» » » Василь Вірастюк бажає бучанцям: «Бути активними, молодими, сильними!»

Василь Вірастюк бажає бучанцям: «Бути активними, молодими, сильними!»

«Богатирські Ігри» зібрали бучанських сильних чоловіків на парні командні змагання, які минулої неділі порадували шанувальників на міському стадіоні «Ювілейний».

Пекуче сонце аж ніяк не зашкодило змаганню шести команд у шести силових вправах. Тим більше, що головним суддею був сам Василь Вірастюк, найсильніша людина світу. Допомагали в суддівстві Сергій Конюшок, президент Федерації Стронмену України, та Андрій Бурштин, голова Чернівецького відділення Федерації. Судді побажали атлетам удачі та наснаги.

Змагалися фітнес-клуби: «Сектор 51», «Річ Хелс»; представники ГО «Олімпія», «Івано-Франківськ», «Спорт для життя» та «Витязі». Виконання командами шести силових вправ – «фермерська валіза» (100 кг), «колесо» (360 кг, 6 обертів), «супер йок», «жим гантелі» (55 кг), «лог-ліфт», «тяга вантажівки» (20 метрів) – не давало глядачам ані на мить послабити увагу.
Стадіон вражав не лише скупченістю глядачів, а й молодих чоловіків з виразною міцною статурою, які не могли проминути таку значну подію і захотіли на власні очі побачити славнозвісні «Богатирські Ігри». На диво і не зважаючи на спеку, серед глядачів було чимало жінок і майбутніх мам.

Стас Позняков, атлет з Бучі, побачив відео-звернення Василя Вірастюка в соціальних мережах і зареєструвався як учасник турніру. Вперше в житті! Дуже захотілося спробувати себе у чомусь новому. В результаті, з’явилося бажання оточити себе важким спортивним знаряддям, щоб регулярно тренуватися. Як мінімум, це має бути турнік та бруси, а також залізо вагою по 150-200 кг. Також хоче покликати до себе друзів, щоб привчати їх до спорту. Першим напарником з тренувань логічно буде Іван Афонін, теж член команди «Витязі».

Василь Вірастюк, сам батько двох дітей, теж переконаний, що здорові чоловіки важливі для міцності родини та для здоров’я нації. Тому разом зі своїми однодумцями з Федерації Стронгмену України він невтомно пропагує проведення богатирських турнірів в українських містах. Ось і зараз, попри насичений графік – між аматорським турніром у Чернівцях та Чемпіонатом світу у Львові – він погодився приїхати в Бучу, щоб допомогти визначити серед нас найсильніших чоловіків.
У Бучі на нього чекала несподівана зустріч з пані Оленою Гордейчук, директором Центрального будинку культури. Три роки тому атлет на свої сильні руки підхопив пані Олену, яка заточилася на слизьких сходинках київської лікарні, і несподівано ніжно, як для велетня, сказав: «Тримайся, дитино!» Він і сам у той час дуже потребував слів підбадьорення.

Василь Вірастюк про бучанський аматорський турнір
«Богатирські Ігри:
Все відбувається по-діловому! Атмосфера святкова, спортивна і енергетично заряджена. Як Федерація Стронгмену України ми вітаємо місцеву ініціативу і завжди готові відгукнутися на пропозицію провести наш турнір.
Бути богатирем – зараз у тренді. В Україні маємо підйом інтересу до силових видів спорту, й зокрема, стронгмену. На очах росте кількість спортсменів у залах.
Коли спортсмен досягає певного результату, виконує нормативи, стає кандидатом, майстром спорту міжнародного класу – це мотивує. Наразі треба говорити про три категорії стронгменів – до 95 кг, до 110 кг і супертяжі. Найкращі наші результати наразі у середняків, тобто, 110 кг.
Спортсмени дивні люди, вони подекуди не знають «стопу». Коли йдеш «на куражі», розумієш, що воно в натяжці, може порватися – але, як ти можеш зупинитися? Це твій шанс. Або пан, або пропав.
Стронгмен – це не дитячий вид спорту. До нас приходять уже повністю сформованими, після 18 років. Зі свого боку, розумію, що поки я впізнаваний, маю популярність, треба її використовувати на те, аби залучати дітей до спорту. Це теж робота. Тому багато спілкуюся з дітьми на різних презентаціях і подібних заходах.


Сергій Конюшок, президент
Федерації Стронгмену України:
«Вся подія цілком зосереджена саме на учасниках з Бучі, тому інших атлетів навмисно не запрошували. Турнір – це хороша нагода для команд, що називається «притертися», а також відчути смак реальної боротьби. Хотілося б, щоб у подальшому городяни більше підтримували турніри своїх силачів. Від самих атлетів теж вимагається неабияка самодисципліна, адже тренуватися вони повинні не менш ніж по три години в день».

Андрій Бурштин, голова Чернівецького відділення Федерації Стронгмену України:
«Будемо сподіватися, що ваші хлопці захопляться стронгменом і в подальшому братимуть участь у кваліфікаційних турнірах Федерації. Тому хочеться привітати бучанських силачів зі стартом».
0 0

Микола ДЕМ’ЯНОВ, фото автора 
газета: "Бучанські новини" №26 від 8 липня 2016 року
Вірастюк спорт
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.