» » » Депутати облради підтримали звернення до ВРУ щодо Бучанської об’єднаної територіальної громади

Депутати облради підтримали звернення до ВРУ щодо Бучанської об’єднаної територіальної громади

На сьомій сесії Київоблради одразу кілька питань стосувалися розгляду питань по Бучі. Два із них – щодо реальних кроків на шляху впровадження реформи децентралізації, які не сприяють її здійсненню на місцях, а на законодавчому рівні не дають відповіді на питання, що виникають у процесі її здійснення.
Для Бучанської міської об’єднаної територіальної громади , яка вже має позитивний висновок КОДА, каменем спотикання і серйозним гальмом стала проблема зміни меж районів, адже утворена вона територіальними громадами, розташованими на території трьох районів: Києво-Святошинського, Бородянського та Вишгородського районів.

Як відомо, в Україні, в межах реформи децентралізації другий рік триває процес добровільного об'єднання громад.
Сьогодні існує вже 177 територіальних громад, які об'єдналися, 798 громад подали заявки про ініціювання об'єднання, а 245 ініціювали вибори в своїх громадах.
Але разом з тим, існує серйозна проблема у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, що розташовані в різних районах області.

Центральна виборча комісія не призначає вибори, мотивуючи тим, що своїм рішенням вона фактично змінює межі районів області, що є виключною прерогативою Верховної Ради України та приймає рішення про відсутність правових підстав для призначення перших виборів в таких об’єднаних територіальних громадах.

Так, згідно п. 29 частини першої статті 85 Конституції України: утворення і ліквідація районів, встановлення і зміна меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування і перейменування населених пунктів і районів.
Разом з тим, сьогодні не існує законодавчо визначеної процедури зміни меж районів Верховною Радою України у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ та міст відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 5 лютого 2015 року № 157-VIII.

Відтак Верховна Рада України повинна на законодавчому рівні узгодити це питання, так як процес добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, що розташовані в різних районах області призупинено.

0 0

Прес-служба Бучанської міської ради 
Бучанський район
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.