» » » Головне завдання – економічне зростання об’єднаної територіальної громади

Головне завдання – економічне зростання об’єднаної територіальної громади

Стратегічне планування є не тільки потужним інструментом розвитку громади, а й передумовою отримання технічної допомоги від держави і міжнародних донорів. Також цей процес дає змогу визначити цілі, яких може досягнути громада й перетворити невідомість майбутнього у прорахований ризик.Про мету, особливості та поставлені цілі й завдання в Плані соціально-економічного розвитку Бучанської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки ми поспілкувалися з начальником відділу економіки Ольгою Шкарупою.

– Які основні завдання плану?


– План є передумовою для збалансованого сталого розвитку на місцевому рівні. Головні завдання – створення умов для економічного зростання та удосконалення механізмів управління розвитком громади на засадах ефективності, відкритості та прозорості, посилення інвестиційної та інноваційної активності, забезпечення належного функціонування транспортної та комунальної інфраструктури, дотримання високих екологічних стандартів, та внаслідок цього підвищення конкурентоспроможності громади, доступності широкого спектру соціальних послуг та зростання добробуту населення.

– Яким чином визначалися, що необхідно громаді, що потрібно запланувати в першу чергу?


- План ґрунтується на аналізі розвитку міської та сільської економіки, поточної економічної ситуації, актуальних проблем соціально-економічного розвитку, пріоритетів, а також припущеннях, що враховують вплив зовнішніх та внутрішніх чинників і ризиків, та визначає оперативні цілі і заходи економічної та соціальної політики міської влади, критерії ефективності її реалізації на основі прогнозних показників економічного і соціального розвитку.

– Зазвичай плани розвитку розробляли на рік. Чому наразі термін збільшено?


– Враховуючи, що зараз триває процес децентралізації, план розроблено на три роки з метою формування єдиної політики розвитку.
Середньострокове стратегічне планування дає можливість створити основу для конкретніших планів. Відтак бізнес і інвестори отримують макроекономічні орієнтири розвитку регіону на найближчі три роки, що дає змогу ефективніше планувати господарську діяльність.

– У чому особливість цього плану?
– План розроблявся із врахуванням фактичних можливостей. Більшість включених проектів вже подано на конкурсний відбір державного фонду регіонального розвитку, Європейського Інвестиційного Банку в межах програми НКПВУ та обласних програм: будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури, «Питна вода Київщини», енергозбереження (підвищення енергоефективності). Тобто в плані передбачено, що кожен об’єкт буде фактично співфінансуватися, а не лише розраховувати на видатки нашої громади. У нас заплановано виконати план.

– Які напрями є пріоритетними?


– Найбільш пріоритетною є, звичайно, соціальна сфера. Заплановано завершити будівництво гімназії на 14 класів по вул. Вишнева, дитячого дошкільного закладу на 144 місця по вул. Лесі Українки в м. Буча, амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Луб’янка, капітальні ремонти шкіл, будівництво спортивних майданчиків для волейболу, футболу, баскетболу зі штучним покриттям у всіх населених пунктах ОТГ, будівництво станцій знезалізнення в м. Буча, с. Гаврилівка, с. Луб’янка. Також капітальні ремонти та реконструкції доріг, облаштування тротуарів та пішохідних зон, заміна вуличного освітлення на енергозберігаюче тощо. Використовуючи всі можливі інструменти ми повинні будувати своє майбутнє, а схема доволі проста – «ідея – план – проект – ресурс – реалізація».Спілкувалася Ірина Левченко
1 1

газета: "Бучанські новини" №5 від 31 січня 2019 року
Буча Бучанський район міські новації Бучанська міська рада
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.