» » » Тарифи на послуги ЖКГ поки що не підвищуватимуться

Тарифи на послуги ЖКГ поки що не підвищуватимуться

Стурбованість серед бучанців викликала інформація, що комунальне підприємство «Бучанське управління житлово-комунального господарства» має намір провести коригування діючих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Повідомлення було розміщене у газеті «Бучанські новини» і розповсюджене серед бучанців, що викликало бурхливі обговорення серед мешканців.

Роз’яснення з цих питань надає Олена Докай – завідувач відділу житлово-комунального господарства Бучанської міської ради.
Тарифи на житлово-комунального послуги не підвищуватимуться найближчим часом, оскільки вони не були погоджені міською радою. Стосовно діючих тарифів, то вони вираховуються за формулою, визначеною у постанові Кабінету Міністрів України № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» від 01.06.2011 р. (зі змінами).

Оскільки житловий фонд міста складається на 89 % з будинків, яким більше 15 років, то визначено єдиний тариф з переліку робіт на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, а саме:
– прибирання прибудинкової території – 0,57 грн та 0,28 грн по частково благоустроєних будинках;
– вивезення побутових відходів – 0,48 грн;
– технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання, водовідведення, централізованого опалення, зливної каналізації до вводу в квартиру – 0,28 грн та 0,14 грн по частково благоустроєних будинках;
– обслуговування димовентиляційних каналів – 0,12 грн;
– освітлення місць загального користування і підвалів – 0,13 грн;
– поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливної каналізації (до вводу в квартиру) і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку при будинковій території – 0,16 грн та 0,02 грн, 0,09 по частково благоустроєних будинках;
– енергопостачання ліфтів – 0,06 грн;
– технічне обслуговування ліфтів – 0,28 грн.

Доходи «БУЖКГ» становлять: квартплата – 62,7 %, оренда комунального майна – 4,6 %, вивіз ТПВ – 15,3 % (у т.ч. приватний сектор – 5,3 %), мережі спільного використання – 3,6 %, технічне обслуговування мереж вуличного освітлення та вивіз ТПВ по місту – 4 %, ремонт – 3,2 %, інше (викачка ям, авто послуги, вивіз будівельного сміття) – 2 % тощо.

«БУЖКГ» нині працює у збиток, заборгованість підприємства складає 145 000 гривень, адже кошти витрачаються на тепло-, електро-, водопостачання, водовідведення, озеленення, санітарну очистку, утилізацію відходів тощо.

Крім того, Олена Докай роз’яснила зміну підпорядкування житлового фонду міста від КП «БУЖКГ» до об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) – згідно з Постановою № 1565 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», яка вступила в дію з 1 липня 2015 року.
Так, Постанова № 1565, прийнята Урядом, орієнтована на передачу повноважень управління житлом від органів місцевого самоврядування до власників квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках; земля закріплюється за співвласниками; розробляється системне вирішення проблем укладання договорів та ціноутворення в житлово-комунальній сфері тощо.

Члени ОСББ також самостійно вирішуватимуть питання обслуговування будинків, сплати внесків на його утримання (квартплата), здачі в оренду нежитлових приміщень, прибирання прибудинкової території та інші.
Якщо власники багатоквартирних будинків не створять об’єднань, то будинки автоматично переходять у підпорядкування управляючих компаній. Загалом же після проведення тендеру планується створити чотири управляючі компанії у чотирьох частинах Бучі.

Також буде проводитися інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо створення ОСББ, семінари й тренінги з навчання ведення справ у ОСББ, надаватиметься допомога у визначенні технічного стану будинків та буде проведено низку інших заходів.
0 0

Ксенія ПАЛІЄВА 
газета: "Бучанські новини" №25 від 3 липня 2015 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.