ВВЕДЕНСЬКІ ПІСНЕСПІВИ

Сьомий Всеукраїнський фестиваль духовної музики «Введенські піснеспіви», завітав у Бучу 5 грудня 2015 р. Напередодні християни святкували «Введення у храм Пресвятої Богородиці», тому цей мистецький захід проходив у надзвичайному духовному піднесенні.

Представники столиці нашої держави та різних областей України обрали саме Бучу, щоб традиційно подарувати шанувальникам духовної пісні нові власні річні творчі знахідки. Адже фестиваль «Введенські піснеспіви» збирає на творче змагання найкращі аматорські колективи щорічно. Цього разу, не зважаючи на об’єктивні труднощі, на тяжкий для країни часи, у наше місто приїхало двадцять вісім хорових колективів і п’ять солістів. Загалом, у різних номінаціях та вікових групах, змагалось триста майстрів вокального жанру.На думку автора і координатора цього творчого проекту, режисера-постановника фестивалю Ольги УСПЕНСЬКОЇ, основа проекту – «…презентація нашого регіону, як культурного центру всього передмістя столиці України». Разом із засновником та організатором «Введенськіх піснеспівів» директором культурно-оздоровчого центру «Цитадель» (м.Київ) Лідією МЕЛЬНИК, Ользі Ростиславівні вдалося долучити до цієї надзвичайно важливої справи підтримки аматорського хорового співу відомих діячів культури і мистецтв, представників духовенства УПЦ КП. Вони увійшли у склад журі в такому складі: голова журі – Петро АНДРІЙЧУК, Заслужений працівник культури України, секретар Національної всеукраїнської музичної спілки, професор Київського національного університету культури і мистецтв (КНУКІМ), співголова журі – отець Микола КРИГІН, співзасновник фестивалю, настоятель храму «Успіня Пресвятої Богородиці» (м.Буча), протоієрей, кандидат богословських наук, член журі – Віктор СКОРОМНИЙ, Народний артист України, професор КНУКІМ, член журі – отець Микола ВОЛОСЯНСЬКИЙ, перший співзасновник фестивалю настоятель храму «Преображення Господня» (смт.Ворзель), мітрофорний протоієрей.


Фестиваль проходив з 05 по 06 грудня 2015 року, спочатку - в Буче, у храмі «Успіня Пресвятої Богородиці», при всебічної підтримці з боку керівництва Бучанської СЗОШ № 5, її директора, депутата Бучанської міської ради Михайла НАКОНЕЧНОГО, за погодженням з керівництвом міста. А фінальний етап «Введенськіх піснеспівів», із святковим гала-концертом та урочистим нагородженням переможців та лауреатів фестивалю, відбувся у клубі «Чотири лева» (смт.Гостомель). За словами Ольги УСПЕНСЬКОЇ, «…завдяки меценатської підтримці з боку заступника Ірпінського міського голови Наталії СЕМКО, постійного спонсора фестивалю Екологічного підприємства «Рада» (м.Буча), фестиваль пройшов на високому професійному рівні».


Хто ж став переможцем цього року? Гран-при у «Дитячій віковій категорії» взяв Народний художній колектив вокально-хорової студії «Радість» Дитячо–юнацького центру Дарницького району Києва, керівник Лариса САНЦЕВИЧ, «Відмінник освіти України». Гран-при у «Молодіжної віковій категорії» виборов вокально-хоровий ансамбль «Uniti» з міста Донецьк, керівник Анна СІРАШ.

Усі переможці та лауреати у різних номінаціях та вікових категоріях отримали призи від організаторів фестивалю. А ті, хто підкорив серця слухачів власним мистецтвом духовного співу, отримав не лише Диплом 1 ст., в різних номінаціях, але й «Приз симпатій» від Міжнародної громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі». Виступ цих виконавців покорив і журі, і вдячну, чуйну публіку: Народного вокального ансамблю «Шпитьківчанка» (м.Шпитькі Києво – Святошинського району), хору ветеранів війни і праці «Пам'ять» (м.Ірпінь), Народного ансамблю української пісні «Вишенька» (с.Вовчанські Хутори Харківської області), а також - виступ Костянтина Гордійчука (м.Буча), у номінації «Солісти».

«Введенські піснеспіви» збагатив слухачів та учасників фестивалю новими музичними та поетичними знахідками. Зміст виступів налаштував всіх тих, хто був присутнім на концертах, на високий духовний стан, який притаманний віруючій людині під час Різдвяного посту. Саме зараз, у ці дні, коли українці щиро звертається у своїх молитвах до Бога про захист їх рідної землі від жорстоких ворогів, всі учасники фестивалю, всі слухачі молились разом своїми піснями, молитвами, псалмами, словами вдячності до Бога за Україну, за ближніх, за нас с вами, шановні читачі.

Всеукраїнський фестиваль духовної музики «Введенські піснеспіви» не має державної підтримки. Цей фестиваль - духовне волонтерство, благодійна допомога митцям і слухачам. Велика пошана ї вдячність всім його організаторам та учасникам!
2 0

Анатолій БАЛЬЧОС, фото автора 
газета: "Бучанські новини" №50 від 11 грудня 2015 року
Введенські піснеспіви
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.