» » » Ірпінь: Місту потрібні власні очисні споруди

Ірпінь: Місту потрібні власні очисні споруди

Голова Київської обладміністрації Володимир Шандра під час відвідин Ірпеня зіткнувся з чималою кількістю місцевих проблем, вирішення яких залежить саме від обласних структур. З одним із болючих питань до нього напряму звернувся мер Ірпеня Володимир Карплюк.

Ірпінь, як і багато населених пунктів, що розташовані під Києвом, залежні в сенсі водовідведення від столичної станції Бортничі. Проте є напрацьовані проекти, спрямовані на розвиток міста, а значить — на автономію з водовідведенням, це, зокрема, будівництво своєї станції очистки. Однак спливла велика проблема. Гектар території поряд з об’єктами «Ірпіньводоканалу», який місто планувало використати для облаштування очисних споруд, був «відрізаний» обласним Держкомземом.

Для Приірпіння це стратегічно дуже важлива річ. Тому потрібно ситуацію виправити, причому оперативно, інакше в найближчий період Ірпінь не здатний буде «вмотивувати» необхідну кількість коштів на спорудження очисної станції.
Начальник «Ірпіньводоканалу» Віктор Коваленко зазначив, що ще у 80-ті роки було розроблено проект водовідведення, тож певні земельні ділянки були заброньовані під будівництво нових насосних станцій. Із розвалом Союзу ці напрацювання померли. Згодом акти на відведені землі не були перереєстровані.

Тож місто собі жило і «свою» землю вважало своєю, тим паче, що матеріали «Ірпіньводоканалу» щодо очисних споруд останні три роки перебували в Ірпінському відділі Держкомзему. Та у грудні 2013 р. «водоканалівці» побачили документ, за яким гектар землі було «відчикрижено». А по ньому проходять чотири колектори: два — у напрямку Києві й два — в бік Стоянки. Будувати там оселі неможливо, ця земля заброньована під будівництво очисних споруд. Фахівці в цьому напрямку працюють, уже технології вибрали. Для нашого регіону в перспективі потрібно буде перекачувати каналізацією 25 тис. м 3 (нині ця цифра становить 10-12 тис. м 3 ). Для відповідних споруд потрібно до 3 га землі. Та один гектар відібрано.

Міський голова Володимир Карплюк зауважив: «Цією землею завжди користувалося місто і ніколи не йшлося, що Ірпінь до неї не має стосунку. Але виходить так, що завдяки зсуву по кадастровій карті міліметр праворуч — міліметр ліворуч, випадають гектари землі. Хтось цим «казусом» скористався».

Ще один абсурд. До категорії стратегічних об’єктів належить п’ять напільних колекторів у районі річки Буча. Там земля теж розпайована, відведена. А ті колектори розвантажують Бучу, Ірпінь, Гостомель.

Володимир Шандра відреагував таким чином: «Наскільки я бачу, є порушення чинного законодавства. Тому має бути звернення «Ірпіньводоканалу» до мене або краще — відразу до прокуратури.

Щодо територіальних меж і громад, які проживають біля кордонів міста Київ, скажу наступне. Нині створена робоча комісія з представників Києва та області. З одного боку, ми розуміємо, що Київ — це столиця, вона має розвиватися, це місто з особливим статусом.

З іншого — ми усвідомлюємо, що є область, де живуть такі ж люди. Тож мають бути зрозумілі правила гри. Комісія пройшла по всіх питаннях (зокрема по межах територій, водозаборах,
каналізації), ми знайшли компроміс і рухаємося далі. Давайте разом підбивати підсумки роботи цієї комісії, щоб ухвалити правильні рішення.

Зазначу, що за всі роки не тільки незалежності, але й існування Києва, його межі не були затверджені. Це погано і для Києва, і для області, дуже багато землі столиця вважає своєю, а вона фактично належить області. Ми маємо її розділити і це зафіксувати. Це перше.

Друге. Існує безліч грантів і кредитів, зокрема завдяки Світовому банку реконструкцій і розвитку, тож можна вирішити багато проблем, особливо у сфері комунального господарства. Тож прошу підготувати проекти. Я готовий вийти на перемовини зі Світовим банком для того, щоб знайти «довгі» кошти під низький відсоток, щоб навести лад у тій же комунальній сфері. Ці гроші отримати абсолютно реально».

Міський голова Володимир Карплюк слушно зауважив, що було б дуже доцільно, якби з боку голови КОДА надійшло розпорядження керівнику обласного Держкомзему: без погодження з населеними пунктами тих територій, які безпосередньо перебувають у розробці генеральних планів (як у випадку з Ірпенем), земель не роздавати. Бо що відбувається?
Хтось якимось чином «підловив» проріху в документах і потім діє нібито в межах чинного законодавства.

Володимир Шандра відповів: «На жаль, Держкомзем — це орган центральної виконавчої влади, він не підпорядковується обласній адміністрації. Зараз ведемо розмову, щоб була дійсно реальна децентралізація, щоби в область передали ГАСК, Держкомзем тощо. Хай вони погоджують, координують свою діяльність з іншими центральними органами, Кабінетом Міністрів, але вони мусять більше прислухалися до того, що є на землі, щоб не було так, як ви кажете — кадастрові діячі змістили на мапі міліметр праворуч — міліметр ліворуч, а там, виявляється, — гектари землі».
3 -2

Володимир КОСКІН 
газета: "Ірпінський вісник" №5 від 6 січня 2015 року
Ірпіньводоканал
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.