В Ірпені — нові вбиральні

Нещодавно в Ірпені з’явилося два нові громадські туалети, які установлені по різні боки міста, що навпіл розділене залізницею. Відгукуючись на вимоги населення, нова міська адміністрація до того ж бере зобов’язання, що з часом таких важливих точок на мапі нашого населеного пункту стане значно більше.

Тема відсутності в Ірпені громадських вбиралень хоча й пікантна, але вкрай болюча.
Протягом десятиліть на цю проблему просто не звертали уваги. Місця, де люди «законно» справляли свої природні потреби, можна було перерахувати на пальцях чи не однієї руки. І якщо часом «приспічить», то ще вистачало зелених зон, куди тихцем бігали «у кущики». Але часи змінюються.

Соромно з такими «здобутками» рухатися у Європу.
«Питання громадських туалетів в Ірпені стоїть давно і гостро, — розповідає керуючий справами міськвиконкому Максим Плешко. — Коли ми вели виборчу кампанію, ходили по дворах, проводили опитування, толоки, то це була одна з вимог, яку висували люди. Простіше кажучи, коли у місті 20 років тому щільність забудови була меншою, то громадяни могли знайти затишне місце, щоб справити свої потреби за відсутності вбиралень. Сьогодні з кожним днем місто зростає, тому це питання дуже актуальне».

Наразі в Ірпені почали працювати два громадські туалети.
Це невеликі легкі конструкції (аналогічні використовувалися на Хрещатику, в центральних районах нашої столиці під час проведення чемпіонату Європиз футболу в 2012 р.). Їх установлюють у тих місцях, де поблизу проходять каналізаційні мережі, є водопровід. Така конструкція фактично є повноцінним туалетом. Її легко установити, перемістити, підключити до мереж. Наразі поставили у місцях, де є така можливість і нагальна потреба.

Одна з таких вбиралень розташована поблизу Еко-маркету, інша — неподалік вокзалу, де зупинка маршруток. Вони працюють на платній основі, але будуть гарними, доглянутими, чистими. Там є можливість доступу і людей з обмеженими можливостями на інвалідних візках.
«Ми розуміємо, що це — лише початок. Надалі по місту встановлюватимуться подібні туалети. Також будуть капітальні будівлі громадських вбиралень у парках. Ми й надалі розвиватимемо цей напрямок», — додає Максим Валерійович.
0 0

Ігор ШВЕЦЬ 
газета: "Ірпінський вісник" №6 від 13 лютого 2015 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.