» » » » Бучанці взяли участь у міському святі шахістів

Бучанці взяли участь у міському святі шахістів

У Літньому театрі Бучанського міського парку 19 липня відбулося справжнє шахове дійство, в якому взяли участь бучанці різного віку та рівня.


Відзначення Міжнародного дня шахів стало можливе завдяки Бучанській дитячо-юнацькій спортивній школи за підтримки відділу культури та спорту й Бучанської міської ради.
32 учасників змагалися за перемогу у шести турах за швейцарською системою. Гравців, які завзято й емоційно демонстрували свої знання та вміння, підтримували рідні й друзі.
А вже у фотоконкурсі «Я люблю шахи» усі бажаючі продемонстрували знімки, на яких молодь і старші зізнавалася у любові до цього виду спорту.
Цікавими, пізнавальними та захоплюючими стали конкурси й вікторини, які проводилися Шамірою Григор’євою для дітей і їхніх батьків. Так, наприклад, по двоє чорних і білих королів та королев відповідали на запитання на шахову тему. А діти після турніру прораховували ходи, розв’язуючи задачку «Мат в один крок». У конкурсі переміг Владислав Альтман. Разом з батьками молодь розставляла на дошці шахи у вихідному положенні.
Суддівство здійснювали представники спортивного клубу Олег Гончаров, Аня Дяченко й Борис Штерн (бать кого юного чемпіона з ДЮСШ).
За результатами гри ІІІ місце посів чемпіон серед юнаків, учасник обласних змагань Олександр Купрій (5 очків); ІІ – батько юної шахістки Роман Кругляк (5,5); 1 – народний депутат 1998-2002 років Олександр Чубатенко (5,5).
Переможці отримали нагороди, а присутні мали змогу насолодитися кавою, попкорном та мохіто, спонсором яких виступив депутат Бучанської міської ради і директор ДЮСШ Олег Гайдай.
Учасники та гості шахового свята підтримали пропозицію організаторів стосовно створення міського шахово-шашкового клубу. Це надасть можливість бучанцям зустрічатися за шаховою дошкою, дітям – перейняти досвід дорослих шахістів, а також проводити цікаві інтелектуальні заходи для молоді.Довідка.
Міжнародний день шахів відзначається 20 липня, починаючи з 1996-го року, а в Україні – з 2012-го. Чемпіоном світу ФІДЕ (Міжнародна організація шахів) у 202-2004 роках став український гросмейстер Руслан Пономарьов, у 2015-му другою шаховою чемпіонкою стала Марія Музичук, а шахову корону у 2015 році виграла харків’янка Ганна Ушеніна.
У Бучанській ДЮСШ секція шахів працює вже чотири роки. Юні шахісти брали участь в обласних та всеукраїнських чемпіонатах. Серед переможців з шахів у Київській області перемогу у різні роки здобули бучанки: Марія Лола та Оля Вишневська (посіли перші місця), а Поліна Степанова виборола друге місце. Також троє юних бучанок посіли треті місця.
У 2015 році Анастасія Волинська і Поліна Кожанова вибороли 3 місця на обласних змаганнях у вікових категоріях до 10 та до 8 років.
Минулого року у Сквирі на обласних змаганнях серед ДЮСШ переможцями стали: І місце – Олександр Купрій (2004), ІІ місце –Бойко Семен (2004), Іван Мусієнко (2005) та Даніїл Штерн (2006), ІІІ – Вишневська Оля (2005) і Кирило Іванов (2004).
Дякуємо всім дітям і дорослим, які прийняли активну участь в святкуванні Міжнародного Дня шахів. Успіху вам і нових досягнень.
0 0

Ксенія Палієва 
шахи
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.