Бучанські туристи - Чемпіони Київщини 2016 року

Першість по Київській області посіли туристи зі спортивно-туристичного гуртка «TUR-м@нія» (Бучанська ЗОШ №4).

Цього разу Чемпіонат Київщини відбувався у Володарському районі в урочищі Чубайка та тривала декілька днів.
Учасників поділили на дві вікові групи: від 14 до 18 років, та від 11 до 14 років.

Від бучанської школи взяли участь учні молодшої групи. На жаль старша група не змогла вирушити на чотириденні змагання, адже вони випускники, і на них чекало інше випробування - ЗНО.
Але випускників чекає ще одне випробування: спортивний похід І категорії складності Карпатськими хребтами 14-26 червня цього року.

Першого дня учасники гуртка долати особисту дистанцію, де кожен працює сам за себе. Отримали такі результати:
Чорнокожа Антон – ІІ місце;
Зуєва Катерина – ІІ місце;
Рубан Марія – ІІІ місце;
Гутніченко Вікторія – 4 місце;
Васянович Тетяна – 17 місце.

За підсумками особисто – командної дистанції, школярі посіли І – місце.

Другий день змагань підготував нове випробування - проходження командної дистанції, де успішно подолали 7 технічних етапів. Тут відіграла важливу роль не лише швидкість, але й тактика, технічна напрацьованість, і звичайно, командний дух. Завдяки цьому наша команда зайняла 1-ше місце і виконала ІІІ спортивний розряд.

Третього дня нова перевірка - «Крос-похід». Дуже тяжка дистанція, де спостереження за дітьми було неможливе. Перед стартом учасники отримали мапу, на якій позначені місця «дислокації».
Наприклад, у визначений час треба було здійснити переправу через річку. Перед початком даного змагання був встановлений контрольний час, і якщо в нього «не вкладаються» – команду штрафують. Загалом подолали понад 5-х кілометрів шляху по глиняно-піщаному рельєфі та дев'ять технічних етапів, і не дарма, адже зайняли ІІ – місце.

Звичайно, і на цьому етапі спостерігалися результати тренування зі спортивного орієнтування, практика походів у Карпатах, і безперечно, чималу роль зіграв облаштований спеціальними кріпленням спортзал у рідній школі, що дає можливість проводити повноцінні тренування взимку.

За результатами всієї спортивної програми переможцями Чемпіонату Київської області з пішохідного туризму серед учнівської молоді стала команда 4-ї школи міста Буча. Нашої школи! З чим ми вітаємо команду і колектив, який підготував дітей до даного Чемпіонату.

Крім спортивних змагань відбувся конкурс фотографії, де ми також здобули призові місця :
Чорнокожа Антон – І місце, у номінації «Туристи на маршруті».
Васянович Тетяна – ІІ місце, у номінації «Неосяжна моя Україна».
Конкурс «В'язання вузлів» - І місце.

Бучанці - сильні суперники, вони відірвалася вперед від найближчих суперників – Бориспільського міського центру туризму та Броварського районного центру туризму.
Наздогнати наших земляків не було жодних шансів. Ми показали себе з найкращого боку.