Діти грають «в класики»

За день до початку нового навчального року в будинку 8А по вулиці Тарасівська (Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) мешканці вирішили зробити подарунок дітворі. Перед всіма під’їздами будинку на асфальті фарбою були нанесені «класики» різної форми, щоб діти мали забаву і стрибали. Що цікаво, всі квадрати намальовані як раз на тих місцях, де діти самі креслили їх крейдою. Це – ноу-хау ОСББ «Тарасівське».
Марія з подружками вже почала стрибати по квадратикам, але водночас поглядає на «равлика» біля сусіднього під’їзду, де ще продовжують фарбувати. Дівчинка вважає, що це гарно придумано – щоб діти мали де розважатися. Вона каже, що ідея належить тьоті Тані, «самій головній в домі». Ідея сподобалася всім дітям. Інша дівчинка, Маргарита, каже, що зі школи мерщій мчатиме додому, щоб просто пострибати «в класики». Правила гри дуже прості: хто дострибне до «десятки», той виграв. Це трохи легше, ніж в школі, де треба досягнути позначки «12». Нехай їм щастить і в забавах, і в науці!

Життя дітей в ОСББ «Тарасівське» відбувається весело, діти дружать і проводять багато часу разом. Цьому сприяють також подаровані містом спортивні снаряди і тенісний стіл просто неба. Також «виносять» у двір дитячі свята. Нещодавно справляла іменини Настя: батьки винесли до свого 2-го під’їзду кавун, диню, торт, і дітвора весело святкувала. Пригощали всіх дітей будинку, без запрошень.

Прибудинкова територія не огороджена парканом, тому будь-хто і будь-коли може вільно користуватися всім тим, що настаралися мешканці. Хочеться знати, як до цього ставляться люди. Звертаємося до молодого чоловіка, який гуляє з маленьким синочком.
Пан Роман поселився в цьому будинку нещодавно, і тут йому все подобається. В тому числі, «класики». Вони викликають позитивні емоції у батька маленької дитини. Їхня родина переїхала до Бучі з міста з населенням 80 тисяч на сході країни. У своєму місті вони також були в ОСББ, тому принципи і практика самоорганізації мешканців їм близька. Їхній будинок був старою «хрущовкою» конструкції 1956 року. Тож вони гуртом утеплили стіни та під’їзди, переробили систему опалення, замінили труби водопостачання та електропроводку, поклали асфальт. Зробили з будинку «лялечку», і все це власним коштом. Думка про те, що можна обмежити прибудинкову територію тільки для своїх мешканців, не викликає у нього захоплення.
– Ми ж в Україні, – каже він, – тому не повинні обмежувати свої подвір’я. Якби так було, то ми не змогли б приїхати сюди зі сходу. Нехай до нас приходять всі діти з сусідніх будинків, будемо їх гостинно приймати. Більше того, це допоможе дітям краще дружити. Як молодий тато, я тільки «За».

Мешканці сусідніх будинків можуть і собі задуматися про те, щоб краще обладнати свій побут і свої подвір’я. А необхідні кошти з’являться, коли люди охоче принесуть свої внески до спільної комори, виберуть кращі тарифи і кращих управителів послуг. Можна придивитися до досвіду існуючих в Бучі ОСББ, де реально покажуть, куди і на що йдуть кошти власників квартир. Варто об’єднатися заради досягнення нової якості життя!
0 0

Микола Дем'янов 
ОСББ Тарасовский
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.