1 вересня - День знань

1 вересня багатоголоса армія бучанських школярів переступила поріг шкіл, прибраних та відремонтованих за літо. Навчальний рік розпочався…
В добру путь до знань вирушили:
5100 учнів бучанських шкіл (на 450 більше, ніж минулого року).
680 першачків, що будуть вчитися в 26 перших класах 1800 дошкільнят прийняли дошкільні заклади 150 дітей зараховані до груп неповного дня перебування, що створені на базі ДНЗ і дитячого оздоровчого комплексу «Джерело»


Бучанська Українська Гімназія


Одне з найбільших досягнень цього закладу освіти є 22 місце за результатами ЗНО з української мови та літератури серед всіх гімназій України, а також 24 місце серед 7000 шкіл. На Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2016» Бучанська гімназія була нагороджена золотою медаллю.

В стінах гімназії цього року навчатиметься 270 учнів, а кількість класів з 9-ти збільшилась до 10-ти. Однією з особливих переваг гімназії є введення додаткових годин на вивчення іноземних мов та поділ класів на три групи, щоб приділити більше уваги кожній дитині. В стінах гімназії учні мають змогу вивчати англійську, німецьку, факультативно іспанську та російську мови. Вже з 5-го класу учні ретельно готуються до зовнішнього тестування, тож ходять на додаткові заняття з основних предметів – математики, української та іноземної мови.

Школа, де плекають математичних геніїв


В Бучанській загальноосвітній школі № 4 цього року знання здобуватимуть1740 учнів у складі 56 класів, із них шість перших.
Однією з найбільших переваг ЗОШ № 4, за словами її директора Алли Літкевич, є потужний математичний профіль. Нагадаємо, що в цьому році Буча посіла перше місце в Київський області за результатами ЗНО з математики. Левову частку в це досягнення внесли саме учні школи № 4.


Сьогодні школа конкурує та йде на рівні із закладами нового типу: гімназією та спеціалізованою школою. Що говорить про її великий потенціал. А найкращих учнів та вчителів нагороджують грошовими винагородами на щорічному святі «Ключ до успіху». Тож, не дивно, що класи тут просто переповнені дітьми, середня кількість учнів в класі – 31, а в одному з 9-тих класів зафіксована рекордна кількість дітей – 40 учнів.
В другу зміну заняття відвідуватимуть майже всі учні 3-6 класів, окрім тих, що працюють за проектом «Інтелект України», сутність якого полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу та гнучкого творчого мислення. Окрім того, в школі продовжуватимуть працювати класи за педагогічною технологією «Росток», спрямованою на розвиток логічної та аналітичної пам’яті дитини.
Нове дихання ЗОШ №1


Вікторія ШАТИЛО

Літні канікули промайнули ніби мить, і ось учні вже знову на порозі рідного навчального закладу, який готовий зустріти дітлахів свіжим і оновленим. Не даремно колектив школи № 1 не припиняв працювати, аби покращити умови навчання в найстаршій школі міста.
Приміщення школи, яка вже 90 років поспіль проводить урочисте свято першого дзвоника, приємно дивує школярів та їхніх батьків. Окрім звичного ремонту (пофарбованих стін у коридорах, переклеєних шпалер у класних кімнатах та інших змін), впадає в око заміна дверей на металопластикові, паркетної та дерев’яної підлоги в коридорах школи та актовій залі, покриті плиткою східці при вході до школи та встановлений новий паркан. Також у школі встановили тривожні кнопки й працюють охоронці.
Поруч з навчальним закладом нові сучасні спортивні майданчики – футбольне міні-поле зі штучним покриттям та два тенісних корти для гри у великий теніс, які відтепер у розпорядженні школи й любителів спорту. Тож заняття з фізкультури проходитимуть набагато результативніше й комфортніше. Також у планах на базі школи відкрити секції з футболу, тенісу, бадмінтону.

Приємні оку зміни відбулися завдяки підтримці Бучанського міського відділу освіти та батьків.
Всього у школі 16 класів, 6 з яких проводять навчання у другу зміну. Є класи, у яких навчається по 33 учні. Потік учнів щороку помірно зростає. Наприклад, цього року у ЗОШ №1 за парти сяде на 15 школярів більше, ніж у попередньому.
Розпочнуть навчання 48 учнів у двох перших класах. В одному з них діти навчатимуться за науково-педагогічною програмою «Інтелект України», відповідно до якої розроблений спеціальний навчально-методичний комплекс, а клас забезпечений комп’ютером і плазмовим телевізором.

До бучанських шкіл пішло дев’ятеро дітей загиблих героїв, ще троє ­ у дитсадок

Син Загиблого Героя пішов до першого класу


Галина КАМІНСЬКА

Вже три місяці минуло з моменту трагічної загибелі Василя Фіцкалинця, справжнього героя, офіцера, командира роти снайперів 53­й бригади. Він поклав своє життя за Батьківщину, залишивши сумувати свою дружину та трьох діточок.
«Вже пройшло три нестерпних, болючих, сповнених сліз місяці горя. Біль не стихає, а часом падає на голову, як снігова лавина. Намагаюсь жити. Потроху прихожу до тями. Сьогодні на кладовищі я не зустріла нікого, але у Васіних ніг було багато квітів. Слава Богу його пам›ятають», - написала 31 серпня на своїй сторінці Фейсбук Валентина.
Наступного дня, 1 вересня вона відвела своїх синів до школи, молодший з них, Богдан пішов до першого класу. На жаль, батько, що так мріяв повести свого синочка до школи, так і не зміг цього зробити.

Валентина дуже вдячна тим людям, що не забувають про їхній безмежний біль, підтримують та допомагають. Ось і до школи Богданчику теж допомогли зібратись небайдужі викладачі Харківського університету ім. Каразіна на чолі із Миколою Філоном. Вони подарували хлопчику нову форму, взуття, мобільний телефон та радіоприймач, за що матуся Валентина їм дуже вдячна. Говорить, що віддавати до школи сина трохи тривожно, втім Богдан сам має велике бажання навчатись.
Та найголовніше для матері, щоб про їхню родину, а також про родини інших загиблих героїв ніколи не забували.

Готовність номер один


Микола МИХАЙЛІВ

В школі № 5 Перше Вересня – це велике родинне свято. Тому всім приємно вітати один одного і гостей. Насправді радіють і діти, і дорослі. Ніхто не втомлюється, бо святкова лінійка триває всього 40 хвилин. Лунає музика, висловлюються добрі побажання та слова підбадьорення. А святковий концерт надовго створює гарний настрій.
Позитиву додає ще й те, що Бучанська спеціалізована загальноосвітня школа 1-3 ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов (а це 33 класи), зустріла навчальний рік повністю підготовленою. В приміщенні школи – запах свіжої фарби, сяючі вікна, навіть листочки вазонів вимиті. Всюди блакитні і жовті повітряні кульки та розмаїття квітів.
Даються взнаки спільні зусилля міської ради, відділу освіти та батьківської громадськості. Зроблено дійсно дуже багато. Дообладнано другий корпус, куди слідом за першими класами вже перейшли всі другі класи. Зроблено ще один крок до переходу в окреме крило всіх 16 початкових класів. Наступного року цей перехід має завершитися.

Класні кімнати повністю оснащені навчальною технікою і матеріалами. Зроблено косметичний ремонт коридорів. Чому косметичний? Та тому, що приміщення завдяки зусиллям учнів і педагогів за минулий рік збереглися в прекрасній формі.
В школі вже помітні паростки нестандартності і незвичайності. Коридори набувають функції ігрових рекреацій, планується започаткувати бібліотеку ігор, своєрідну ігротеку. Всі ці нововведення робляться на запит батьків. Для початкової ланки створено спортивну залу, музичний клас і комп’ютерний кабінет, оснащений мультимедійними дошками. В школі підключено Інтернет, є Wi-Fi. Вчителі і учні користуються електронними гаджетами. Коли виникають перебої з друком нових книжок, учні вчаться за електронними підручниками.
На шкільному подвір’ї висаджені квіти, деревця, здійснено озеленення. За рахунок міста триває утеплення школи. Також коштом міста придбано нові парти і стільці для дооснащення навчальних кабінетів. Є п’ять спальних кімнат для відпочинку учнів перших класів.
Вже налаштована і шкільна їдальня. Як і в інших школах Бучі, налагоджене безкоштовне харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій. Батьки можуть навіть замовляти додаткові страви – на платній основі. Батьки, разом з представниками адміністрації школи, долучаються до контролю за процесом приготування їжі на кухні та можуть покуштувати обід. Активно діє батьківський комітет – єдиний і ефективний розпорядник батьківських фондів.

Із беззаперечних переваг - школа працює в одну зміну.
На 1-ше вересня забезпеченість підручниками ще не повна для деяких класів. Проте протягом перших тижнів навчання очікується вирішення цієї проблеми.
Для учнів і вчителів школи все сказане вище означає лише одне – створені належні умови для натхненної творчої праці та особистого зростання. Тож, побажаємо їм плідних успіхів на ниві знань у 2016-17 навчальному році!
3 0

фото авторів 
газета: "Бучанські новини" №33 від 2 вересня 2016 року
освіта, фотофакт, ЗОШ №4, Буча
 Інші новини по темі:
Бучанську гімназію нагородили золотою медаллю

Бучанську гімназію нагородили золотою медаллю

відділ освіти
Бучанська Українська гімназія оголошує прийом учнів до 5-10 класів

Бучанська Українська гімназія оголошує прийом учнів до 5-10 класів

Буча та регіон
Шкільна статистика 2016 року

Шкільна статистика 2016 року

Буча та регіон
Бучанська гімназія оголошує прийом учнів на 2015/2016 навчальний рік

Бучанська гімназія оголошує прийом учнів на 2015/2016 навчальний рік

відділ освіти
Бучанська МТГ: Які класи навчаються дистанційно

Бучанська МТГ: Які класи навчаються дистанційно

Буча та регіон
Бучанська МТГ: Дистанційне навчання продовжено на період з 7 по 11 лютого

Бучанська МТГ: Дистанційне навчання продовжено на період з 7 по 11 лютого

Буча та регіон
Голи рахують восени

Голи рахують восени

спортивні новини
Почався навчальний рік

Почався навчальний рік

Бучанські новини
ЗОШ №13 нагороджена Золотою медаллю

ЗОШ №13 нагороджена Золотою медаллю

Буча та регіон
Два освітні заклади Бучі в першій десятці шкіл Київської області

Два освітні заклади Бучі в першій десятці шкіл Київської області

Буча та регіон
Бучанська Українська гімназія: Вакансії вчителям іноземних мов

Бучанська Українська гімназія: Вакансії вчителям іноземних мов

Буча та регіон
Дитсадки та початкову школу не закриватимуть на карантин - Міністр освіти і науки України

Дитсадки та початкову школу не закриватимуть на карантин - Міністр освіти і науки України

Буча та регіон
У списку 100 кращих шкіл України – на 66 місці Бучанська Українська гімназія

У списку 100 кращих шкіл України – на 66 місці Бучанська Українська гімназія

Буча та регіон
Віват, гімназіє!

Віват, гімназіє!

відділ освіти
Турнір з міні-футболу серед команд шкіл Бучі

Турнір з міні-футболу серед команд шкіл Бучі

Бучанські новини
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 370 днів з дня публікування.