Дерева і бетонні стовпчики

Проводиться планова реконструкція пішохідних доріжок по вулиці Вокзальній, від Димитрова до Жовтневої. Майже на фіналі робіт виникла ситуація.

Вздовж непарних номерів, на місці вузької доріжки, влаштована дощова каналізація, вже викладений плиткою новий гарний тротуар. Він радує око, по ньому вже залюбки ходять перехожі, поки тривають роботи на іншій стороні вулиці-дороги. Тут зараз інтенсивно тривають роботи з укладки плитки замість демонтованих бетонних плит.

Були зняті липи, яким було понад тридцяти років. Вони розрослися і заважали лінії електропередач. Більшість дерев на зрізі мала дупла. А коріння підривало і підважувало бетонні плити, якими раніше була вимощена пішохідна доріжка. На нерівності тротуару неодноразово жалілися пішоходи. Це створювало незручність для комфортного переміщення.

Саме питання зняття старих лип і подальший благоустрій вулиці Вокзальної викликало занепокоєння місцевих мешканців. Вони хочуть мати обґрунтовану відповідь на свої тривоги. А тривоги такі: а) вулиця втратила звичний затінок; б) вона стала менш безпечною для пішоходів, бо колись міцні стовбури дерев слугували бар’єром від машин; в) тротуар став значно ширшим і відкритим, і на нього потенційно можуть заїжджати і паркуватися машини.

В середу, 12 серпня, на стихійну зустріч зі стурбованими мешканцями прийшли відповідальні працівники виконкому Бучанської міської ради – Олександр Смолькін, заступник міського голови з економічних питань, та Ярослав Дученко, начальник інспекції з благоустрою. Також були депутат міської ради Дмитро Корж та Костянтин Кожуховський, який представляє соціальний проект. Вони вислухали людей і відповіли на їхні запитання.

Люди в один голос заявляють: «Поверніть нам дерева на місце, а біля парканів ми самі насадимо». Люба Кульчицька, матір, тривожиться, щоб на дітей не було наїздів транспорту. Чотири року тому на неї саму був здійснений наїзд – збила машина біля самого бордюру. Тому вона обома руками за те, що відгородити тротуар від проїжджої частини дороги. Жінка похилого віку жаліється, що мешканці від виборів до виборів чують обіцянки депутатів – підключити їхні будинки до каналізаційної магістралі. А тепер, коли кладеться плитка, їхня мрія, здається, стає зовсім нездійсненною.

Дмитро Корж каже, що людям пообіцяли на місце видалених дерев посадити нові. А зараз кажуть, що дерева будуть вздовж парканів, тобто з внутрішнього боку пішохідної доріжки. А з зовнішнього боку не буде дерев, які б слугували природним бар’єром.
Ярослав Дученко пояснив: «Вздовж нового тротуару, з боку парканів, будуть висаджені нові зелені насадження. Існує загальноприйнята практика висадження нових дерев, коли гарні підрізні кущі на рівномірних відрізках чергуються з декоративними деревами – низькорослими липами або кленами. Стоїть задача – облагородити вигляд вулиці, прикрити паркани різної конструкції та якості. Всі насадження, які висаджуються в Бучі останніми роками, систематично доглядаються, підрізуються, формуються».
Вокзальна – не просто вулиця, а ще й напружена дорога обласного значення. Наше місто постійно її обслуговує. По ній безперервно рухається автотранспорт від залізничного переїзду до траси Київ-Ковель. Ця ситуація не зміниться, поки не з’явиться нова обвідна дорога для важкого автотранспорту.

Відповідаючи на занепокоєння мешканців, працівники виконкому зазначили, що обов’язково будуть враховані міркування безпеки пішоходів. Край тротуару вздовж парних номерів будинків буде належним чином обладнано, щоб запобігати наїзду автівок на пішоходів або несанкціонованого паркування. В даний момент розглядаються три варіанти декоративного огородження. Це може бути або відбійник, або стовпчики, або парканчик. Ближчими днями комунальники мають замінити вуличні світильники. У планах РЕМ – заміна оголених ліній електропередач.

Менше за все хочеться, аби подібні ситуації використовувалися у кон’юнктурних міркуваннях. У всіх питаннях добробуту міста має переважати турбота про людей і далекоглядність. А не «політичні спекуляції» в ім’я чергових виборів…
0 0

Микола Дем'янов 
газета: "Бучанські новини" №32 від 14 серпня 2015 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.