» » » Громада і влада: Жителі задоволені

Громада і влада: Жителі задоволені

В мікрорайоні Склозаводський мешканці гуртожитків спілкувалися з представниками міської влади та комунальних служб Бучі.
Громада і влада: Жителі задоволені

Мешканці гуртожитків Бучанського заводу скловиробів, а зараз наймачі житла в комунальних будинках по вулиці Кірова 78, 80 і 90, з’ясовували порядок приватизації своїх житлових приміщень. Роз’яснення на їхні запитання давали – заступник Бучанського міського голови Олександр Смолькін, директор КП «БУЖКГ» Володимир Кравчук та завідувач юридичного відділу міськвиконкому Інна Недашківська. Олександр Смолькін зазначив, що «все йде за наміченим планом, навіть скоріше». Адже відповідне рішення міської ради про прийняття цих гуртожитків до комунальної власності було прийняти зовсім недавно – лише в листопаді минулого року.

Зліва на право: Ольга Пронько, Володимир Кравчук,  Олександр Смолькін, Інна Недашківська, Олена СавчукВже в цілому пророблена поточна інвентаризація гуртожитків, які перейшли на баланс міського комунального підприємства «БУЖКГ». На часі – приватизація і закріплення за індивідуальними наймачами їхніх житлових приміщень. Це включає: подання в БТІ, виготовлення інвентаризаційних паспортів із замірами кожного житлового приміщення. Далі – розгляд на депутатській комісії, відповідні рішення сесії міської ради та виконкому, видача свідоцтва і, нарешті, реєстрація в реєстраційній службі Бучанського управлінні юстиції.

Найбільш болісне питання пов’язане з енергооснащенням будинків. Воно, як всякі фінансові справи, завжди складне, бо тут мешканці повинні докласти власні кошти. Треба робити технічну документацію, щоб всі встановили лічильники і заключити відповідні прямі договори. Тому мешканці повинні виявити розуміння, а також переконати тих, хто не звик платити за себе. Виконком Бучанської міської ради та Ірпінський РЕМ будуть допомагати мешканцям гуртожитків у цьому питанні. А Київське обленерго – зробить проект.

Працівники юридичного відділу міськвиконкому прийшли на зустріч майже в повному складі і добре підготовленими – були заздалегідь заготовлені і роздані людям пам’ятки з переліком документів, які необхідно подати, та контактними телефонами. Пунктів у переліку насправді не так багато – всього п’ять-шість. Спеціалісти відділу пообіцяли, що в процесі оформлення і прийому документів будуть надаватися додаткові роз’яснення стосовно кожної конкретної ситуації.

На наше запитання, чи юридичний відділ готовий прийняти таку велику кількість людей, відповідає Олена Савчук, яка, поряд з іншими функціями, опікується приватизацією: «Звичайно, ми готові. Люди мають особливі обставини, але вихід з кожної ситуації завжди є. Ми роз’яснюємо громадянам, до якого саме органу слід звернутися, щоб отримати потрібний документ та долучити його до справи. Нами документи приймаються в середу і п’ятницю, з 8-ї до 12-ї години в 1-му кабінеті міськради».

А завідувач юридичним відділом Інна Недашківська авторитетно додає: «Ми вивчаємо всі питання, що пов’язані зі сферами діяльності виконкому та міської ради, і надаємо кваліфіковані пояснення відвідувачам. Проводимо прийом громадян. За минулий рік тільки нашим відділом було розглянуто понад 1300 звернень від громадян та юридичних осіб. Стосовно сьогоднішнього «круглого столу», то ми вирішили зібратися з людьми, бо їх об’єднує спільна справа. Наша мета – проконсультувати і роз’яснити, щоб люди розуміли поетапність юридичних дій. Людині стає ясніше, коли вона знає з чого починати і до кого звертатися у цьому питанні.

Ділова обстановка зібрання на Склозаводі скоріше нагадувала дружню розмову зацікавлених учасників одного процесу, а не стандартну зустріч двох сторін у форматі «запитання-відповіді». Таке буває можливим лише за умови, коли громадяни довіряють міській владі і поважають її працю. А також, коли міська влада максимально відкрита для задоволення інтересів громадян і надає необхідну інформацію. «Якщо виникне потреба, можемо зустрітися знову», – наголосив наприкінці зустрічі Олександр Смолькін.


Фото автора
3 -2

Микола ДЕМ’ЯНОВ 
газета: "Бучанські новини" №3 від 23 січня 2015 року
вул. Кірова
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.