» » » Ірпінська Держсанепідслужба інформує населення щодо атмосферного повітря

Ірпінська Держсанепідслужба інформує населення щодо атмосферного повітря

Ірпінське міжрайонне управління головного управління Держсанепідслужби у Київській області інформує населення щодо дослідження атмосферного повітря на території Ірпінського регіону.

Ірпінське міжрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській області інформує населення, що в зв’язку з горінням торфу в Ірпінському регіоні Ірпінським міжрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ» на доручення управління проводяться лабораторні дослідження атмосферного повітря на вміст азоту діоксиду (NO2), ангідриду сірчистого, вуглецю оксиду (СО), пилу в контрольних точках на території житлової забудови, що розташована поблизу місць займання торфу:
1. м.Ірпінь, вул.7 Лінія
2. м.Ірпінь, «Канадське містечко»
3. м.Буча, вул. Лісова (поблизу спортивного комплексу «Кампа»)

Згідно протоколів дослідження повітря населених місць Ірпінського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ» №65-66 від 12-13.08.2015р. у відібраних пробах атмосферного повітря на території житлової забудови Ірпінського регіону середньодобова концентрація азоту діоксиду (NO2) та зважених речовин (пилу) перевищує допустимі рівні, регламентовані ДСП-201-97 «Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць» (фактична концентрація NO2 становить 0,072-0,11 мг/м3 при нормативній 0,04 мг/м3, фактична концентрація пилу становить 0,13-0,14 мг/м3 при нормативній 0,05 мг/м3).

Враховуючи фактичні показники та існуючу проблему горіння торфу моніторинг визначення середньодобових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі на території житлової забудови, що розташована поблизу місць займання торфу, у визначених точках буде продовжений.


При підвищеній задимленості атмосферного повітря внаслідок пожеж з метою попередження отруєння людей продуктами горіння, загострення серцево-судинних, легеневих та інших хронічних захворювань, хвороб шкіри та алергічних проявів, попередження загострення хронічних захворювань слід приділяти особливу увагу профілактичним заходам, які обмежують надходження в організм шкідливих речовин, зокрема:

1. Намагатися обмежити перебування на відкритому повітрі, уникати тривалого перебування на відкритому повітрі рано вранці (у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу) та у найспекотніший час доби. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок.
2. Слід тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря (вікна, кватирки тощо) зволоженою тканиною і періодично її змінювати.
3. По можливості використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря.
4. Проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.


Звертаю увагу керівників дитячих оздоровчих закладів, пришкільних таборів, дитячих навчальних закладів щодо необхідності зменшення часу перебування дітей на відкритому повітрі.

Протоколи додаються.
Г.Є.Савчук, начальник Ірпінського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській області 
СЕС
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом {days} з дня публікації.