Веселі гуляння на Івана Купала

Напередодні Купальської ночі набережна міського парку перетворилась на арену феєричного дійства. Гуляння були в розпалі: тут проводили веселі ігри, водили запальні хороводи та співали пісні. Давно вже не було у Бучі такого запального свята. Публіки зібралось чимало, долучились і дорослі, і діти, та деякі були не лише глядачами, а й безпосередніми учасниками традиційних забав.

Розпочалося все із цікавого конкурсу – ходіння на так званих «стовбоходах», тобто на полінах. До них прикріплені міцні мотузки, які і дозволяють керувати цим диво-взуттям. Завдання таке: конкурсанти мають пройтись таким чином від зазначеного місця до дівчат, які їх чекають. А вигравав той, хто в цій справі найшвидший. Змагались між собою як хлопці, так і дівчата.
Усі бажаючі водили набережною веселі хороводи, розважали своїми піснями, жартами та танцями і ведучі заходу, не обійшлося і без казкових персонажів – всім дуже сподобалась Баба Яга, що завітала на свято в Бучанський парк. Загалом атмосфера свята дійсно, немов перенесла всіх у давнину.
Так набережною прогулювались дівчата-красуні у різнобарвних віночках, кожен з яких чудово доповнював вроду. Головний аксесуар свята – вінок. Хтось плів собі із трав та квітів, яких в парку вдосталь. Хтось скористався вже сплетеним. А справжні художні витвори з квітів, бісеру, перлів та інших матеріалів можна було придбати у майстринь, що зібрались зі своїм багатством неподалік сцени.

Всіх, хто в цю прохолодну погоду все ж залишився вірним український традиції та прийшов на святкування, чекав іще один подарунок: квіткова інсталяція майстрів-флористів «Вінок бажань» які щойно провели фестиваль. Гостей зачарували рукотворні квіткові композиції.
По-справжньому розпалив публіку виступ гурту «Warszawa», який лише додав драйву містичному вечору.

Та найцікавіші дійства, просякнуті справжньої містикою відбувались наприкінці гулянь. Людей не злякав навіть шквальний вітер та дощ, що раптово пройшовся набережною. Незаміжні дівчата пускали по воді віночки, щоб знайти відповіді на свої сокровенні запитання. Здавна вважалось, якщо віночок потоне - коханий розлюбив, якщо припливе назад до берега – цього року дівчина заміж не вийде, а ось якщо вінок попливе далі – юнка обов’язково знайде своє щастя. Ми спитали у дівчат, якими вони уявляють своїх суджених-ряджених. На що деякі відповіли: вродливими, спортивними та розумними, та головне, щоб любили та піклувались.

Палало яскравим вогнем опудало Марени, під час цього магічного ритуалу всі загадували бажання, які неодмінно збудуться. А деякі пари стрибали через багаття, випробовуючи на міцність свої стосунки. Найсміливіші – вже в сутінках купались в озері і зустріч з русалками їх не лякала.0 0

Вікторія ШАТИЛО, Галина КАМІНСЬКА 
парк фотофакт
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.