Потреби кожного будуть почуті!

Потреби кожного будуть почуті! - Так стверджують організатори зустрічі людей з обмеженими можливостями, яка відбулася 3 грудня в приміщенні Управління праці та соціального захисту населення.

А організаторів зустрічі було зразу четверо: Лариса МАТЮШЕНКО, заступник Бучанського міського голови, Ганна НАЗАРЕНКО, в.о. начальника Управління праці та соціального захисту населення, Йосип КРАСНОДЕМСЬКИЙ, директор Територіального центру соціального обслуговування, та Анатолій КУШНІРЧУК, громадський діяч, керівник волонтерського руху «Місія Добра». Зустріч проходила в невимушеній обстановці за фуршетом і своїм характером спілкування скоріше нагадувала теплий прийом бажаних друзів, які прийшли порадитися у важливій справі.
Спочатку виступали організатори зустрічі. Лариса Матюшенко наголосила, що, незважаючи на фінансові обмеження, міська влада багато знає про інвалідів через соціальних працівників та намагається відгукуватися на потреби. Відремонтовані східці біля під’їздів. Є вимога до підприємців, щоб вони покращували умови доступності їхніх закладів для інвалідів. Ця справа поступово рухається. Тому інваліди запрошуються приходити в міськраду, звертатися з проханнями, вказувати на проблеми, а також долучатися до соціального життя міста.


Ганна Назаренко проінформувала, що всього ж в Бучі з населенням 33 тисячі живе 1610 людей з фізичними обмеженнями. Соціальна служба прагне підтримати їх фізично і зміцнити їхній дух. Ганна Василівна підбадьорила запрошених і запевнила, що вони в суспільстві, серед людей. Наприклад, при школі №5 працює народний університет для дорослих, де можна зростати в різних фахових напрямках. Інвалідів віком 18-55 років можна направити на навчання і оздоровлення в реабілітаційний центр в селище Лютіж. Там є вибір з 17 професій, надається посвідчення.Йосип Краснодемський особливо підкреслив допомогу, яку соціальна служба отримує від місцевих депутатів, підприємців, простих жителів. Також він закликав запрошених ділитися своїми проблемами, фіксувати їх в кабінеті №7, щоб починати їх вирішувати. Зараз існує нагальна потреба з памперсами для лежачих хворих.
Анатолій Кушнірчук наголосив, що волонтерський рух «Місія Добра» працює разом з міською владою, Червоним Хрестом, Управлінням праці та соціального захисту. Мета сьогоднішньої зустрічі – це почути кожну людину з обмеженими можливостями, записати потреби, поспілкуватися разом і допомогти.

Потім слово взяли запрошені. Пенсіонер-інвалід подякував міську владу за реальну турботу і додав, що він щомісяця відкладає по сто гривень, щоб віддати волонтерам на їхню працю. Представниця «Школи самостійності» Людмила Мацик від імені матерів дітей-інвалідів подякувала працівникам Управління праці та соціального захисту населення за чесність, доброту, порядність.
Вона також озвучила заявку: треба велотренажер для обдарованого підлітка-інваліда.

Досить молодий ще інвалід 2-ої групи Сергій Лінкевич, який прибув з Луганська, подякував організаторам зустрічі та міській владі за увагу та турботу.
Вперше за дев’ять років своєї інвалідності він присутній на подібній зустрічі. Йому настільки приємно чути добрі слова і отримувати допомогу, що навіть голос вібрує. Він також окреслив потреби, серед яких головна – бути корисним в громаді, знайти собі посильну справу. Найбільшою проблемою він називає відсутність в державі адресної допомоги інвалідам у вигляді знижок на ліки. Адже при пенсії в 1150 гривень йому необхідно приймати ліки, що коштують 1500 грв. Добре, що допомагають діти.
Пані Ніна дуже вдячна особисто міському голові Анатолію Федоруку за радість, яку той приніс її онуці Тані Ярмоленко, давши кошти на придбання тренажера. Маленька Таня, інвалід ДЦП, дуже цього потребувала. І ось, як раз на день народження дівчинки, з магазину привезли очікуваний тренажер – бігову доріжку. Зараз вона в костюмі «гравістат», подарованому одеським благодійним фондом, енергійно тренується з бігу. Разом з Тетянкою радіє також її мама Валентина.

Після чаювання та частування смачними канапками і ласощами всі чотири організатори зустрічі разом спілкувалися з кожним гостем осібно, уважно вислуховуючи та ретельно занотовуючи їхні потреби.
Найбільш поширеною є потреба в працевлаштуванні інвалідів. Друга їхня загальна потреба – це обладнання зручних пандусів та асфальтування доріжок біля під’їздів.

За словами Лариси Матюшенко, на цьогорічній зустрічі було приємно почути, що в Бучі повністю вирішена проблема інвалідних візочків. Немає гострої проблеми з ліками, хоча ця проблема повністю ще не закрита. Міська рада посприяла цьому, виділивши додаткові кошти з бюджету, незважаючи на сьогоднішнє напруження. Очільницю гуманітарного напрямку дуже тішить, що в питанні ліків знята гострота. Лариса Анатолівна додає: «Вважаю, що саме так треба зустрічатися – в дружній обстановці, тому що не кожен наважиться клопотати чи писати заяви. Але у вільному спілкуванні люди відкриваються, і ми краще почуємо і зрозуміємо ситуацію, щоб нам знати, як працювати в подальшому».
Насамкінець, медсестри Червоного Хреста роздавали запрошеним продовольчі набори.

Микола ДЕМ’ЯНОВ
_______________________________

Від Бучанської міської ради виплачена матеріальна допомога:

- до 9 травня 39 інвалідам;
- до Дня виведення військ з Афганістану 11 інвалідам-афганцям;
- на вирішення соціально-побутових проблем та лікування 69 інвалідам;
- до Міжнародного дня інвалідів надана матеріальна допомога 153 інвалідам;
В цілому виплачено грошової допомоги на суму більше 50тис. грн..
Виділено кошти в сумі 18 тис.грн. для придбання слухового апарату дитині, яка потребує соціальної адаптації.
В 2014 році забезпечені санаторно-курортними путівками 16 інвалідів.
Видані направлення на забезпечення протезно-ортопедичними виробами 106 інвалідам;
Виділено кошти в сумі 3853 грн. для 28 інвалідів на транспортне обслуговування та суму 2610 грн. для 25 інвалідів на бензин.
Видані наступні технічні засоби реабілітації:
- крісла колісні – 18 інвалідам;
- ходунки – 2 інвалідам;
- милиці/палиці - 2 інвалідам;
- крісло з санітарним оснащенням – 1 інваліду.

Люди з особливими потребами мали можливість взяти участь в обласних заходах, а саме обласному фестивалі творчості для дітей «Повір у себе» та культурно – реабілітаційному заході для дорослих інвалідів у м. Переяслав – Хмельницький.
У Київській міській бібліотеці для дітей імені Н.Забіли у лютому 20 14 року відбулася презентація збірки віршів поезів - інвалідів «Поетичний рушник», до якої увійшли і твори поетів-бучанців: Ангеліна Познякова ,Іван Кобища, Ніна Шуляк, Євген Шестаков і наймолодший учасник із Бучі – Михайло Невідомський.
З 3 грудня у приміщенні Бучанської міської бібліотеки для дорослих, що знаходиться за адресою м. Буча вул. Енергетиків 19, буде функціонувати виставка робіт дітей з обмеженими можливостями «Повір у себе».
За підтримки Бучанської міської ради та спонсорів діти і молоді особи мали змогу відвідати в м. Києві парк Партизанської слави, Ботанічний сад, Львівську шоколадну майстерню, виставу студентського театру «Вавілон».
Бучанською міською радою згідно акції «Школяр», надана допомога сім’ям з дітьми – інвалідами: 25 сім’ям канцтовари та 7 шкільних форм.
Завдяки спонсорській допомозі було придбано сухий басейн в педіатричне відділення Бучанської міської поліклініки, який дає змогу дітям-інвалідам проводити реабілітаційні заходи.
В зв’язку з зростанням соціальної напруги Бучанська міська рада планує збільшувати увагу незахищеним верствам населення, в т.ч. і інвалідам, надаючи їм як матеріальну допомогу, так забезпечуючи соціальні потреби.

Ще одна добра справа


Вероніці Шкляр – 7 років, п’ять з яких вона слухає світ за допомогою апарата.
Коли Вероніці було рік і сім місяців, захворіла на запалення легенів. Ускладнення, і у два рочки батьки виявили, що донечка погано чує. Прийшлось користуватися слуховими апаратами. Їх вона вже «зносила» два. Це були двоканальні апарати.
Цього року Вероніка пішла у школу. Зараз їй потрібен більш потужний, шестиканальний. Він коштує чимало – близько 23 тисяч гривень. Допомогли придбати слуховий апарат благодійники з Бучанської міськради, взявши на себе основну частину витрат.
Батьки щиро дякують їм через газету Бучанські новини.
Данута КОСТУРА

.
3 -2

газета: “Бучанські новини” №49 від 6 грудня 2014 року
Михайло Невідомський
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.