послуги
(вода, каналізація, світло, обслуговування будинків і території)

Їх надаватимуть наші спільні комунальні підприємства, які за своїми статутними цілями покликані слугувати громаді. Звичайно, інше питання, що водогін і каналізацію в Мироцькому ще потрібно будувати. І ми, в складі єдиного міста, пропонуємо спільно реалізовувати ці проекти. Давайте дамо відповідь на запитання: чи може сьогодні районний бюджет, в силу віддаленості Мироцького від адміністративного центру Києво-Святошинського району, проінвестувати воду і каналізацію? Звісно, може. Але чи буде це зроблено найближчим часом або на перспективу?.. Відповідь ми знаємо, виходячи з існуючої ситуації. У місті без води і каналізації жителі не можуть існувати, бо тоді це не місто.
Щодо інших служб – пошти, ощадкаси. Ці послуги надаються там, де проживають люди. Жодним чином, у зв’язку з об’єднанням, ніхто не змусить пенсіонера без його волі переходити на картку. Як носили пенсію, так і будуть це робити – і це факт, воля людини. Тобто, всі ті державні установи, які є в селі Мироцькому, майбутньому мікрорайоні Бучі, збережуться для зручності людей.

Земельні питання, питання власності і правові питання
На жаль, під час обговорення даного пункту серед мирочан поширювалися чутки про те, що після об’єднання у них заберуть землю і побудують тут заводи, відстійники тощо. Все це – недолугі спекуляції. З дорослими людьми так не поводяться! Чиновник повинен нести людям об’єктивну інформацію для того, щоб його рішення базувалося на стверджувальній думці.

Про власність
Уся прибудинкова власність жителів Мироцького чи та, що за межами села (паї), – це є ваша власність. І ніхто, крім вас, не може нею розпоряджатися. Але розпоряджатися виходячи з містобудівних норм і законів, які діють на території держави. Тобто, в межах району не зможете перевести свій пай під той вид діяльності, який хочете. У складі міста така можливість з’являється. І це – беззаперечний факт, тому що і ваші колеги, які працювали в агрофірмі «Київській», уже давно реалізували свої наміри. Міська рада приймала рішення про зміну цільового призначення землі – ОСГ, під житлове будівництво тощо (в залежності від місця розташування, генплану і бажання людини).

Щодо сміттєпереробного заводу
Міський голова, депутати міської ради ніколи не підуть проти позиції людей. Тобто, навіть намірів бути не може, тому що в місті сміттєпереробний завод не доречний. Як і раніше, будемо возити сміття на Бородянський полігон, де й визначена відповідна територія.

Очисні споруди
Ставив дорослим людям питання: як ми з Бучі, яка налаштована на київську станцію Бортничі, у реверсному порядку зможемо подавати каналізаційні стоки в Мироцьке?! Так, для самого Мироцького потрібно вирішувати питання каналізування – це однозначно. Визначатися з місцем розташування очисних споруд. Адже всі стоки йдуть у грунтові води і потім з криниць цю воду самі ж і споживаємо. Тож, фактично забруднюємо навколишнє середовище. Питання води – одне з пріоритетних не тільки для нас, а й по всій Україні. Тому дбайливе відношення до природних ресурсів дасть можливість споживати чисту воду. А ми можемо це зробити спільно побудувавши водогони і забезпечивши каналізування масиву. Але це – виключно під певний об’єм споживачів даної послуги.

Щодо оформлення землі
Дивно, чому цей процес відбувається так довго. Я проінформував районне керівництво, голову Київської облдержадміністрації. Сподіваюся, що вони втрутяться і найближчим часом питання буде вирішено у правовому полі. Адже те, що 2-4 роки люди не можуть оформити землю – «випадає» із загальної тенденції в державі. Кожна друга нарада в області під головуванням губернатора закінчується тим, що міські голови і звітуються: скільки видано актів на землю, чому відбуваються затримки тощо.
Тож, ми піднімемо дану проблематику і думаю, що всі ці питання будуть врегульовані протягом року.

Процедурні моменти
Зрозумійте, після наших зборів ми не стаємо автоматично жителями міста. Повинні пройти складну, виходячи з норм законодавства, процедуру. Загальні збори – це є дороговказ депутатам сільської ради. Сесія Мироцької сільської ради повинна прийняти відповідне рішення, звернутися до Бучанської міської і Києво-Святошинської районної рад. А тоді вже всі разом звертаємося до Київської обласної ради і обласної державної адміністрації. Область приймає рішення і робить подання до Верховної Ради України.

Питання об’єднання ініціюємо саме зараз, весною, тому що плануємо пройти весь шлях до закінчення бюджетного року. Тоді, в 2014 році, в нашому бюджеті вже був би розподілений фінансовий ресурс на кожного жителя міста (у минулому – жителя Мироцького). Наведу такі цифри. Фінансове забезпечення на жителя Бучі, виходячи з доведеного державою нормативу, становить 3600 грн. У сільському статусі на 1 людину припадає 400 грн. Тобто, коли об’єднуємо громади, то кількість жителів Мироцького, а це 1500 чоловік, множимо на 3600 грн: це ваша частка в складі єдиного нашого бюджету. За ці кошти утримуються школи, лікарні, надаються комунальні послуги, ведеться будівництво тощо. З фінансової точки зору процес об’єднання дає гарантований результат того, що ми з вами вирішимо всі назрілі питання. Звісно, не за один день, але це станеться.

Оформлення документів
Відповідь на це дам прикладом. У Бучі відбувався процес зміни назв вулиць. І у скептиків також виникало питання – навіщо це робити? Мовляв, зміна назви потягне із собою затрати. Але нам вдалося зробити це ще тоді, коли не були поширені електронні носії, не було постанов Верховної Ради. Розіслали наше рішення про перейменування вулиць в усі установи: БТІ, міліцію, паспортний стіл, лікарню тощо. І коли виникла потреба звернутися до нотаріуса оформити документи, то в записі було: «місто Буча, вул. Ярослава Мудрого, а в дужках (для зручності) – «колишня вул. Леніна). І ніяких проблем, а тим більше грошових затрат, з боку жителів не було. У даній ситуації (коли ще й буде Постанова Верховної Ради України) – відбудеться те ж саме. Чиновник, до якого звернетеся, автоматично і без жодної платні надасть вам потрібну послугу з оформлення чи переоформлення документів (що стосується назви населеного пункту). Це – суто технічні зміни.

Транспортне сполучення
Не залежно від процесу об’єднання вже розпочали роботу щодо транспортного сполучення. Ми плануємо зробити «велике міське кільце» і запустити маршрут: «Буча-Мироцьке-Блиставиця-Буча» в обох напрямках. Це дасть можливість забезпечити стабільний пасажиропотік і гарантує режимність руху автотранспорту. Дане питання вже погоджено з ДАІ і, думаю, за тиждень відбуватиметься «накатка» нового маршруту.

Гарантії
Спілкуючись з людьми часто чув: «де гарантії?». Мовляв, ми сьогодні об’єдналися, а завтра про нас забудуть і нічого не буде?!
Саме те, що ми стартуємо трохи раніше, ніж загальнодержавний процес по об’єднанню територій, і є гарантією та запорукою того, що всі намічені справи повинні логічно завершити. Адже як тільки будуть перші рішення рад, відразу опинимося в полі зору і політиків, і преси. Вони скажуть: «давайте поїдемо у Мироцьке і подивимося, чи там щось змінилося!» Це є гарантією того, що ми просто не маємо можливості зупинятися, а будемо працювати, щоб досягти високого рівня розвитку.
Крім того, беручись за справу, дивлячись людям в очі – це найбільша відповідальність перед громадою. Все, про що говоримо, має бути обов’язково реалізовано.


ГРОМАДА ЦІКАВИТЬСЯ


Також місцеві жителі мали можливість безпосередньо поставити посадовцю питання і отримати на них чіткі відповіді.

- Що буде з нашими ставками?
- Мироцьке – це фактично «Венеція», адже кількість водойм тут дуже велика. Якщо ви знаходитеся у складі району, то він і приймає всі рішення по водоймах, як державних об’єктах. Коли територіальна громада стане об’єднаною, то Бучанська міська рада (територіальна громада) прийматиме рішення щодо використання надр. Це зовсім не означає, що теперішніх законних орендарів безпідставно виженуть. Але в межах міста не можуть бути захаращені території (навіть якщо вони в оренді). І виходячи з потреби жителів, повинна бути доступність до водойми, щоб можна було і купатися, і тим більше ловити рибу. Водойми повинні слугувати людям. І так повинно бути й з мироцькими ставками – щось в оренді (але в належному стані), а щось – як об’єкт загального користування.

- Чи може хтось на території паїв побудувати заводи і фабрики?
- Ніхто крім вас, як власника паю, що за межами населеного пункту, не може розпоряджатися землею або змінити її цільове призначення. Виходячи з вашого генплану і містобудівних норм та обмежень, відбувається зміна призначення ділянки. Наприклад, якщо пай відведений під житлове будівництво, то коли виникне економічна доцільність – ви зможете реалізувати своє право будівництва. Якщо не захочете – цього не буде.
Навіть якщо паї продані, то покупці також можуть діяти лише в межах законодавства. Якщо по генплану між Бучею і Мироцьким визначена житлова забудова, то вона там може бути. Але це не означає, що завтра там розпочнеться будівництво.
Повторюся, у центрі міста не можуть бути побудовані очисні чи переробні заводи. У нас – Північно-західні вітри. То невже ви думаєте, що побудуємо якийсь завод між Бучею і Мироцьким, щоб все місто задихалося від смороду?! Такого не буде! Позиція будь-якої влади – служити для людей, а не проти них.

- Переваги від об’єднання для Мироцького зрозумілі. А який інтерес у бучанців?
- Було б дивно, якби для нас не було ніякого зиску. Ми вже зрозуміли, що простежується державна політика стосовно укрупнення маленьких територіальних громад. Думаю, що у політичних мужів вистачить політичної мудрості і волі провести дану реформу. Тому ми, випереджаючи цей процес, ініціюємо питання, щоб провести об’єднання. Критерії можуть бути різними, але беремо за основу проект Уряду: 40 тисяч населення або ж територіальний принцип – доїзд до адміністративного центру 30 км. Через що виходимо з пропозицією: маючи своїх 30-35 тисяч жителів, по 1500 жителів Блиставиці і Мироцького – і ми повноцінна територіальна громада навіть в контексті нового законопроекту.
Також говоримо про вільні території, які є у приватній власності. Вони можуть змінюватися і на них може бути розвиток. У даному випадку є спільний інтерес власників території і міста в цілому: щоб не бур’янами заростало, а приносило користь.
Інший момент пов’язаний з розвитком Бучі. Хоч і не зручно говорити, але об’єктивно ми вже переросли свої межі. Тож, виходимо з пропозицією до сусідів з приводу об’єднання і спільного господарювання. Адже «дроблення» будівництва, інфраструктури – нікому не на користь. Все повинно бути компактно, зручно і раціонально, а також має бути можливість планування.

- У Мироцькому на одній вулиці «межує» два райони – Києво-Святошинський і Бородянський (межа Мироцького і Блиставиці). Дороги розбиті, інфраструктури немає і ніхто ні за що не хоче відповідати. Кажуть – то не наше. Як бути?
- Відповідь така: тепер дороги беруться на баланс міста і ми, розвиваючи транспортну мережу, повинні вирішувати питання утримання цих шляхів. Що і будемо робити.
Я свідомий того, що в Бучі є чимало своїх невирішених питань. Але ми з вами розуміємо, що тільки той, хто рухається – досягає кінцевого результату. А наша мета, щоб ми отримували належні послуги і жили комфортно.

Повна версія статті в газеті "Бучанські новини" №17 від 26 квітня 2013 року
6 -4

газета: "Бучанські новини" №17 від 26 квітня 2013 року
Мироцьке, Бучанський район, Буча
 Інші новини по темі:
Лист на сайт: Про долю села Мироцьке

Лист на сайт: Про долю села Мироцьке

Буча та регіон
Ворзель і Мироцьке офіційно увійшли до складу Бучанської ОТГ

Ворзель і Мироцьке офіційно увійшли до складу Бучанської ОТГ

ВИКОНКОМ
Бучанська ОТГ: Блиставиця визначилися «на всі 100!»

Бучанська ОТГ: Блиставиця визначилися «на всі 100!»

Бучанські новини
Нові населені пункти об’єднуються в територіальну громаду Бучі

Нові населені пункти об’єднуються в територіальну громаду Бучі

Бучанські новини
Мироцьке – одне з найстаріших поселень краю

Мироцьке – одне з найстаріших поселень краю

Бучанські новини
Кабмін затвердив формування громад Київської області: Бучанська ОТГ: 14 населених пунктів

Кабмін затвердив формування громад Київської області: Бучанська ОТГ: 14 населених пунктів

Буча та регіон
«Швидка допомога» в селі Мироцьке

«Швидка допомога» в селі Мироцьке

Мироцька правда
Скільки жителів у Бучі?

Скільки жителів у Бучі?

Бучанські новини
Справедливість є, і за неї варто боротися

Справедливість є, і за неї варто боротися

Мироцька правда
Бучанській об'єднаній громаді бути! Рішення прийнято.

Бучанській об'єднаній громаді бути! Рішення прийнято.

Буча та регіон
Бучанська сесія: Депутати підтримали питання про добровільне приєднання територіальних громад

Бучанська сесія: Депутати підтримали питання про добровільне приєднання територіальних громад

Буча та регіон
До Бучі: депутати Ворзеля підтримали приєднання до Бучанської ОТГ

До Бучі: депутати Ворзеля підтримали приєднання до Бучанської ОТГ

Буча та регіон
Бабинці, Здвижівка та Мироцьке – у складі Бучанської ОТГ

Бабинці, Здвижівка та Мироцьке – у складі Бучанської ОТГ

Буча та регіон
КАБМІН: Київщина сформована із 6-ти районів. Буча - адміністративний центр

КАБМІН: Київщина сформована із 6-ти районів. Буча - адміністративний центр

Буча та регіон
За Блиставицею – Мироцьке?

За Блиставицею – Мироцьке?

Бучанські новини
Коментарів: 10
Додати коментар
Інформація
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 370 днів з дня публікування.
olya_burtseva
А что бучанцы об этом думают?

0
al_vika
 • al_vika (0)
 • Гостi
 • 28 квітня 2013 11:43
Бучанцев еще никто не спрашивал, по всей видимости.

0
semdj
 • semdj (0)
 • Гостi
 • 28 квітня 2013 12:12
Цікаво чому Буча не хоче забраты частинку Гостомеля,яка проходить в напрямку до Блиставиці?

0
al_vika
 • al_vika (0)
 • Гостi
 • 28 квітня 2013 15:30
А почему Вы считаете что не хочет забрать? Она готова забрать и весь Гостомель и Ворзель. Получится целое воеводство. Блиставица и Мироцкое это только начало.

0
semdj
 • semdj (0)
 • Гостi
 • 28 квітня 2013 15:45
Було б дуже чудово)))

0
отец Арсений
— Не беспокойтесь, — сказал Остап Бендер, — мой проект гарантирует вашему городу неслыханный расцвет производительных сил. Подумайте, что будет, когда турнир окончится и когда уедут все гости. Жители Москвы, стесненные жилищным кризисом, бросятся в ваш великолепный город. Столица автоматически переходит в Васюки. Сюда переезжает правительство. Васюки переименовываются в Нью-Москву, а Москва — в Старые Васюки.Ленинградцы и харьковчане скрежещут зубами, но ничего не могут поделать. Нью-Москва становится элегантнейшим центром Европы, а скоро и всего мира.
— Всего мира!!! — застонали оглушенные васюкинцы.
— Да! А впоследствии и вселенной...(Из ДВЕНАДЦАТИ СТУЛЬЕВ Ильфа ,Петрова) Читайте класику шановні жителі Блиставиці та Мироцького.
"Українськими містами керують вчорашні гопники "- екс-перший заступник секретаря РНБО Гавриш в Інтерв"ю 20.04.2013 ...та прислухайтесь до сучасників перш ніж вхопити сир з "мишоловки".Він явно тхне сміттєзвалищами та очисними спорудами.

0
отец Арсений
Так саме з цієї причини Федорука не цікавлять сусідні Гостомель,Ворзель.Очисні там будувати просто ніде.
А чому не приєднати до Бучі вказані населенні пункти на правах адміністративного підпорядкування як зараз Коцюбинське,Гостомель,Ворзель підпорядковані до Ірпеня???

0
отец Арсений
Панові Федоруку:1.Реверс буде,коли з Бортничів стоки потечуть на Бучу.Коли ж через новозбудовані комунікації вони потечуть на Блиставицю та Мироцьке- це буде називатись власні очисні споруди міста Бучі,які зараз ,до речі потрібні Федоруку та таким забудовникам, як то"Київміськбуд" та ін. як повітря і навіть більше.
2.До такої структури,як Мироцький фельдшерсько-акушерський пункт Мироцьке ще не опустилось.Ви видаєте підсвідомо свої плани.В селі держава на даний час оплачує роботу двох лікарів,чим вони відрізняються від фельдшерів сподіваюсь вам відомо.

0
al_vika
 • al_vika (0)
 • Гостi
 • 29 квітня 2013 11:10
На территории Мироцкого находятся отстойники. Именно эти сооружения по всей видимости будут взяты за основу построение очистных сооружений.

0
отец Арсений
Ця чергова замовна стаття ,що друкується в газеті "Бучанські новини" без підпису автора.
В Бучанській міськраді 16 депутатів які проживають в Києві.Тому не важко здогадатись,
що тут відстоюють інтереси конкретних київських пацанів зі специфічними цінностями, більше знаними як "понятія".

0