» » » Бучанська ОТГ: Блиставиця визначилися «на всі 100!»

Бучанська ОТГ: Блиставиця визначилися «на всі 100!»

10 червня в Блиставиці відбулися громадські обговорення щодо добровільного приєднання села до Бучанської об’єднаної територіальної громади. Із 111 присутніх у Будинку культури, 100 - проголосували ЗА!


В неділю, небайдужі жителі села зібралися, аби обговорити актуальні питання об’єднання та отримати остаточні відповіді щодо подальшого розвитку населеного пункту. На порядок денний винесли лише одне питання: добровільне приєднання до Бучанської об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у місті Буча.

Нагадаємо, що 5 травня 2018 року Президентом України Петром Порошенко був підписаний закон «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання сіл, селищ до міст обласного знання.
Обговорення відбувалися в присутності блиставицького сільського голови Свіітлани Микиши, Бучанського міського голови Анатолія Федорука, місцевих депутатів та предствників Бучанської міської ради.

Слід зазначити, що місцеві жителі, які зібралися у залі, були оптимістично налаштовані та говорили, що вболівають за розвиток Бучі і рідне село бачать тільки в об’єднанні з бучанською громадою.

Світлана Микиша першою виступила перед громадою, та нагадала, що історія об’єднання почалася ще 2013 році: «Саме тоді, ініціативна група обійшла усі вулиці, щоб зібрати підписи щодо приєднання до міста Бучі. На той час було зібрано 623 підписи із них 606 жителів виявили своє бажання об’єднатися з Бучею. Цей процес продовжився і ми проводили громадські слухання, у яких прийняло участь 300 чоловік, за БОТГ проголосувало 169 чоловік. Також, було і повторне голосування – таємне, в якому прийняло участь 395 жителів, переважна більшість віддали голоси за БОТГ (199 голосів)». Відповідно до цих результатів, Світланою Михайлівною було ініційовано приєднання до Бучанської ОТГ.
«До Дня Незалежності України, планується завершити процес об’єднання територіальної громади з адміністративним центром у місті Буча, - наголосив Бучанський міський голова Анатолій Федорук. – На сьогоднішній день, ми маємо 18 територіальних громад, разом із адміністративним центром і місті Бучею. Це - Блиставиця, Мироцьке, Ворзель, Немішаєво, Клавдієво, Микуличі, Бабинці, Луб’янка, Здвижівка, Гаврилівка, Синяк та населені пункти, які входять в них».

Звертаючись до присутніх, мер Бучі робив акценти на питаннях, які більш за все породжують міфічні уявлення місцевих щодо розвитку їхнього села після приєднання до БОТГ. Анатолій Петрович наголосив: «Об’єднуючись чи приєднуючись, населений пункт лишається у своєму статусі. Якщо територіальна громада має статус села, то територіальна громада Блиставиці залишається з відповідними повноваженнями та іншими законодавчо закріпленими нормами».




Що відбувається з адміністративним устроєм?


Також, існує такий міф, що не буде депутатів, не буде голови села. «Закон, навпаки, передбачає розширення повноважень на базовому рівні, на рівні села, селища. А саме, Бучанська міська рада, виконавчий комітет, органи, служби, які юридично матимуть статус і поширюватись на об’єднану громаду. При старості, обов’язково буде рада громади села, повноваження будуть виконувати діючі депутати. На місцевому рівні має бути рада, наділена повноваженнями, на комісіях вони мають виносити рішення і вносити до ради Бучанської міської ради. Саме така процедура унеможливлює розгляд питання упереджено, воно враховує думку людей, ось тому, саме місцеві депутати будуть опрацьовувати звернення, обробляти проекти рішень ті інше. Для ефективності роботи старости на базі сільської ради створюється Центр надання адміністративних послуг, де обов’язково будуть присутні землевпорядчики, працівники соціальних служб, фіскальна служба, щоб кожен громадянин за потреби міг звернутися і отримати послуги на місці».

Також, Бучанський голова говорив і про фінансову спроможність, розвиток соціальної, освітньої, культурної та інших важливих напрямів розвитку Бучанської об’єднаної територіальної громади.
Із зали звучали питання, які хвилювали громадян. Зокрема, функціонування транспорту. Анатолій Федорук пояснив, що після закінчення процесу об’єднання з адміністративним центром у місті Буча, питання забезпечення транспортом буде в компетенції об’єднаної громади. «Провівши громадські слухання у кожному населеному пункті, маючи відповідну транспортну мережу з твердим покриттям, де безпечно можуть курсувати автобуси маємо виробити таку схему маршрутів, яка б задовільняла населення. Також, з прибутковими маршрутами мають працювати і соціальні. А ще, будуть маршрути, які будуть курсувати між населеними пунктами всередені ОТГ».
Також, він зазначив, що після приєднання на території БОТГ мають діяти повноцінні відділи пожежної частини, невідкладної екстреної медичної допомоги та правоохоронної системи.

«Нова якість адміністративних послуг і життя, повинна досягнути якісного результату від цієї реформи,- зауважив Анатолій Петрович, - а якість народжується в кожному населеному пункті: селі, селищі, місті».

Після виступів спікерів, розпочалося голосування, відповідно до якого отримали результати: із 111 зареєстрованих учасників слухань, 100 – проголосували за приєднання, 4 – проти, а 7 – утримались.
1 0

газета: "Бучанські новини"
Бучанський район Блиставиця Буча Федорук Анатолій Петрович
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.