» » » Сяюча палітра: Виставка робіт сучасного петриківського та київського розпису

Сяюча палітра: Виставка робіт сучасного петриківського та київського розпису

Виставка робіт сучасного петриківського та київського розпису наразі триває у Бучі у будинку культури на Пушкінській.

Петриківський розпис віддзеркалює духовну єдність людини з природою, підносить ідею циклічності життя.
У сяючій палітрі петриківського розпису, яка базується на гармонійному поєднанні домінуючих кольорів спектру, ховається магічний образ сонячного світла. Не менш цікавою є й символіка розпису. Так, композиція букет-вазон - це одвічний образ квітучого дерева життя; лиштва (фриз) символізує нескінченність; квітка - вершина краси природи, її апогей; калина відображає дівочу вроду; мальва - прообраз козацької доблесті; дуб - вияв сили та мужності; зображення птаха - знак гармонії, світла, щастя; півник знаменує пробудження, від­родження; зозуля уособлює таємницю вічного плину часу.
У постійному синтезі досвіду поколінь народних майстрів сформувалися традиції універсального методу петриківського розпису, заснованого на народному світосприйнятті, що забезпечував вільний вияв творчої особистості майстра.
Сяюча палітра: Виставка робіт сучасного петриківського та київського розписуСяюча палітра: Виставка робіт сучасного петриківського та київського розписуСяюча палітра: Виставка робіт сучасного петриківського та київського розпису
Народне мистецтво неодноразово засвідчувало свою надзвичайну стійкість та життєздатність у драматичних обставинах, відроджуючись з попелу ординських згарищ та поневолення, регенеруючи відсічені від коренів віти свого мистецького «рай-дерева».

Доторкніться і Ви до цих світлих джерел, відшукайте життєдайну силу щедрої краси, що дає людині відчуття внутрішньої рівноваги, гармонії з оточуючим світом, природою.
Вікторія Ляховець, фото автора 
  1
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.