Чому зросли тарифи для ОСББ?

За 2016 рік в Бучі зареєстровано 7 ОСББ і передано в управління 18 будинків. За цей час виникло чимало непорозумінь щодо цінової планки тарифів на надання житлово-комунальних послуг. Чим зумовлена така калькуляція цін пояснила «БН» завідувач відділу ЖКГ Бучанської міської ради Олена Докай.

У зв’язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати та підвищенням з 1 березня тарифів на електропостачання всі управлінці будинків підвищують тариф на надання житлово-комунальних послуг. Декого такі ціни вже не влаштовують. До прикладу, мешканці будинків ЖК «Центральний» створивши ОСББ та прорахувавши розмір внесків на утримання будинків у розмірі 4 гривні 50 копійок, вирішили знову користуватись послугами ЖЕКу. Втім, і ЖЕК, для того, щоб надавати послуги на належному рівні також планує підняття тарифу по зазначеним будинкам з 2 гривень 70 копійок до 3 гривень 55 копійок.

Такий стрибок в ціні є економічно обумовленим, пояснює керівник відділу ЖКГ Олена Докай: «Раніше мешканці будинків ЖК «Центральний» скаржились на те, що ЖЕК не надає їм якісні послуги, до прикладу погано справляється з прибиранням снігу. Зараз вони зрозуміли, що користування послугами ЖЕКу для них найоптимальніший варіант. Втім за швидке та якісне виконання тих послуг, що вони хочуть – платитимуть відповідно більшу ціну. На щастя, підняття тарифів жодним чином не вдарить по гаманцям людей, що отримують субсидії, їм вони відшкодовуватимуться в повному обсязі».

Та як виявилось не всі приватні управління міста діють згідно прийнятих в державі норм та законів. Керівництво ПП «Столичні будинки» вирішило підняти тарифну ставку на свій розсуд, не ставлячи до відома мешканців будинків. За словами Олени Докай, підвищення тарифів є абсолютно необумовленим, адже воно відбулось майже за всіма показниками, ціна зросла на 52 %. Тож, на засіданні виконкому тарифи залишили без змін. В той же час, керівництво «Столичних будинків» доводить, що вони не зобов’язані обговорювати з мешканцями підвищення тарифів. Обурені мешканці провели збори, та повідомили міській раді про те, що за весь час свого функціонування «Столичні будинки» не надали користувачам послуг жодного фінансового звіту. Тож мешканці будинків навіть не знають, на що витрачають кошти з їхнього гаманця.

Втім, в цьому випадку міська влада майже не має впливу на приватне підприємство. Вихід для мешканців в такому разі – шукати або компроміс, або альтернативу.
0 0

Галина КАМІНСЬКА 
газета: «Бучанські новини» №7 від 17 лютого 2017 року
осбб благоустрій тариф
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.