» » » У Бучі в центрі зібрали сто грамів ртуті – доза майже смертельна

У Бучі в центрі зібрали сто грамів ртуті – доза майже смертельна

В квартирі в центрі Бучі зібрали більше ста грамів ртуті

11 серпня в одній з квартир багатоповерхівки в центрі Бучі сталася прикра подія. За словами власників оселі, близько опівночі у відчинені двері їхньої квартири невідомі кинули пакетик зі ртуттю. Потерпілі одразу викликали службу з надзвичайних ситуацій, яка миттєво відреагувала на виклик. Працівники МНС провели первинну демеркуризацію, тобто очищення приміщення від шкідливої речовини. За результатами проведеної роботи в квартирі було зібрано близько 100 грамів ртуті, а концентрація отруйних парів в приміщенні, як виявили виміри, в 10 разів перебільшувала норму.

Надалі родина прибирала рештки ртуті залишеним службою МНС реактивом. Але заміри Ворзельської СЕС показали, що повністю позбавитися шкідливої речовини не вдалося.

Ця ситуація неабияк занепокоїла працівників міськради, які оперативно створили комісію, до складу якої увійшли секретар міської ради Василь Олексюк, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та оборонно-мобілізаційної роботи Сергій Коваленко, головний спеціаліст відділу Світлана Грицаєнко та фахівці ГУ ДСНС України у м. Києві, і негайно виїхали на місце події.

«Завдяки швидкій реакції Василя Павловича в той же день приїхала професійна бригада, фахівцям якої вдалося суттєво понизити рівень концентрації парів ртуті в повітрі», - коментує ситуацію один з мешканців квартири Тимур Йосипович.
Щодо винуватців злочину, то наразі працівники правоохоронних органів з’ясовують їхні імена та розслідують обставини його скоєння.


Секретар Бучанської міської ради Василь Олексюк:
- Особлива подяка Голові Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколі Чечоткіну за своєчасно надану допомогу.
0 0

Галина КАМІНСЬКА, фото автора 
газета: "Бучанські новини" №34 від 2 вересня 2016 року
мнс
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.