Мобілізація: ЧЕТВЕРТИЙ ВАЛ

Мобілізація 2015 в Україні

Ви готові йти в армію?
 
20 січня розпочалася четверта хвиля часткової мобілізації. Про те, як вона проходитиме у нашому регіоні, розповідає військовий комісар м. Ірпеня підполковник Сергій Кайдан, який щойно повернувся із зони АТО. Наша розмова відбулася у його перший робочий день.У БІЙ ПІДУТЬ ОДНІ «СТАРИКИ»?

— Сергію Петровичу, передусім розкажіть про себе, адже певний час Ви перебували на лінії оборони у зоні проведення антитерористичної операції.
— Так, я скористався розпорядженням, згідно з яким військові комісари мають право там воювати. Я з автоматом стояв на блокпосту, був його командиром, а ще виконував функції заступника військового коменданта м. Маріуполя.
Ми охороняли південний напрямок — Мангуш-Ялта, контролювали, щоб у місто не було прориву диверсійних груп і перевезень зброї.

— Як зараз забезпечені військові? І чи готові Ви піти у зону АТО знову, якщо виникне така потреба?
— Забезпечення наразі значно краще. У нашому підрозділі були бійці, які вже мали по два бронежилети і дві каски — один комплект отримали від Збройних сил, інший — від волонтерів чи органів місцевого самоврядування. А чи повернувся б знову на фронт? Так, там особливий дух побратимства, відчуваєш високу місію захисника Вітчизни, особливо, коли ти — офіцер.

— Щодо особливостей четвертої хвилі мобілізації: як було заявлено на всіх владних рівнях — молодих новобранців у зону АТО не посилатимуть.
— Так, установлено віковий ценз — від 25 до 60 років.

— Виходить, як у відомому фільмі «В бій ідуть одні «старики»… А чи багато з нашого військкомату пішло на фронт тих, кому за 50?
— Ви знаєте, навіть сьогодні приходили 5 осіб із цієї вікової категорії записатися добровольцями. За три хвилі мобілізації у нас було 27 добровольців, яким виповнилося за 50. Серед них — і професори податкового університету.
Акцент нинішньої мобілізації ставитиметься на військових спеціалістах, зокрема: артилеристах, танкістах, зв’язківцях. А стосовно «стариків», то на них, у першу чергу, робитиметься розрахунок щодо забезпечення тилів, ремонту техніки тощо.
На нашому блокпосту саме вони пристосували привезені пічки й буржуйки до польових умов, а ще — облаштували лазню, якої раніше не було. Там є де прикласти руки, не обов’язково на передовій.

МЕДИЧНИЙ ВЕРДИКТ — ОДИН ІЗ ОСНОВНИХ

— Сергію Петровичу, сьогодні ходить чимало чуток, що до війська беруть навіть із вадами здоров’я.
— Це неправда. Серед особливостей нинішньої мобілізації — саме висновки поглибленої медичної комісії. У нас було кілька випадків під час минулих мобілізацій, коли хлопці приховали свої хронічні захворювання (один не зізнався, що має проблеми зі спиною, інший — хворіє на астму). Та коли вони потрапили на полігон навчального центру, де одягли бронежилети й отримали певне навантаження, недуги відразу загострилися. Їх відправили до санчастини, а нам зробили зауваження: мовляв, кого взяли? Наголошую: усі проходитимуть навчальні центри протягом 45 днів, і лише після цього їх відправлятимуть у зону АТО.

— А скільки часу знадобиться, щоб отримати позитивний вердикт щодо придатності для служби?
— Якщо з медичною карткою буде все гаразд — можна й за день.

— Чи траплялися у нас випадки ухилення від служби? Яка передбачена відповідальність?
— На жаль, так. Однак на сьогодні Верховна Рада уже прийняла рішення щодо посилення відповідальності. Так, збільшено до 1700 грн. суму штрафних санкцій у разі двох випадків ухилень без поважних причин. За третій — кримінальна відповідальність. Тому звертаюся до всіх військово-зобов’язаних: не чекайте, коли вам принесуть повістку, а самі прийдіть до військкомату.

— Як відомо, до зброї за час четвертої хвилі мобілізації в Україні покличуть 50 тис. мобілізованих. Скількох від нашого регіону?
— Приблизно 160 осіб. Під час минулих мобілізацій на фронт пішло майже 300 бійців.
Пишаюся тим, що серед них — багато патріотів і добровольців, які, не зважаючи на вік, захищають нашу Вітчизну.

Читайте також:
20 січня 2015 року у ході засідання виконавчого комітету Ірпінської міської ради військовий комісар Сергій Кайдан доповів про заходи щодо проведення часткової мобілізації людських та транспортних ресурсів на території міста Ірпінь та селищ Гостомель, Ворзель, Коцюбинське. Це питання виносилося на розгляд виконкому.
на сайті Ірпінської міської ради>>
6 -4

Валентин СОБЧУК 
газета: "Ірпінський вісник" № 3 від 23 січня 2015 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.