» » » 9 травня у Романівці реконструюють бій часів Другої світової війни

9 травня у Романівці реконструюють бій часів Другої світової війни

Щороку в Україні 9 травня відзначається державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В Ірпені та селищах відбудеться низка меморіальних та святкових заходів.

9 травня об 11:00 – на ДОТах в мікрорайоні Романівка відбудеться реконструкція військових дій Другої світової війни.
Нагадаємо, влітку 1941 р. на території Приірпіння тривали оборонні бої. То була одна з найтрагічніших сторінок історії Другої світової війни. Тож на основі ДОТів Київського укріпрайону в Ірпені буде створено меморіальний комплекс.

Фото Володимир Шилов: останні приготування

ДОТи (довготривалі вогневі точки) залишилися в Ірпені від Київського укріпленого району. Це був унікальний комплекс оборонних споруд протяжністю 85 км. Він мав величезне стратегічне значення під час оборони Києва у липні-серпні 1941 р. Будівництво укріпрайону тривало понад 10 років. Але у вересні під час відходу наших військ на лівий берег Дніпра більшість ДОТів були підірвані. Лишилося небагато. Три з них розташовані у мікрорайоні Романівка в Ірпені, вони мають статус пам’яток історії місцевого значення.

Наразі, завдяки ірпінській Спілці ветеранів Афганістану, вдалося відновити ДОТи №428 і 429. Афганці разом із пошуковим клубом «Цитадель» зробили ремонт, а люди зібрали експонати, які роками зберігали у своїх дворах і домівках.

Допомагали й місцеві депутати. Тепер біля ДОТів проводяться патріотичні заходи для молоді та зустрічі з ветеранами війни.
Окрім зазначених вище заходів, планується відвідати ветеранів, інвалідів, учасників Другої світової війни вдома та в лікарнях.
1 0

газета: "Ірпінський вісник" №18 від 6 травня 2016 року
Ірпінь
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.