Останній дзвоник - 2015

"ЙДЕ ОДИНАДЦЯТИЙ – НАЙГОЛОВНІШИЙ КЛАС!.."

Цього року останній дзвоник пролунав для понад 217 тисяч випускників одинадцятих класів та майже для 337 тисяч дев’ятикласників загальноосвітніх шкіл України. В Бучі – 152 випускника одинадцятих класів та 307 випускників дев’ятих класів.

З дощем зустріли бучанські школи день останнього дзвоника. Його помітною особливістю, крім парасольок, стали національні українські костюми – діти масово поприходили на лінійки у вишиванках. Зі сльозами на очах залишають рідні стіни випускники. Попереду в них новий життєвий етап. Відповідальний вибір професії і доросле життя.

На очах батьків і рідних – сльозинки ніжності і любові. У класних керівників випускних класів, інших викладачів в очах вираз гордості і захоплення своїми вихованцями. Особливою радістю сяють обличчя перших вчителів учнів випускних класів – Наталії Вікторівни Калініченко та Наталії Михайлівни Піддубної. Ще веселіші – маленькі школярики, адже в них починаються літні канікули. А над Бучею потоками линуть пахощі акації, чайної троянди та жасмину.
Попри великі плани на життя та бажання якнайшвидше стати дорослими, одинадцятикласники не стримують емоцій від неминучого прощання з друзями. Більшість випускників орієнтовані на виші, багато хто – на закордонні. Кажуть, європейська освіта перспективніша, але обіцяють, що реалізуватимуть набуті знання в Україні.

Цей рік був складним. Ситуація в країні відбилася й на дітях. Цьогорічний випуск особливий, кажуть учителі. Через війну в країні нинішні випускники дуже подорослішали. Вони, як справжні патріоти, долучалися до допомоги бійцям АТО. Військові дякують за підтримку і зізнаються – навіть простий малюнок надає неабиякої сили.

Рясний урожай грамот і похвальних листів
Цього року кожна з семи загальноосвітніх шкіл міста Буча прагнула підійти до останнього дзвоника і випуску по-творчому. Наприклад, в ЗОШ №4, яка цього року виростила сім медалістів, з нагоди ювілейного, 50-го випуску, започаткована гарна традиція – передача символу знань, творчості та здоров’я учням десятого класу. Від імені випускників це зробили Анастасія Усенко, Даяна Муравіна та Євген Ковеня. А в ЗОШ №3 запровадили традицію за назвою «Зірковий Олімп», коли грамотами і почесними листами вшановуються багато десятків кращих учнів – від другого до одинадцятого класу. Відзнаки в урочистій обстановці вручала директор школи та заступники. Був концерт. А Бучанська українська гімназія провела свято останнього дзвоника біля пам’ятника нашому національному поету Тарасу Шевченку.

«З гордістю…»
До випускників, учнів шкіл, вчителів та батьків, всіх городян з теплими словами звернувся Бучанський міський Голова Анатолій Петрович Федорук. А начальник відділу освіти Олег Іванович Цимбал зокрема зазначив: «Сьогодні ми проводжаємо у майбутнє життя наших найкращих дітей – випускників 11-их класів. Хочу з гордістю назвати декілька цифр з результатами зовнішнього незалежного оцінювання, яке проводило Міністерство освіти, зокрема, з української мови. Результати цього екзамену увійшли в атестати. Екзамен складали 152 наших випускників, які доблесно його витримали. Для порівняння: по Київській області якісний показник ЗНО складає 37%, а в місті Буча він склав 72%. 17 наших медалістів підтвердили свій результат. Дорогі випускники, вітаю вас і бажати вам щасливої дороги в дорослому житті. Не забувайте свою школу та рідних вчителів. Пам’ятайте і прославляйте своє рідне місто. А найголовніше, будьте гідними громадянами нашої незалежної країни. Шановні батьки, земний вам уклін за те, що виховали таких прекрасних, розумних дітей».

Відео: бучанська гімназія, СЗОШ №5.


Незабутня мить – лунає останній дзвоник
В кожне юне серце запало слово напучення від директора ЗОШ №4 Алли Літкевич: «Велика дорога починається з першого кроку. Нехай же ваш перший крок буде вдалим і щасливим. У добру путь, дорогі наші випускники».


З думкою про школу


Льотчик-випробувач Олександр Васильович Галуненко, Герой України №1, не міг не прийти на це свято Бучі. Вважає, що це свято для всіх. А запросили друзі, у яких донька-випускниця. У нього навчаються онучки, одна у восьмому класі, тому хоче дочекатися їхнього свята. У власному житті теж був випускний, але набагато скромніший, тому що навчався в харківському інтернаті, де вихователі замінили дітям батьків. Але вальс був!

Мама випускника каже, що востаннє танцювала вальс ще на власному випускному, а ось зараз – з сином Володимиром. Є невеличке відчуття жалю і велике почуття щастя. Позаду залишаються гарні теплі спогади про роки в Бучанській українській гімназії. Велика вдячність вчителям, що допомогли виховати таких дітей. Тим більше, що сьогодні випуск одразу в двох синів.


Валентина Яківна, бабуся випускниці Олександри Кукушкіної, при згадці про власний випускний хоче плакати. Тому що не було ані сукні, ані туфель. Був рік 1953, коли вона закінчила семирічку в дитячому будинку. Квітів не було, але була спільна вечеря. А потім – хто на роботу, хто в фабричне училище. Упродовж всього життя постійно тримають один з одним контакти, їхнядружба не перестає з роками.

Ірина Ернестівна, вчитель школи №5 і мама випускниці, дуже хвилюється, мало не плаче. Все життя випускала зі школи чужих дітей, а тут – своя випускниця. Жалкує, що не може полетіти в Казахстан, де колишні однокласники святкують 35 років закінчення школи. Випускаючи клас, завжди має відчуття, ніби життя закінчується, і таких хороших дітей більше не буде. Але приходять інші, і вони виявляються ще кращими.

Ірина Борисівна, мама Валерії Розанової, випускниці школи №4, має відчуття свята і легкості. Позаду залишається дитинство. Але вчителі і однокласники залишаються назавжди, тому спілкування не припиняється. Цей клас тримається купи ще з дитсадочка. Він здружив всіх нас, дорослих – батьків, бабусь, дітей. Ми завжди разом.


Ольга Володимирівна рада за доньку Аню Макарчук, яка своєю наполегливою працею досягнула медалі. І батьки вдома не підштовхували, хіба що трішки в початкових класах. Поки приходили з роботи, у доньки всі уроки вже були пороблені. «Наша 4-та школа дуже гарна, і клас прекрасний. Ми – наче родина. А класний керівник Валентина Миколаївна – це їхня друга мама».

Наталя Олійник закінчила 9-й клас, в якому вчилася з вересня 2014 року, і планує продовжувати навчання. В Бучі опинилася, коли попала в прийомну сім’ю. Діти і класний керівник Галина Миколаївна Ситник відразу прийняли в колектив і оточили турботою. Жодного дня не панікувала і не відчувала себе чужою.

Олена Анатоліївна, мама випускника Олега, залишає за спиною смуток, але не печаль, бо тут навчається ще молодший син. Проте шкода розлучатися з цим класом, адже діти з трьох рочків разом. Точно знає, що вони будуть дружити й надалі. Клас власного дитинства підтримує дружбу, але на п’ятдесят відсотків. Коли закінчували школу, не було відчуття прощання. А ось справжню атмосферу випускного балу відчуває лише зараз, тут. Повноти відчуттів додає гордість за сина.

Батько і матір Євгена Ковені хвилюються, хоча крапка не поставлена. Просто перегорнута сторінка. Є гордість за сина і його друзів, які гідно закінчили певний етап свого життя і починають доросле життя. Син вирішив вступати в медичний інститут, але не залишає тренувань з кікбоксингу. У вересні запрошений у складі збірної України взяти участь міжнародних змаганнях чемпіонату Європи.ПРОЩАЛЬНИЙ БАЛ НАШ ВИПУСКНИЙ

Випускний бал порадував хорошою погодою – не спекотною і не мокрою. Під шалені оплески бучанців на площу запрошуються випускники одинадцятих класів, яких ведуть директори шкіл та класні керівники: Наталія Володимирівна Ісакова та Оксана Вікторівна Гаврилюк (ЗОШ №1); Людмила Опанасівна Волинець та Лариса Михайлівна Маковська (ЗОШ №2); Лариса Яківна Сторожик та Любов Михайлівна Поплавська (Бучанська українська гімназія); Любов Олександрівна Морозенко та Юлія Григорівна Галака (ЗОШ №3); Михайло Петрович Наконечний та Галина Мирославівна Льовіна (спеціалізована ЗОШ №5 з поглибленим вивченням іноземних мов); Алла Миколаївна Літкевич та Людмила Артурівна Галицька і Валентина Миколаївна Жучкова (ЗОШ №4).

Бучанський міський голова Анатолій Петрович Федорук вийшов, щоб вручити випускникам нагороди – золоті, срібні медалі та традиційні цінні подарунки.
У своїх привітальних словах він звернувся до громади міста, педагогів, батьків і випускників: «З 2007 року, від часу створення в Бучі відділу освіти, склалася прекрасна традиція, коли всі школи міста приходять разом на центральну площу на свято випуску. Ми бажаємо молоді зростання, успіхів у розбудові держави, щастя. Найголовніше – щоб ми всі приходили сюди з піднесеним настроєм. Таким, який панує тут сьогодні в серці кожного тата, кожної мами і особисто в мене. Бо для мене ця подія насправді подвійно урочиста – адже вперше доводиться поєднувати побажання випускникам у ролі міського голови і батька. Тому моє хвилювання вдвічі більше, ніж завжди. Та все ж, дорогі випускники, вже фактично лічені хвилини відділяють вас від крокування в доросле життя. Бажаю кожному з вас, пам’ятаючи всі напучування та все виховання, і надалі бути такими ж енергійними і спраглими до здобування освіти, професії. Нехай вас не полишає спортивний азарт до життя. Нашій молодій державі конче необхідна енергійна, завзята молодь. Щиро вірю, що ви, неначе вісники миру, понесете скрізь звістку, що Україна – це круто! Нехай вам щастить!»


Серед випускників є зірки, сяйво яких виблискує золотом і сріблом. Це гордість шкіл, гордість міста, але найбільше пишаються ними, звісно, їхні батьки. Випускники-медалісти в свою чергу вдячні людям, які надавали їм крила, які зростили майбутню еліту міста і рідного краю!

Золоті медалісти: Вікторія Пташник і Вікторія Туркеня (ЗОШ №3); Каріенна Лук’янчук, Анастасія Усенко, Анастасія Федорук (ЗОШ №4); Вікторія Лега, Вадим Толстолєсов, Аліна Якименко (спеціалізована ЗОШ №5 з поглибленим вивченням іноземних мов); Мирослава Бурима, Олена Денисенко, Мілена Комар (Бучанська українська гімназія).
Срібні медалісти: Анастасія Петрова (ЗОШ №2); Анна Макарчук, Дарія Ващук, Ольга Ковтюх, Анна Мазніченко (ЗОШ №4); Зорина Маняхіна (Бучанська українська гімназія).

Не тільки медалісти отримали подарунки. За доброю традицією, кожен випускник отримує від Бучанського міського голови пам’ятний диск про шкільні роки.
Випускників привітала Лариса Анатолівна Матюшенко, заступник міського голови: «Цей щасливий і зворушливий день запам’ятається нам всім надовго – і випускникам, і батькам випускників, і всьому місту. Адже не кожного дня доводиться бачити стільки красивих усміхнених дитячих облич. Вони прекрасні. Радує те, що вони прекрасні не лише зовні, але й душею. Вони – окраса нашого міста, і вони прославлять всю нашу державу. Всього вам найкращого в житті та успіхів у всіх ваших справах!»

Відео з останнього дзвоника у Бучанській СЗОШ №5


Зі словами вдячності від усіх випускників до педагогів звертаються випускники 2015 року: Мілена Комар – випускниця гімназії, Вікторія Лега – випускниця школи №5 та Анастасія Федорук – випускниця школи №4.
За одинадцять років кожен клас став дійсно однією сім’єю. Та час учнівства вже позаду, а попереду – пора звершень, пора самостійного дорослого життя. Успіхи випускників будуть винагородою їхнім батькам та вчителям-наставникам.
До напутнього слова запрошуються представники батьків: Олена Анатоліївна Бовсуновська та Микола Миколайович Комар.

Шкільні роки назавжди залишаться в пам’яті, а дитяча дружба переживе всі труднощі життєвого шляху. Пам’ять буде берегти й учителів, які заклали підвалини характеру громадянина, який буде перемагати, творити добро, плекати в собі козацький дух.
Далі випускники танцюють вальс, а класні керівники підходять до кульок і пускають їх у небо.

Летіть в життя, як кульки, ввись летять,
Працюйте наполегливо, завзято,
Тоді ви зможете своє життя
Перетворити в дивовижне свято!


На завершення свята випускники запросили на вальс своїх батьків і вчителів, адже такої нагоди у них вже, може, більше ніколи не буде…

ЩАСЛИВОЇ ДОРОГИ,
ВИПУСКНИКУ 2015 РОКУ!


ФОТО НА ЗГАДКУ:2 0

Микола Дем`янов 
газета: "Бучанські новини" №22 від 5 червня 2015 року
відеосюжет, освіта
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 370 днів з дня публікування.