» » » Сяюча палітра: Виставка робіт сучасного петриківського та київського розпису

Сяюча палітра: Виставка робіт сучасного петриківського та київського розпису

Виставка робіт сучасного петриківського та київського розпису наразі триває у Бучі у будинку культури на Пушкінській.

Петриківський розпис віддзеркалює духовну єдність людини з природою, підносить ідею циклічності життя.
У сяючій палітрі петриківського розпису, яка базується на гармонійному поєднанні домінуючих кольорів спектру, ховається магічний образ сонячного світла. Не менш цікавою є й символіка розпису. Так, композиція букет-вазон - це одвічний образ квітучого дерева життя; лиштва (фриз) символізує нескінченність; квітка - вершина краси природи, її апогей; калина відображає дівочу вроду; мальва - прообраз козацької доблесті; дуб - вияв сили та мужності; зображення птаха - знак гармонії, світла, щастя; півник знаменує пробудження, від­родження; зозуля уособлює таємницю вічного плину часу.
У постійному синтезі досвіду поколінь народних майстрів сформувалися традиції універсального методу петриківського розпису, заснованого на народному світосприйнятті, що забезпечував вільний вияв творчої особистості майстра.

Народне мистецтво неодноразово засвідчувало свою надзвичайну стійкість та життєздатність у драматичних обставинах, відроджуючись з попелу ординських згарищ та поневолення, регенеруючи відсічені від коренів віти свого мистецького «рай-дерева».

Доторкніться і Ви до цих світлих джерел, відшукайте життєдайну силу щедрої краси, що дає людині відчуття внутрішньої рівноваги, гармонії з оточуючим світом, природою.
0 0

Вікторія Ляховець, фото автора 
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.