» » » 4 грудня в Бучанській школі відкриють музей пам’яті героїв АТО

4 грудня в Бучанській школі відкриють музей пам’яті героїв АТО

13 квітня 2014 року Рада національної безпеки й оборони України оголосила про початок проведення антитерористичної операції на сході України. Таке рішення ухвалили у відповідь на проросійські заворушення у низці міст Донецької і Луганської областей, зокрема – спроби озброєних груп захопити адміністративні будівлі і відділки міліції. Без сумніву, ці події та подальша анексія Криму Росією не можуть бути забутими. Вже зараз багато організацій, в різних куточках України створюють пересувні фотовиставки, стаціонарні виставки та навіть музеї. Тож, і в місті Буча в честь Дня Збройних Сил України, що святкується 6 грудня, було вирішено створити «Музей пам’яті героїв АТО».

Про це ми спілкувались з начальником відділу освіти Бучанської міської ради Олегом Цимбалом.

- Олег Іванович, розкажіть, будь ласка, як виникла ідея створення музею і хто допоміг в його організації?
- Взагалі, це не просто музей. Перш за все, це - навчальний кабінет, де учні зможуть вивчати предмет «Захист Вітчизни». Виникла ідея створити такий куточок пам’яті та поваги до воїнів АТО давно, ще на початку проведення антитерористичної операції. Але ми шукали фінансові можливості, для того щоб все організувати. Врешті-решт з’явилися спонсори, що придбали на всі навчальні заклади міста Буча комплекти плакатів з предмету «Захист Вітчизни», які рекомендовані Міністерством оборони України. Потім виникла така ідея: на базі однієї із шкіл зробити один показовий кабінет з елементами музейних експонатів, які привезли наші волонтери та воїни із зони АТО.
Цією школою стала середня загальноосвітня школа № 5 з поглибленим вивчення іноземних мов.

- Чому ви вирішили розмістити такий кабінет саме в СЗОШ №5?
- Було важко знайти місце для розміщення експонатів, але з часом, знайшли його саме в школі №5. Якраз цього року в цьому учбовому закладі проводилась реконструкція спальних корпусів під навчальні кабінети, там і вирішили зробити музей. На сьогоднішній день, вже вивішені стенди з українською символікою. Замовлені стенди та вітрини для експонатів музею, а також робимо стенди з світлинами та біографіями учасників АТО.

- Хто допомагає збирати експонати?
- Секретар Бучанської міської ради – Василь Павлович Олексюк, наші волонтери, воїни АТО, та, навіть, учні школи. У нас вже є безліч експонатів, зараз потрібно розсортувати ці речі за тематикою, та розмістити в навчальному кабінеті. Головне завдання в даний момент - зібрати якомога більше речей, які пов’язані із проведенням АТО.

- Розкажіть детальніше, які експонати будуть в музеї пам’яті героїв АТО?
- Це будуть і елементи зброї, і елементи вибухових снарядів, різноманітні пам’ятні речі, привезені з зони бойових дій. Також амуніції воїна АТО в повному комплекті: бронежилет, однострої, шоломи, аптечки тощо. Тобто все, що входить в комплект амуніції. Але пошуки експонатів для нашого навчального кабінету ще не завершені, тому прохання: в кого є будь-які речі, які пов’язані із зоною проведення дій АТО та можуть бути розміщені в нашому музеї, просимо надати їх в громадське формування «Бучанська варта» Кушнірчуку Анатолію Юрійовичу.

Звернутись в «Бучанську варту» можна за телефоном:
+380677265108. Також можна звернутись у відділ освіти Бучанської міської ради до методиста Володимира Ковальського. Телефон: 0459749704.


Будемо вдячні всім, хто допоможе в створенні «Музею пам’яті героїв АТО», адже ми робимо це не лише для себе, але й для майбутнього покоління – наших дітей та онуків.

- Що відбуватиметься в день відкриття?
- Будуть урочистості, але, поки що таємниця, які саме. Нехай, про це дізнаються вже напередодні дня відкриття.
1 0

Галина КАМІНСЬКА 
газета: "Бучанські новини" №48 від 27 листопада 2015 року
АТО СЗОШ №5
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.