Грип? Не панікувати!

Коли читаєш інформаційні повідомлення Держсанепідслужби «Про епідемічну ситуацію із захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції», завжди намагаєшся знайти якусь іншу інформацію: про те, як поводитись у цей складний епідеміологічний період, щоб захистити себе і родину. В цьому, сподіваємось, вам, шановні читачі, допоможе бесіда кореспондента «Бучанськіх новин» із заступником головного лікаря Бучанської міської поліклініки Олександром ФУРСОЮ.

- Олександре Івановичу, зараз ЗМІ переповнені різноманітними цифрами, пов’язаними з цією підступною хворобою – грип. Як не захлинутись у цьому інформаційному потоці, про що свідчать ці цифри?
Для прикладу візьмемо бучанську офіційну статистику:за період з 18 по 24 січня цього року на ГРВІ та грип захворіла 281 дитина і 252 дорослих, викликів додому за цей період до діток було 365 і до дорослих 142; за період з 25 по 31 січня цього року захворіло 174 дитини і 176 дорослих, викликів до діток було 276 і до дорослих 110. Як бачимо, епідеміологічна ситуація в місті покращується.

- Це, повірте, приємна новина. Але чи є вона приводом для спокою?
Зрозуміло, що ні! За цей же період на пневмонію захворіло 12 маленьких бучанців і 19 дорослих, четверо з яких госпіталізовано. За останній тиждень ми зафіксували більше 200 викликів «швидкої», пов’язаних з цією інфекційною, дуже небезпечною хворобою. На щастя, померлих від неї в Бучі немає.

- Як бучанська медицина зустріла епідемію?
Активна інформаційна і профілактична робота велась медпрацівниками нашого міста ще до настання небезпечного періоду. Грип – сезонна хвороба, тому медичні установи Бучі мали змогу підготуватись належним чином. На сьогодні Обласне управління охорони здоров’я забезпечує наше місто противірусними препаратами «Таміфлю», «Реленца», зокрема для профілактики та лікування «свинячого грипу» H1N1.

- Які ще препарати потрібно застосовувати при лікуванні грипу?
Спочатку скажу, які не бажано, бо під час лікування цими препаратами, у випадку захворювання «свинячим грипом», може виникнути кровотеча! Це – аспірин і анальгін, які під час захворювання на H1N1 роблять хвору людину більш вразливою.
Краще застосовувати «Парацетамол», нестероїдні протизапальні препарати. Для зниження симптомів інтоксикації потрібно приймати сорбенти, як, наприклад, «Ентеросгель», «Сорбекс» (за 2 години до вживання їжі чи інших ліків або через 2 години після), більше пити підкисленої рідини, соків, морсів, - не менше 2 літрів на добу.
З профілактичною метою можна також приймати противірусні препарати, такі як український «Амізон», харчуватися стравами, багатими на вітаміни, особливо – вітамін «С».

- Олександре Івановичу, а на які загрозливі симптоми треба звертати увагу в першу чергу?
Якщо температура 39 і вище, треба негайно звертатися до лікаря і не займатися самолікуванням, бо хвороба дуже швидко розвивається, дає ускладнення. Від грипу ніхто не застрахований, проте вчасне звернення хворого до лікаря та адекватне лікування дозволить легше перенести грип без важких, іноді фатальних ускладнень.

- Дякую за бесіду і за професійні поради. На завершення нашого інтерв’ю, скажіть, що в першу чергу мають пам’ятати бучанці, почувши або прочитав слово «ГРИП»?
Не панікувати! В Бучі є достатньо висококваліфікованих медичних кадрів, які мають багаторічний досвід протистояння вірусним хворобам. Будьте здорові!
0 0

Анатолій БАЛЬЧОС, Фото автора 
газета: "Бучанські новини" №5 від 5 лютого 2016 року
Фурса поліклініка
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.