«Берізка» стає Бучею

До редакції газети «Бучанські новини» звернулися жителі дачного кооперативу «Берізка» зі словами вдячності керівництву міста за сприяння у вирішенні питання введення цього мікрорайону в міські межі. Для понад 1000 людей, які постійно проживають на цій території, де виховується півтисячі маленьких бучанців, відокремленість від інфраструктури Бучі спровокувала цілий ряд соціальних проблем. Із ними вони і звернулися до керівництва…

«Берізка» стає Бучею


Сесією Бучанської міськради прийняте за основу положення про порядок переведення під індивідуальну житлову забудову територій садових товариств у місті Буча та рішення про розробку детального плану території забудови з об’єктами побутового призначення та інженерної інфраструктури на території садового товариства «Берізка». Рішення були ухвалені на підставі звернення громади кооперативу до депутатів ради міста та його голови Анатолія Федорука.

Кооператив «Берізка» (Буча, район Мельники) був заснований ще 1988 року. Його територія охоплює більше ніж 500 земельних ділянок, відведених для садівництва. Та розбудова міста з розвинутою інфраструктурою внесла свої корективи в колись дачне поселення. І «Берізка» - далеко не виняток. Сектор активно забудовується: замість садових вагончиків тут постають сучасні будинки, у яких постійно проживають мешканці.

Вони регулярно сплачують членські внески до кооперативу, втім протягом багатьох років у товаристві нічого не змінюється. Ще з часів створення кооперативу стоїть старий, занедбаний дитячий майданчик із аварійними гойдалками. У товаристві з такою кількістю мешканців бракує елементарних благ цивілізації: відсутня каналізація, сміття з території товариства людям доводиться вивозити самотужки; про маршрутні автобуси немає й мови, а до найближчого продуктового магазину щонайменше кілька кілометрів. До того ж, цього року додалися значні проблеми з електропостачанням. Узимку, під час сильних морозів, жителям «Берізки» доводилось по 10-12 годин сидіти без світла. І так – щодня.

Місцеві жителі шукали розв’язання проблем самотужки, але це не вирішення проблеми в цілому. Ні зміна керівництва кооперативу, ні вирішення поточних питань, як то кажуть, вскладчину, не змінить життя на краще, якщо звичайний житловий масив буде носити юридичний статус – садове товариство.
Так жителі дійшли одностайної думки: «Берізка» має стати повноправною частиною Бучі. Лише тоді місто зможе взяти на баланс кооператив із його мешканцями, вирішити проблему з електромережами та інфраструктурою. Відповідне звернення було подане до Бучанської міської ради. І завдяки небайдужому ставленню керівництва міста та особисто його голови, «Берізка» отримала перспективу включення до меж міста з усіма подальшими наслідками. Тож тепер мешканці сподіваються, що місцева влада зможе впорядкувати занедбане товариство та зробити з нього ту Бучу, заради якої сюди приїжджають та залишаються жити тисячі українців.
0 0

За інформацією ініціативної групи 
газета: "Бучанські новини" №14 від 1 квітня 2016 року
Берізка громадські слухання
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.