» » » Що в тарілках бучанських школярів?

Що в тарілках бучанських школярів?

В наш складний час, коли не в кожному районному або міському бюджеті є кошти для безкоштовного шкільного харчування, бучанські діти забезпечені безкоштовними обідами. Йдеться про школяриків початкових класів, а також дітей з сімей пільговиків.

Аби впевнитися, що учнів годують смачно і ситно, на ревізію школами відправилися заступник міського голови з соціально-гуманітарних питань Лариса Матюшенко, начальник відділу освіти Олег Цимбал та спеціаліст з організації та контролю за харчуванням відділу освіти Наталія Юрик. Проінспектували одразу три навчальні заклади: ЗОШ № 4, ЗОШ № 3 та СЗОШ № 5.
Варто зазначити, що ні адміністрація жодної з шкіл, ні працівники підприємства-постачальника не були попереджені про перевірку, але все-таки несподівана ревізія не наробила переполоху.

Спочатку відвідали бучанську школу № 4. Тут кухарі зустріли перевіряючих привітно та дозволили зайти в майже «святе» місце – кухню, попередньо вдягнувши у білі капелюхи та халати. А там ні пилинки, всюди чисто, аж блищить. Наявне і меню, і контрольна порція. Тому не дивно, що в книзі відгуків, яка в наявності у кожній школі, на організацію харчування скарг немає. Батьки навіть дякують за смачну їжу, великі порції та порядок в їдальні.

Наступна школа – Бучанська ЗОШ № 3. Там команді «ревізорів» не лише не перешкоджали, а й навіть дали скуштувати шкільний обід, щоб всі впевнились, що страви якісні та смачні.
Ну і на завершення відвідали Бучанську СЗОШ № 5. Так само, як і в попередніх закладах освіти, в їдальні та на кухні дотримуються санітарних правил та норм, страви смачні. Тобто, жодних претензій у перевіряючих немає.

Всі бучанські школи обслуговує підприємство «Продсервіс», що виграло тендер. Саме його працівниці щодня готують обіди для дітлахів. На час перевірки комплексний обід складався з таких страв: борщу зі сметаною, картопляного пюре, квашеної капусти, відварної сосиски, компоту із сухофруктів, печива та хліба.На питання «Чи смачно годують?», школярі відповідають – дуже. Втім, деякі зауважили, що не всі страви їм до душі. Що ж, в кожного свої забаганки. Та загалом, шкільним меню задоволені і діти, і батьки, адже насамперед меню обговорювалося з батьківськими комітетами.

Ревізори пересвідчилися у коментарях школярів, зазирнувши і до використаного посуду, який залишався після дитячих обідів. І це не заради цікавості, а для того, щоб пересвідчитися, чи багато залишається недоїдків на тарілках. А їх майже не було. Це і є підтвердженням того, що їжа до смаку.
04/1460123194__5434.jpg[/thumb]


Варто сказати, що стан здоров’я школярів тісно пов’язаний з харчуванням, котре вони отримують в школі. Тому на завершення поїздки її учасники дали декілька рекомендацій щодо урізноманітнення овочево-фруктового асортименту. А в цілому побажали - так тримати: їдальні та кухні в чистоті, а страви калорійні, збалансовані та смачні, щоб у дітей завжди був хороший апетит.


Ці прості правила і є запорукою правильного харчування дитини, що забезпечить її здоров’я та успіх в навчанні.

Що ж, інспекція пройшла успішно. А значить наші діти будуть бадьорими і готовими до засвоєння нових знань.
0 0

Галина КАМІНСЬКА, фото автора 
газета: "Бучанські новини" №15 від 8 квітня 2016 року
зош №4 зош №5 освіта
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.