«Мрія» першої величини

Сьогодні свій ювілейний день народження святкує відома у світі Людина Олександр Галуненко – почесний мешканець Бучі.
З цієї нагоди його вітали Бучанський міський голова Анатолій Федорук, секретар міської ради Василь Олексюк, перший заступник міського голови Ярослав Добрянський, заступник Лариса Матюшенко.
Олександр Васильович увірвався, а точніше «влетів» в історію світової авіації як командир екіпажу і провідний льотчик-випробувач літака Ан-225 «Мрія», створеного в КБ імені О. Антонова.

Його душа – в авіації, а щастя – в Україні. Якщо назвати всі досягнення, офіційні звання, титули і нагороди цієї людини, то це займе не одну сторінку. Його ім’я добре відоме у світових авіаційних колах, оскільки пов’язане з найбільшим у світі транспортним літаком. Він увійшов в історію світової авіації як командир екіпажу і провідний льотчик- випробувач літака Ан-225 «Мрія», створеного в КБ ім. О.К. Антонова. Вперше підняв у небо суперлайнер і, провівши повний цикл льотних випробувань, демонстрував його на численних авіаційних виставках, прославляючи свою Вітчизну, зміцнюючи авторитет і світове визнання України. А після того, як встановив на «Мрії» 234 світових рекорди (в одному польоті 110, в другому – 124), його ім’я було занесене до книги рекордів Гінеса…

Тож не дивно, що Олександр Васильович Галуненко став першим в Україні офіційним народним героєм – саме йому першому випала честь бути удостоєним найвищої нагороди незалежної України. Звання Героя України з врученням першого ордена «Золота Зірка» було присвоєно Олександру Васильовичу 21 серпня 1999 року за особисту мужність і героїзм, виявлені під час проведення льотних випробувань нової авіаційної техніки.
-Тисячі годин перебування у небі, а Ви так по – земному радієте пережитому і плануєте майбутнє, яке неможливо розірвати із життям у місті,- зазначив під час вітання Анатолій Федорук.

Наша довідка.
Льотчик-випробувач, кандидат технічних наук, народний депутат України Верховної Ради V скликання, депутат Київської обласної ради 6 скликання , заслужений працівник транспорту України, нагороджений орденом Пошани, орденом Дружби (Росія), орденом «За заслуги» III ступеня. Перелік нагород можна продовжувати і надалі... Він дав путівку у життя Ан-28, Ан-72, Ан-32, Ан-70, Ан-124 "Руслан", Ан-225.
1 0

Прес-служба Бучанської міської ради 
Галуненко
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.