» » » Військова служба за контрактом – майбутнє Збройних сил України

Військова служба за контрактом – майбутнє Збройних сил України

На сході України триває війна з російським найманцями. Країна в неймовірному напруженні. Для того, щоб путінці не опинилися в серці держави, всім нам потрібна потужна професійна армія. Замість нормальних пенсій і комунальних тарифів, замість пристойного харчування і дитячих садків. Отака сумна реальність.

Хоч там як, Україні потрібні потужні Збройні сили! І чимало чоловіків (і навіть жінок) готові влитися у військові лави на контрактній основі.
Ось які з цього приводу дає роз’яснення військовий комісар Ірпінсько-Бучанського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Сергій Кайдан:
– На військову службу за контрактом запрошуються громадяни України (чоловіки та жінки), які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, віком від 18 до 40 років.

– Кому надається перевага?
– Військовозобов’язаним – учасникам АТО, а також громадянам, які відповідають критеріям відбору та не мають обмежень за станом здоров’я, мають високий рівень фізичної підготовленості та цивільну освіту, споріднену з військовими спеціальностями.
Контрактникам пропонується широкий спектр військових спеціальностей:
від стрільця до командира відділення, від водія до механіка-водія, від сапера до розвідника, від радіотелефоніста до оператора радіолокаційної станції, від снайпера до навідника.

– Служба у Збройних силах України має певні відмінності та переваги у порівнянні з цивільним життям країни. Які саме?
– Мінімальне грошове забезпечення військовослужбовця в кілька разів перевищує мінімальну заробітну плату в країні, яка у 2016 р. має становити 1378–1550 грн. Розмір грошового забезпечення військовослужбовця за контрактом із 01.01.2016 року – від 7 000 грн.
Серед перспектив кар’єрного росту та переваг:
- можливість вибору місця проходження військової служби та посади;
- можливість участі у миротворчих операціях та інших заходах міжнародного військового співробітництва;
- можливість отримання первинного офіцерського звання військовослужбовцями сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту;
- право на безкоштовне навчання (у тому числі на отримання післядипломної освіти) у військових навчальних закладах, відповідних підрозділах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

– Соціальні перспективи?
– Контрактник матиме тривалі щорічні відпустки з поступовим збільшенням від 30 до 45 календарних днів, залежно від вислуги років; безоплатну медичну допомогу як для себе, так і для членів сімей. Санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України за пільговими цінами.
Держава забезпечує військовослужбовців житлом або за їх бажанням – грошовою компенсацією.
Військовослужбовцям та членам сімей, які перебувають на їх утриманні, надається 50% знижки плати за користування житлом усіх форм власності та за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична і теплова енергія)..

Врешті, це – право на пенсію після 25 років вислуги.
А тим, хто звільняється зі служби за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Отже, служба за контрактом – майбутнє Збройних сил України.
0 0

Володимир КОСКІН, фото: Володимир ШИЛОВ 
газета: "Ірпінський вісник" №3 від 22 січня 2016 року
Кайдан Ірпінь Ирпень
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.