» » » ОКСАНА ФУРЛЕТ: Роздуми майстра-педагога

ОКСАНА ФУРЛЕТ: Роздуми майстра-педагога

ОКСАНА ФУРЛЕТ: роздуми майстра-педагога про дитячу художню творчість, розвиток уяви, вибір життєвого шляху

РЕЗУЛЬТАТИ І ДОСЯГНЕННЯ
Цього року вже ввосьме вихованці Оксани Фурлет брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Об’єднаймося, брати мої», фінал якого традиційно проводиться у Каневі, – і знову вкотре там були переможці з Бучі. За останні роки можна згадати Анастасію Ференс, Альону і Валерію Козакевич, цьогорічну переможницю – Аліну Рудницьку. Приємно розділяти разом з дітьми радість їхніх успіхів, каже пані Оксана. Серце наповнюється гордістю за сьогоднішніх вихованців. Радує, коли учні виявляють надзвичайну сумлінність... і при цьому всюди встигають!

ТВОРЧА СІМ’Я
Сама Оксана Миколаївна займається творчістю в техніці «батик» та проводить гурток в Бучанському центрі позашкільної роботи. Чоловік Анатолій Борисович – живописець, член Спілки художників України. Син Ігор любить різноманітні напрямки декору, включаючи картини з бурштину – практично все, що можна використати в дизайні інтер’єру. Донька Роксолана – художник по металу, також полюбляє розпис на склі. На базі 5-ої школи проводить з дітьми гурток графіки. Нинішньої весни її вихованка Анастасія Дзюба стала переможницею міжнародного конкурсу в Польщі «Діти проти війни».

ДИТЯЧА СТУДІЯ
Вже багато років розвивається художня студія, яка 2015 року отримала звання народної. Для зручності дітей заняття студії проходять в приміщенні школи №4. Вибір місця дуже вдалий, тому що діти можуть прийти на заняття одразу після закінчення уроків і не втомлюються на довгі переходи. Починали з п’ятикласників, а ось вже кілька останніх років розвивається праця з маленькими дітьми, починаючи з першого класу. Маленька аудиторія дуже вдячна, дітям все подобається, і вони залюбки беруть участь у художніх дитячих виставках. Старші ж віддають перевагу роботам на склі, розпису писанок і батику.


МІСЬКІ «ПЛЕНЕРИ» І ВИСТАВКИ
Враховуючи природну красу нашого міста, а особливо Міського парку, бажано було б проводити художні сесії на відкритому просторі – на «пленері». Та для цього потрібні, як мінімум, мольберти, яких зараз бракує. А ось ідея проведення спільних виставок у Бучі – насправді цікава і для дітей, і для дорослих. Адже в нашому місті багато аматорів, які малюють, займаються рукоділлям, вишиванням, створенням ляльок тощо. Спільні виставки творчо налаштованих людей не тільки збагачують їхній внутрішній світ, але й сприяють зміцненню зв’язків у творчій спільноті міста.

ЛІТО – ПОРА ТВОРЧОСТІ
В червні проводили по два заняття в кожній бучанській школі, розповідає художниця-педагог. Обрали техніку оригінальної графіки на основі кавових плям, відштовхуючись від яких можна зобразити пташку, рибку, а, може, й динозавра – залежно від польоту фантазії дитини. Заняття цим видом графіки не вимагають попереднього навчання – просто треба вдивлятися в контури плями. Розвивається уява, яка в даному випадку не скута обрисами, як у книжці-розмальовці. Інша техніка, яка не вимагає надто великих вмінь – це паперова пластика.

ПОПИТ НА МИСТЕЦЬКІ ТВОРИ
Так, вони знаходять попит. Мініатюри на склі, так звані «позитивні картинки», мають своїх цінувальників, навіть на Андріївському узвозі. Люди милуються картинками з рибками, котиками, деревом життя, зображеннями в народному стилі тощо. Протягом року відбуваються виставки декору і подарунків, модної ляльки тощо. Регулярно відсилаються дитячі роботи на виставки в різні міста України та за кордон. Нещодавно відіслали роботи у Львів на виставку «Майбутнє України без війни». Організатори обіцяють помістити роботи конкурсантів у друкованому каталозі. Батьки, неодмінні спонсори, зазвичай залюбки беруть на себе поштові витрати.

УЧНІ НЕ БУВАЮТЬ КОЛИШНІМИ
– Наші контакти ніколи не припиняються, – зазначає пані Оксана. – Ми вітаємо один одного з нагоди свят. Учні охоче відвідують мою сторінку в соціальних мережах, де виставлені творчі роботи. А минулої зими наші вихованці запросили нас на зустріч випускників з нагоди десятиріччя закінчення школи. Насправді, з нашого найпершого класу – двадцяти двох учнів – дванадцять вступили до навчальних закладів, де здавали екзамен з малювання.
Серед них є «власні» архітектори і зодчі (В’ячеслав Богатирчук та Олександр Ружицький); художники-педагоги (Ярослав Семененко, Оксана Юрченко); дизайнер реклами (Тетяна Денисенко); дизайнер інтер’єру (Ігор Курков), модельєри одягу та модельєр взуття (Дмитро Макеєв). Сьогодні здобувають професію архітектора наші вихованці Анастасія Ференс, Валерія та Альона Козакевичи, Максим Калайда.
Дитячі вправи з малювання можуть вельми ймовірно привести до опанування цілком прагматичної справи у дорослому віці. Саме тому професійне кредо майстра формулюється так: «Не просто вчити дитину малюванню, а навчити застосовуванню художніх навичок у житті».
2 0

Микола Дем`янов 
газета: "Бучанські новини" №25 від 3 липня 2015 року
Фурлет
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.