» » » Мета Бучанської міської влади - надання якісних адміністративних послуг

Мета Бучанської міської влади - надання якісних адміністративних послуг

Перший заступник Бучанського міського голови Ярослав Добрянський – про функціонування у Бучі Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Ярославе Вікторовичу, чим викликана необхідність суттєвого розширення спектру послуг ЦНАПу Бучанської міської ради?
– Зрозуміло, що процеси децентралізації, тобто передачі повноважень на місця, вже розпочалися. Тому низка відповідних органів центральної виконавчої влади будуть передавати органам місцевого самоврядування свої повноваження в частині реєстрації. Вже, починаючи з січня цього року, Управління юстиції передає місту свої функції з реєстрації. Така реєстрація вже цього року буде здійснюватися Бучанською міською радою. Рішенням сесії міської ради вже визначена структура відповідного відділу, який буде забезпечувати державну реєстрацію – нерухомого майна, а також фізичних і юридичних осіб. Далі на часі передача повноважень Держархбудконтролю. Це наболіле питання в нашій державі, тому що існуюча структура була пов’язана з великою корупцією та великими бюрократичними перепонами тощо. Зараз це питання урегульовується на законодавчому рівні, для подальшої передачі на місця повноважень «Архбудконтролю».

– Що діяльність ЦНАПу конкретно дасть людям?
– В цілому, ЦНАП створюється з метою надання якісних адміністративних послуг в частині видачі дозвільних документів та для створення належних умов для людей для їхнього отримання. Люди будуть знати, що є єдине визначене місце, куди можна прийти і отримати відповідну послугу, дозвільний документ або довідку. Тому не треба буде бігати по різним інстанціям, розташованим у різних місцях. Таким визначеним місцем і буде Центр надання адміністративних послуг. Людина знатиме, що, прийшовши в цей центр, вона отримає повністю весь спектр послуг.

– Коли бучанці та мешканці об’єднаної територіальної громади зможуть скористатися розширеним спектром послуг ЦНАПу?
- ЦНАП повинен запрацювати у новому форматі вже цього року. А тим часом нами вже розпочаті підготовчі роботи.

– Де розміщуватиметься Бучанський ЦНАП?
– Кращого місця, як міська рада, просто немає. Тому ми плануємо розмістити ЦНАП на першому поверсі у лівому крилі будинку міської ради. Цими днями буде погоджено ескізний проект. Хочу зазначити, що в зв’язку з реорганізацією у жодному разі не постраждає існуюче харчування для соціально незахищених верств – воно буде перенесене в інше приміщення.

– Поясніть, будь ласка, як буде функціонувати Бучанський ЦНАП?
– На сьогодні є багато видів дозвільних документів, які необхідно видавати громадянам. До прикладу, це такі напрямки, як Держгеокадастр, Земельне управління, Держархбудконтроль, реєстрація фізичних та юридичних осіб, реєстрація нерухомого майна, громадських організацій тощо. Навіть зараз різні служби міської ради видають 88 видів адміністративних послуг. Загалом ми нарахували, що нам необхідно мати 12 адміністраторів з відповідних профілів і напрямків. Адміністратори будуть задіяні на етапі прийому і видачі документів. Після чого дані будуть заноситися адміністраторами в локальну базу даних і передаватися електронним шляхом виконавцю на виконання. Таким чином, з процесу реєстрації досягається вилучення корупційної складової, тому що заявник не контактує з виконавцем послуги. Також діятиме електронна реєстрація. Для цього в холі стоятимуть електронні портали, а черговий адміністратор даватиме необхідні роз’яснення. Передбачається місце для очікування та дитяча кімната. Також буде місце для паркування і здійснене облаштування пандусу для зручності осіб з обмеженими можливостями.

– Крім перерахованих напрямків, які ще служби планується охопити?
– На майбутнє плануємо охопити також функцію державної міграційної служби, щодо питання реєстрації місця проживання громадян.

– Які переваги такого Центру для мешканців об’єднаної громади?
– Переваги очевидні, тому що місцеві громади географічно розташовані на зручній відстані від Бучі, що робить Бучанський ЦНАП привабливим для отримання адміністративних послуг. Законодавчо громадянин має право вибрати зручний для нього ЦНАП. Тому, якщо ми створимо належні умови для надання відповідної послуги, надамо її ефективно і без затримок, то люди, звичайно ж, захочуть скористатися нашим ЦНАПом.
0 0

Микола Дем`янов, фото автора 
газета: "Бучанські новини" №1-2 від 15 січня.2016
Ярослав Добрянський ЦНАП
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.