ПАРАКОРД - «Браслети виживання»

200 тисяч браслетів, які рятують життя нашим бійцям, волонтерами відправлено на фронт.
Повернувшись з чергової поїздки на схід країни, голова громадського формування «Бучанська Варта», волонтер Богдан Яворський розповів про нашого бійця, якому браслет з паракорду врятував життя.
Що це за браслет і як він може стати у нагоді знає і бучанка Оксана Ковальова, яка навчилася плести паракорди і передає їх для військових на передову.

ПАРАКОРД – УНІВЕРСАЛЬНА РІЧ
Сплетений з мотузки браслет, на перший погляд звичайна прикраса - стильний аксесуар. А ще талісман, який оберігає від ворога. Також такий браслет може виручити в екстримальній ситуації й навіть врятувати людське життя.
А зробити такий браслет досить просто. У цьому ми переконалися особисто завдяки пані Оксані, яка навчила нас основному виду плетіння з паракорду.
Оксана Ковальова входить до складу організації « Браслети виживання для армії», де протягом двох років виготовляють паракодри і передають в зону АТО.
Паракорд - універсальний браслет, виготовлений з надміцної нейлонової мотузки, у серцевині якої знаходяться 7 витих мотузочків. Цінність браслета з паракорду полягає в тому, що при необхідності його можна за кілька секунд розплести в 3-6-метрову мотузку, яка з легкістю витримає вагу дорослої людини.

«Бували випадки, коли на фронті витягали тонку нитку із джгута і зашивали рану», - ділиться Оксана, яка в такий спосіб долучилася до допомоги бійцям в АТО. І додає: «Зараз ми, прислухаючись порад медиків, закріплюємо браслети на карабінах. А ще передаємо разом з талісманом маленькі ляльки-мотанки, які в першу чергу оберігають наших військових і нагадують про жінок, які чекають на них живих і здорових вдома. А браслети – нехай краще будуть талісманом».

Мотузка ця – дійсно дивовижна. Головне нею можна перев’язати рану і навіть зробити ноші для людини. А якщо витягнути волосінь, то не неї можна і рибу вловити, напнути як тятиву для лука, пастки для тварин. Підійде паракорд і для ремонту речей, одягу, взуття, укріплення плоту або укриття. В екстримальних ситуаціях, коли необхідно здійснити підйом або спуск людини, а під рукою нічого немає, підійде теж браслет з паракорду. Незамінна мотузка у якості наручників, тросу, кріплення вантажів, сушки білизни.

До речі, паракорд витримує динамічне навантаження до 250 кг. Такі браслети популярні з 50-х років. Їх використовують у середовищі військових США. Зважаючи на велику кількість можливостей у застосуванні, українці почали забезпечувати і наших військових такими браслетами.

ЯК БРАСЛЕТ ВРЯТУВАВ ЖИТТЯ
Перша партія браслетів виживання, яку передала Оксана через бучанських волонтерів для військових, стала корисною і цінною. Хоча спочатку деякі бійці досить скептично поставилися до виробів ручної роботи і не всі одразу повдягали паракорди. Та коли саперу з «Айдару» він врятував життя, ставлення у бійців змінилося. Дехто носить зараз і два, і три на обох руках.

Якщо ви хочете допомогти майстрам зібрати гроші на матеріали для браслетів виживання – відпрвляйте переказ на картку Приватбанку: 5457 0923 0207 5936, Кравченко Олені Василівні
1 0

Вікторія ШАТИЛО 
газета: "Бучанські новини" №23 від 10 червня 2016 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.