» » » Увага! Фальшиві гроші в Ірпінському регіоні

Увага! Фальшиві гроші в Ірпінському регіоні

Працівники банківської сфери, що приймають виручку з магазинів Бучі та сусідніх регіонів, серед грошей виявили фальшиві купюри. «Гривні» ДНР і ЛНР ходять у місцевих магазинах.
Увага! Фальшиві гроші в Ірпінському регіоні


Ще на початку бойових дій на окупованих територіях були проведені запобіжні заходи: Нацбанк затвердив інструкцію щодо роботи фінустанов у надзвичайному режимі. Відділенням державних і комерційних банків у «гарячих» точках, у зонах ризику пограбувань, наказали зумисно попсувати готівку, аби вона не діставалась озброєним сепаратистам. Цілі пачки гривень фахівці банків залили синьою або червоною фарбою, йодом, зеленкою, олією, продірявили за допомогою свердла, понадрізували з одного боку тощо.
Ці кошти не передбачені ані для розрахунків, ані для обміну фізичними чи юридичними особами. Однак такі гривні потрапили в обіг. А нині «мічені» гроші прийшли вже і до нашого міста.

«Фальшива купюра, яку я бачив, була промаслена і зображення з іншої сторони просвічувалося», – розповідає мешканець Бучі, який бачив лжегроші.
Користуватися ними не можна. Вони не придатні до обігу і всіх видів розрахунку за товари та послуги і не підлягають обміну. Тому слід бути уважними. Якщо банкнота виглядає підозріло краще її одразу повернути касиру магазину чи банку не відходячи від каси.
Водночас експерти зауважують, що купюру, навмисно попсовану банківськими працівниками з міркувань безпеки, відрізнити від купюри з побутовим забрудненням більш-менш легко: середина банкноти чиста, інший колір лише по периметру.

Банківські працівники також закликають жителів Ірпінського регіону бути уважними при здійсненні обміну грошей, утримуватись від грошових оборудок з малознайомими людьми, особливо підозрілим має бути пропонований вигідний курс. Є ризик обміняти свої фінанси на підробні купюри – на територіях, підконтрольних озброєним терористам, виготовлення фальшивих грошей стало поширеним явищем.
0 0

Вікторія КОНЧАКІВСЬКА 
газета: "Бучанські новини" №17 від 1 травня 2015 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.