» » » Наркологи бють на сполох: у Приірпінні росте кількість наркозалежних і наркоділків

Наркологи бють на сполох: у Приірпінні росте кількість наркозалежних і наркоділків

На кожного, з офіційно зареєстрованих, 50 наркозалежних припадає не менше 10 латентно хворих.
Згідно з офіційною статистикою, у Приірпінні на обліку стоїть 50 наркозалежних. Але лікарі не беруться назвати точну кількість наркоманів.

Півсотні наркозалежних - лише верхівка айсберга. Про це йшлося на круглому столі з подолання наркозлочинності в Ірпінському регіоні під назвою «СТОП-НАРКОТИК», якій відбувся у міськвиконкомі Ірпеня минулого тижня.


За свою слабкість наркозалежні розплачуються дорогою ціною - життям. Учасники круглого столу визнали, що в останні роки в Ірпінському регіоні збільшується число осіб, які допускають немедичне вживання наркотичних засобів. Збільшилася кількість злочинів, пов’язаних з незаконним виробництвом, виготовленням, зберіганням, перевезенням, пересиланням чи збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.
Медичні працівники наркологічного відділення міста б’ють на сполох. І роблять усе залежне від них, аби протистояти наркозалежності громадян. Вони застосовують новий лікарський засіб - блокатор опіатних рецепторів - антаксон.
Наркологи бють на сполох: у Приірпінні росте кількість наркозалежних і наркоділків

Його прийом унеможливлює вживання героїну та ширки. Наркологи можуть надати необхідну консультацію родичам хворого, батькам, які підозрюють у своєї дитини початок цієї смертоносної звички. З метою заохочення хворих до лікування застосовується конфіденційне лікування. Тобто пацієнти, які самостійно звернулися за медичною допомогою, не беруться на облік. Консультацію психолога і нарколога можна отримати хворим та їхнім родичам анонімно. Працює телефон довіри. Але, на жаль, хворі на наркоманію не бажають проходити самостійно, добровільно наркологічне лікування. Через відсутність мотивації значна їхня частина із часом повертається до наркотиків знову.

Громадські діячі були обурені тим, що деякі наркомани відкрито у місцях загального користування вживають наркотики, зокрема у під’їздах багатоповерхових будинків, і залишають після себе «на згадку» використані шприци тощо. Називали конкретні адреси. Відверто висловили свої зауваження і побажання присутнім правоохоронцям про недостатню боротьбу з наркоманією. Виникло питання, чому на цій нараді були відсутні співробітники прокуратури? Керівники поліції міста пообіцяли, що жодне зауваження громадськості не залишиться поза увагою і буде вжито всіх необхідних заходів.

У роботі круглого столу взяли участь перший заступник Ірпінського міського голови Дмитро Христюк, начальник Управління з обслуговування міста Києва, Київської та Чернігівської областей Департаменту протидії наркозлочинності НПУ підполковник поліції Володимир Рейман, начальник оперативно-пошукового відділу управління з обслуговування міста Києва, Київської та Чернігівської областей Департаменту протидії наркозлочинності НПУ майор поліції Кирил Самойленко, начальник Ірпінського ВП ГУНП України в Київській області Ігор Падюк, начальник КП «Контроль благоустрою» Євгенія Алєксєєва, представники КЗ «Ірпінська центральна міська лікарня», управління освіти і науки, громадських об’єднань.

Дмитро Христюк зробив акцент на тому, що проблема наркоманії - це справа не лише правоохоронних органів, а всієї громади. Він запропонував створити громадську раду, яка візьме на контроль питання протидії наркоманії в Ірпінському регіоні. «Боротися з цим лихом ми повинні спільними зусиллями. І лише у цьому випадку можна протистояти наркоманії».

ДОВІДКА
За 11 місяців цього року правоохоронцями на території Ірпеня задокументовано 22 кримінальні правопорушення, пов’язані із незаконним обігом наркотиків (у тому числі 9 тяжких), з яких:
9 пов’язані з їхнім збутом (ст. 307 КК України),
8 - з їхнім незаконним зберіганням (ст. 309 КК України),
2 пов’язані зі збутом підконтрольних лікарських засобів (ст. 321 КК України),
2 - з незаконним посівом нарковмісних рослин,
1 - з нарколабораторією з виготовлення амфетаміну. Із незаконного обігу вилучено понад 9 кг наркотиків (5920 г марихуани, 550 мл опію ацетильованого, 50 г метадону, 760 г амфетаміну, 620 пігулок сильнодіючих лікарських засобів, 210 г гашишу та 70 рослин конопель).
Проведено 8 обшуків за місцем мешкання наркоторговців.
Нині триває документування організованого злочинного угрупування, яке діє в Ірпені та займається збутом наркотичного засобу «метадон».
ПИЛЬНУЙМО!
0 0

Володимир ЕННАНОВ, Вікторія КОВАЛЬОВА 
газета: "Ірпінський вісник" №51 від 16 грудня 2016 року
Ірпінь кримінал нарколаборатория
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.