» » » Відпочинок на воді: безпека і комфорт

Відпочинок на воді: безпека і комфорт

Літо у розпалі. На календарі початок липня. Спекотна погода так і шепоче: «Пора відпочивати». Настав час масових відпусток, поїздок, пригод та відпочинку. А краще відпочивається влітку, звичайно, біля води, де і позасмагати, і порибалити, і пікнік влаштувати можна, а також зануритися у воду, щоб поплавати чи побовтатися і таким чином врятуватися від шаленої спеки.
За результатом Ірпінського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київського обласного лабораторного центру ТЦЕСУ» 3, 8 та 16 червня були проведені мікробіологічні дослідження води із відкритих водойм. Перевірили і воду у кар’єрі. Результати на той час відповідали санітарним правилам та нормам охорони поверхневих вод. А саме індекс лактозно-позитивної кишкової палички становив менше 5 тисяч в дм3 при нормі 5 тисяч дм3. Загально-мікробіологічне число 2,8х10 в 3 КУО/см3, що відповідає нормі.

Де полюбляють відпочивати бучанці, ми бачили і хочемо розповісти свої враження.
Віднедавна найпопулярнішим місцем відпочинку є озеро в Бучанському парку. Ще кілька років тому бучанці мали великі надії на те, що облаштують пляж і в місті буде де комфортно відпочивати. Нарешті мрії почали здійснюватися і мешканці й гості Бучі дуже раді цьому. Влада міста сприяє активному облагороджуванні території біля озера у парку. Нещодавно частину приберегової зони оновили чистим піском, де вже засмагають. А поруч розташована вбиральня, тож не доведеться справляти нужду в кущах чи у воді.


«Проте тоді надворі було прохолодніше, - розповідає Ганна Охріменко, завідувач Ірпінського міжнародного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київського обласного лабораторного центру ТЦЕСУ». І додає: - Через тиждень будуть відомі нові результати досліджень води з водойм Бучі». Про що ми обіцяємо поінформувати наших читачів.

Сама водойма, порівняно з іншими, невелика й не глибока. Піщаний острів посеред води манить сміливих плавців відвідати його. У перспективі до оствірця побудують міст, щоб можна було дістатися не заходячи у воду.
«Дуже люблю відпочивати у Бучанському парку. А влітку ще й купатися в озері. Вода у ньому чиста й дуже тепла», - ділиться враженнями жінка, яка знайшла альтернативу дорогому відпочинку на морі тут, у Бучі, біля чудового озера в парку.
На кар’єрі Склозаводського мікрорайону по вулиці Яблунська як завжди людно. Хоча водойма не облаштована для комфортного відпочинку містян, бучанці все ж із задоволенням відпочивають там і запевняють, що вода найчистіша з усіх існуючих у місті. Вода дійсно прозора, немов скло. Проте наскільки чиста і безпечна, викликає запитання. Біля водойми круті спуски, зелені хащі, залишки сміття невідповідальних відпочивальників, поодинокі підходи до води й всіма улюблений острів, до якого дістатися можна лише йдучи через воду по камінню. Дарма, що перед озером на дереві вже давно розміщений знак: «Купатися заборонено».
Слідкуйте за дітьми на воді!
Лише за червень правоохоронці зареєстрували 10 нещасних випадків, 8 з яких для дітей виявилися фатальними.

Управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Київській області звертає увагу батьків на те, що почастішали нещасні випадки з дітьми на воді. Залишившись без нагляду дорослих діти потрапляють у небезпеку, що у більшості випадків закінчується трагічно.

Люди не зважають. «А що робити? Хочеться скупнутися в таку спеку», - кажуть місцеві й сміливо заходять у воду.
Зі слів очевидців, водойма з’явилася у наслідок видобування піску. Тож глибина сягає понад 20 метрів. Дно непередбачуване й обривисте. Про звалище сміття, яке існує на іншому березі кар’єру зі сторони гаражів, люди знають. Один із старожилів мікрорайону, якого ми зустріли, розповів, що сам острів посеред водойми утворився із стихійного сміттєзвалища, яке засипали піском.

Мешканці Лісової Бучі мають поруч свою водойму, у народі відому, як Земснаряд, біля якої також полюбляють відпочивати. Про чистоту води важко сказати щось хороше, адже поруч промислове підприємство. Велика труба, розміщена недалеко водойми, з якої у воду можуть потрапляти нечистоти. Також одним із бучанців було виявлено поруч водойми сміттєзвалище, де валялися порожні пляшки з-під невідомої хімічної речовини. Отже, не будучи впевненими у чистоті водойми, не рекомендуємо вам лізти у воду навіть в найсильнішу спеку.
«Дно мулисте і тут досить різкий спуск, - ділиться бучанець, який тільки що вийшов з води. – Щоліта купаюся у водоймі і не мав ніяких проблем».2 0

Вікторія ШАТИЛО 
газета: "Бучанські новини" №26 від 8 липня 2016 року
парк озера фотофакт
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.