» » » Круглий стіл: обговорення законопроєкта про землю

Круглий стіл: обговорення законопроєкта про землю

Міністерство економічного розвитку торгівлі та сільського господарства України оприлюднило проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».Документ винесено на обговорення громадськості, і в Бучанській міській раді відбувся круглий стіл з цього актуального питання.
Законопроєктом пропонується скасувати мораторій на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року.


Бучанський міський голова Анатолій Федорук, старости сіл, депутати міської ради, громадськість, власники паїв, представники територіального органу Держгеокадастру, структурних підрозділів міської ради обговорили питання, що потребують вирішення: формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, забезпечення конституційних прав громадян України на вільне розпорядження своєю власністю, створення прозорих умов для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами та юридичними особами України.


– Впровадження ринкових відносин вплине на підвищення вартості сільськогосподарських угідь, залучення інвестицій в сільське господарство України, поверне сівозміни відповідно до технологічних карт, вирівнюватиме ситуацію з деградацією ґрунтів, знеціненням земель, тощо, – зазначив Анатолій Федорук. – Не менш важливо, припиняться спекуляції довкола цієї теми, які підігріваються напередодні виборів.

Депутат Бучанської міської ради Роман Янковий у питанні видокремлює два підпункти – політичний і економічний.
На його думку електоральні жахи треба відкинути і, спираючись на світовий досвід, впроваджувати в цьому питанні ринкову економіку, яка призведе до ринкових цін на орендну плату і вартість паю.

Наголошувалося, що законопроєкт передбачає переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки.
Забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства, які їм належать на правах постійного користування та довічного успадкованого володіння. Пропонується надати можливість викупити такі землі із розстрочкою платежу до 5 років за ціною, що дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок.

Також законопроєкт передбачає обмеження на сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що можуть перебувати у власності громадянина та юридичної особи.
– Запровадження повноцінного ринку землі дозволить розв’язати низку важливих проблем сьогодення: створення робочих місць у сільській місцевості, підвищення інвестиційної привабливості сільського господарства, а найголовніше – реалізація права приватної власності суб’єктами земельних відносин, – резюмував обговорення документа Бучанський міський голова Анатолій Федорук.
Довідково.
У серпні 2019 року Президент Володимир Зеленський на українсько-турецькому бізнес-форумі у Стамбулі заявив, що Україна до кінця року проведе земельну реформу, щоб створити ринок землі на 40 млн га.
1 0

газета: "Бучанські новини"
міські новації Федорук Анатолій Петрович Бучанська ОТГ Буча законодавство
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.