» » » Ірпінська Держсанепідслужба інформує населення щодо атмосферного повітря

Ірпінська Держсанепідслужба інформує населення щодо атмосферного повітря

Ірпінське міжрайонне управління головного управління Держсанепідслужби у Київській області інформує населення щодо дослідження атмосферного повітря на території Ірпінського регіону.

Ірпінське міжрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській області інформує населення, що в зв’язку з горінням торфу в Ірпінському регіоні Ірпінським міжрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ» на доручення управління проводяться лабораторні дослідження атмосферного повітря на вміст азоту діоксиду (NO2), ангідриду сірчистого, вуглецю оксиду (СО), пилу в контрольних точках на території житлової забудови, що розташована поблизу місць займання торфу:
1. м.Ірпінь, вул.7 Лінія
2. м.Ірпінь, «Канадське містечко»
3. м.Буча, вул. Лісова (поблизу спортивного комплексу «Кампа»)

Згідно протоколів дослідження повітря населених місць Ірпінського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ» №65-66 від 12-13.08.2015р. у відібраних пробах атмосферного повітря на території житлової забудови Ірпінського регіону середньодобова концентрація азоту діоксиду (NO2) та зважених речовин (пилу) перевищує допустимі рівні, регламентовані ДСП-201-97 «Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць» (фактична концентрація NO2 становить 0,072-0,11 мг/м3 при нормативній 0,04 мг/м3, фактична концентрація пилу становить 0,13-0,14 мг/м3 при нормативній 0,05 мг/м3).

Враховуючи фактичні показники та існуючу проблему горіння торфу моніторинг визначення середньодобових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі на території житлової забудови, що розташована поблизу місць займання торфу, у визначених точках буде продовжений.


При підвищеній задимленості атмосферного повітря внаслідок пожеж з метою попередження отруєння людей продуктами горіння, загострення серцево-судинних, легеневих та інших хронічних захворювань, хвороб шкіри та алергічних проявів, попередження загострення хронічних захворювань слід приділяти особливу увагу профілактичним заходам, які обмежують надходження в організм шкідливих речовин, зокрема:

1. Намагатися обмежити перебування на відкритому повітрі, уникати тривалого перебування на відкритому повітрі рано вранці (у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу) та у найспекотніший час доби. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок.
2. Слід тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря (вікна, кватирки тощо) зволоженою тканиною і періодично її змінювати.
3. По можливості використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря.
4. Проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.


Звертаю увагу керівників дитячих оздоровчих закладів, пришкільних таборів, дитячих навчальних закладів щодо необхідності зменшення часу перебування дітей на відкритому повітрі.

Протоколи додаються.
0 0

Г.Є.Савчук, начальник Ірпінського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Київській області 
СЕС
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.