Що буде з бучанським ЖЕКом?

Постав запитання чиновнику


У зв’язку з реформуванням житлово-комунального господарства читачі цікавляться, чи бу де розформовано звичний для багатьох поколінь ЖЕК.

Відповідають Олена ДОКАЙ, завідувач відділу ЖКГ, та Ярослав ДУЧЕНКО, начальник інспекції з благоустрою. Зараз дійсно відбуваються кардинальні зміни в системі надання комунальних послуг.

Головна тенденція сьогодення – це створення об’єднань відповідальних власників житла у формі ОСББ, домових комітетів тощо.

Відповідно з’являються і сервісні центри надання послуг по утриманню будинків та прибудинкових територій.
Мешканцям будинків варто нагадати, що відповідно до діючого законодавства терміном до 1 липня 2017 року вони мають визначитися з формою управління будинком: або створити ОСББ, або вибрати обслуговуючу компанію, або перейти на самообслуговування. Так, з липня цього року управління багатоквартирним будинком, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийнято рішення про форму управління, здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.

У зв’язку з реформуванням зазнає змін і сама система комунального господарства. Наразі КП БУЖКГ – це багатопрофільне підприємство, яке, окрім житлового фонду, доглядає та підтримує у робочому стані систему електромереж, забезпечує благоустрій міста. Відповідно в нинішніх умовах реорганізація неминуча. На думку Ярослава Дученка, найбільш прийнятною є виокремлення організацій за профілем діяльності.
Наприклад, окремо похоронне бюро, аварійна служба тощо. Тоді комунальне підприємство має стати таким самим сервісним центром, маючи
багаторічну довіру мешканців Бучі, а особливо старого житлового фонду. Крім того, маючи потужну технічну базу, ЖЕК, користуючись системою тендерів, може надавати послуги й іншим управляючим компаніям та домогосподарствам.
0 0

газета: "Бучанські новини" №9 від 3 березня 2017 року
благоустрій Жек
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.