» » Ридзанич - «Народний Герой України» (посмертно )

Ридзанич - «Народний Герой України» (посмертно )

Пам’ять про Героя житиме вічно


1 квітня 2018 року родині загиблого вручили посмертно орден «Народний Герой України». У такі хвилини не хочеться говорити, хочеться мовчати і просто згадувати…

Максим Володимирович Ридзанич


(позивний «Адам», нар. 28 грудня 1977 в смт Коцюбинське Київськоїобласті — пом. 20 березня 2015 ) — український воїн, спецпризначинець, десантник, старшина Збройних сил України, учасник російсько-української війни, спортсмен, підприємець.

Мешкав із сім'єю у місті Буча. Реалізував себе як успішна людина, підприємець, директор власної фірми.
На фронт пішов добровольцем у вересні 2014 року. Старшина, головний сержант роти — командир взводу снайперів 1-ї аеромобільної десантної роти 90-го окремого десантного штурмового батальйону «Житомир» 81-ї десантно-штурмової бригади.
Взяв собі позивний «Адам» на честь свого діда — кулеметника, ветерана Другої світової війни. Під час підготовки на Житомирському полігоні у с. Перлявка особист отренував бійців, кожного ранку бігав з ними по 3 км. У жовтні зі своїм підрозділом вирушив на Схід, — у Костянтинівку, і далі в Піски та Донецький аеропорт.

Пройшов дві ротації у старому та новому терміналах аеропорту, під час найважчих боївзими 2014—2015. 23 січня останнім виходив зі своїми бійцями з території аеропорту, вже після руйнування нового терміналу, — з позиції«Пожарка», що біля злітної смуги.
23 березня похований на кладовищі смт Коцюбинське.

Залишились батьки, дружина Ірина та троє дітей, — двоє синів та донька.

Нагороди та відзнаки
Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Рішенням 33-ї сесії Бучанської міськради 4 вересня 2017 року присвоєне звання «Почесний громадянин міста Буча» (посмертно).

Пам'ять
Рішенням Бучанської міської ради за № 2282-72-VI від 25 червня 2015 вулиця Петровського перейменована у вулицю Максима Ридзанича, провулок Петровського — у провулок Максима Ридзанича.

1 0

Прес-служба Бучанської міської ради 
Ридзанич АТО
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.