» » » Рекомендовано затвердити план зонування Бучі

Рекомендовано затвердити план зонування Бучі

Містобудівна рада при виконкомі Бучанської міської ради зібралася минулої п’ятниці для розгляду плану зонування міста.

Представники проектного інституту представили розроблену документацію, як складову частину Генерального плану, детально доповіли про характер зонування територій міста, містобудівні умови та обмеження, відповіли на запитання членів ради і присутніх.

Головний архітектор проекту наголосив на тому, що зонінг насправді є навіть більш важливий, ніж генплан. В ході розробки документація пройшла погоджена з органами санітарно-епідеміологічної служби, автодорожніми інстанціями, МНС, іншими службами, які надали свої позитивні висновки. Розробники також розглянули численні зауваження, висловлені інженерними службами, депутатами, громадськими активістами, та врахували їх у документації.

План зонування відображає дев’ять типів зон, а також підзони і центри місцевого значення. Це такі основні типи: громадська забудова, навчання, спортивна, лікувальна, торговельна, житлова (присадибна, блокована, змішана), інженерна інфраструктура (водопостачання, каналізація, електроенергія, очисні споруди), комунальна, складська. В плані зазначено переважне і супутнє використання земель, існуючі та перспективні зони, охоронні зони.
Серед запитань до розробників містобудівної документації міста звучали наступні:

Як план регулює щільність забудови?
Як план відображає перспективи розвитку міста на 20, 30, 50 років?
Чи передбачається санітарне оздоровлення міста?
Як часто можна вносити зміни до зонінгу?
Яка процедура внесення змін у частинах плану щодо цільового призначення?
Чи регулюється поверховість висотних забудов?
Чи передбачене місце для будівництва пожежного депо?
Чи зможуть підприємства розширювати свої виробничі території?


Відповідаючи на запитання, архітектори-проектанти наголошували, що зміни до плану зонування можна вносити кожні п’ять років, а в питаннях будівництва забудовник завжди має обґрунтувати доцільність того чи іншого проекту.
Розглянута містобудівна документація була принципово погодження та рекомендована для затвердження на сесії Бучанської міської ради.
Сьогодні вся площа Бучі становить 2654 га. Сюди входять і неосвоєні території, які колись належали радгоспам «Київський», «Рубежівський», «Бучанський». Генпланом передбачається збільшення населення міста до 60 тисяч (зараз близько 28 тисяч). Значний приріст населення прогнозується за рахунок ущільнення садибної забудови, а також появи нових багатоповерхівок. Серед проблем, які чекають на своє вирішення в місті – спорудження очисних об’єктів, доочистка та скидання води. Також потребує вдосконалення система водозабору – що включатиме буріння свердловин і прокладання труб до Бучі. На часі – будівництво альтернативних об’їзних автошляхів, щоб зняти транспортне навантаження на місто. Крім того, йде мова про можливість розташування пішохідного підземного переходу на місці, де був наземний (як йти до маршруту №3). Та й взагалі, в масштабах міста замало пішохідних переходів. Вимога часу – переїзд, не пов’язаний з рухом залізниці (або підземний тунель, або шляхопровід). Будуть і надалі розвиватися об’єкти рекреативного призначення.
1 0

Микола ДЕМ’ЯНОВ Фото автора 
газета: "Бучанські новини" №16 від 24 квітня 2015 року
Генеральний план Бучі
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.