» » » Ера ЖЕКів закінчується: відповідай за свій будинок сам

Ера ЖЕКів закінчується: відповідай за свій будинок сам

До 1 липня 2016 року мешканці багатоквартирних будинків мають створити муніципальні управляючі компанії — як альтернативу діючому управлінню ЖКГ. Суть реформи — ліквідувати існуючі ЖЕКи, щоб люди самостійно господарювали у своїх будинках. Про подальшу долю ЖКГ, тарифи та труднощі роботи комунальників розповідає начальник БУЖКГ Володимир Кравчук.- Володимир Денисович, що станеться з управлінням ЖКГ з появою ОСББ?
- Фактично новий закон руйнує монополію ЖЕКів на надання житлово-комунальних послуг та перекладає повну відповідальність за утримання та управління будинком на його мешканців. Згідно з нововведенням, мешканці мають час до 1 липня 2016 року, щоб визначитися з тим, хто здійснюватиме управління їхнім будинком надалі. Особисто я - за створення ОСББ, втім місцева влада має надавати роз’яснення яким чином це зробити. Нині жодного ОСББ ще не створили, управління ЖКГ ще кілька місяців протримається, втім, що буде далі – невідомо. Ймовірно буде занепад галузі житлово-комунального господарства.

- Тим не менш, зараз бучанське управління ЖКГ продовжує функціонувати?
- Так, але зараз відбувається наступне: люди перестали сплачувати рахунки за комунальні послуги. Вони відчули упереджене ставлення, мовляв, якщо ЖЕКів не буде, то навіщо платити, заплатимо вже після 1 липня. Для управління це досить серйозна проблема, адже в нас немає обігових коштів, а заборгованість населення за послуги, що надає КП „Бучанське УЖКГ”, на сьогодні складає понад 3 млн. гривень. Нормально функціонувати і надавати якісні послуги в таких умовах майже неможливо.

- Можливо люди не сплачують рахунків, тому що зависокі тарифи?
- Тарифи на послуги, що надає КП „Бучанське УЖКГ”, є найнижчими в регіоні. Так, тариф по вивезенню ТПВ з приватного сектору становить 8 гривень на одну особу і не змінювався з 2011 року. У багатоповерхових будинках середньозважений тариф на послуги по утриманню будинків складає 1 гривню 88 копійок за 1 кв.м загальної площі. І навіть по таким низьким тарифам заборгованість за послуги зростає. Тарифи не відповідають економічно обгрунтованим витратам управління ЖКГ і їх необхідно було б урівноважити з витратами, але зараз це неможливо в умовах кризи в державі. Погано, що галузь ЖКГ залишилась взагалі без реформ. Нині ситуація загострюється: ми не можемо надавати якісні послуги. Але все одно працюємо собі в мінус, підтримуємо місто та прибудинкові території в чистоті, проводимо обслуговування електромереж вуличного освітлення, вивозимо та утилізуємо тверді побутові відходи від багатоквартирних будинків, приватного сектору, підприємств та установ міста.

- Висока заборгованість - це єдина проблема, що заважає нормально функціонувати управлінню ЖКГ?
- Одними з ключових проблем є нестача кадрів та застаріла техніка. Молодь не хоче йти працювати в житлово-комунальну галузь, адже зарплати в нас досить низькі. Років 5 тому будь-який двірник отримував 1150 гривень в місяць, а зараз, в умовах інфляції, плата за роботу становить всього 2200 гривень. Нині в місті важко знайти необхідний персонал, тому ми шукаємо робітників у селах, але в цьому є свій мінус. Адже люди з сіл прибирають, а потім одразу їдуть додому, а через годину територія знову може бути засмічена. Тому досить добре, коли працівник ЖКГ живе неподалік від місця роботи, тоді він оперативно реагує на забруднення прибудинкової території у разі потреби.

- Що має змінитись в першу чергу зі створенням ОСББ?
- Зі створенням ОСББ потрібно всі лінії та мережі передати в розпорядження відповідним службам, таким як: Ірпіньводоканал, Теплокомунсервіс, Ірпінська РЕС. Люди вважають, що ЖЕК має відповідати за всі проблеми, що існують в їхніх оселях. Перш за все, хотілось би, щоб бучанці розуміли такі прості речі: за якість надання кожного виду послуг відповідають ті постачальники, яким мешканці сплачують за ці послуги.
2 0

Галина КАМІНСЬКА, фото автора 
газета: "Бучанські новини" №14 від 8 квітня 2016 року
Жек
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.