» » » Дозвільні документи на будівельні роботи - незабаром можна отримати в Бучі

Дозвільні документи на будівельні роботи - незабаром можна отримати в Бучі

Дозвільні документи на початок будівельних робіт та на підтвердження готовності об’єкта до експлуатації незабаром можна буде отримати в Бучі.

З 1 вересня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства». Цим законом передбачається передача функцій та частини повноважень щодо здійснення держархбудконтролю від Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю України органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади.
Враховуючи положення зазначеного Закону, сесією Бучанської міської ради було прийняте рішення про створення відділу державного архітектурно-будівельного контролю, який підпорядковується Бучанській міській раді та підконтрольний Державній архітектурно-будівельній інспекції.

Основним завданням відділу є здійснення контролю за дотриманням вимог містобудівного законодавства, державних будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва об’єктів нерухомого майна, виконання дозвільних та реєстраційних функцій у сфері містобудівної діяльності.

Сьогодні проблема самочинного будівництва дуже поширена на теренах України. Не всі власники і користувачі земельних ділянок оформлюють вчасно відповідні документи.

Статтею 376 Цивільного кодексу України наведено поняття самочинного будівництва, відповідно до якого житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Якщо будується житловий будинок, гараж, огорожа або інша капітальна будівля чи споруда без відповідних дозвільних документів, то будівництво буде визнане самочинним і право власності на нього неможливо буде зареєструвати, що потягне за собою ряд негативних факторів.

Наприклад, якщо земельна ділянка, на якій розміщені самочинно побудовані об’єкти, не належить на праві власності особі, яка здійснила самочинне будівництво, то в судовому порядку такі незаконно побудовані споруди будуть знесені за рахунок порушника.
Передача функції держархбудконтролю на місця стане кроком назустріч громаді у питаннях ефективного та швидкого отримання дозвільних документів у сфері будівництва та документів, що підтверджують готовність об’єктів до експлуатації.

Вже незабаром, коли відділ державного архітектурно-будівельного контролю Бучанської міської ради отримає від Державної архітектурно-будівельної інспекції всі необхідні повноваження, мешканцям не треба буде їхати до Києва, а необхідно буде звернутися у вказаний відділ отримати правову допомогу, зареєструвати дозвільні документи на початок будівельних робіт та документи, що підтверджують готовність об’єктів до експлуатації.
0 0

газета: "Бучанські новини" №17 від 29 квітня 2016 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.