» » » Ірпінь: Розпочався активний період оновлення міста

Ірпінь: Розпочався активний період оновлення міста

Міський голова Володимир Карплюк відповів на запитання журналістів місцевих друкованих ЗМІ та регіонального телебачення. Подаємо інтерв'ю з незначними скороченнями.

— Чи вдалося Вам уже розібратися з муніципальними проблемами?
— Поки що не вдалося нормально розібратися у всіх питаннях, проконтролювати якість виконання робіт і поставити завдання на перспективу. Це ще все у процесі.

— Але тим не менше зараз на вулицях Ірпеня спостерігається пожвавлення: їх підмітають, ремонтують, оновлюють І люди бачать цю активність. Вони намагаються знайти підтекст: що за цим стоїть?
— По-перше, бажання нормально, ефективно працювати. По-друге, представники органів виконавчої влади, з їхніх же слів, уже скучили за активним темпом, бажанням розвивати територіальну громаду. Я вдячний працівникам КЖЕП «Ірпінь», виробничому управлінню комунального господарства, «Ірпінь-зеленбуду», «Ірпіньміськсвітлу» за те, що вони в цей період активно включилися в роботу. Найголовніше, що у мене і в них є розуміння: такий темп буде і далі продовжуватися. Це не якийсь певний сплеск, а постійний режим, й ірпінці до нього швидко звикнуть.

— Неодноразово доводилося чути, що добре виконувати роботи, коли є гроші. За чий рахунок реалізуються проекти?
— За рахунок державного та місцевого бюджетів, сплати пайової участі. Ми використовуємо абсолютно всі можливі джерела надходження коштів. Я, балотуючись кандидатом на посаду міського голови, говорив: це міф, що Ірпінь без грошей. Скільки б їх не було, завжди буде мало. Кошти треба лише ефективно використовувати. Ви бачите сьогодні зовсім інший результат.

— Судячи з Вашої відповіді, кошти для розвитку Ірпеня були і раніше, їх потрібно лише ефективно використовувати?
— Ви знаєте, критикувати дуже легко. Але коли ти берешся за справу, то зовсім по-іншому дивишся на діяльність своїх попередників. Багато питань «впиралося» у політику. Було чимало й економічних. Я нікого не критикую: було як було, є як є. Відстежую інформацію в соціальних мережах. Не всім подобається те, що ми сьогодні робимо. Кожен має право на свою позицію, на власне бачення. А ми будемо доводити своїми якісними діями, щоб сподобатися найбільш прискіпливим жителям нашого міста.

— Якраз найбільш прискіпливі громадяни звинувачують Вас у тому, що Ви спочатку робите, а потім радитеся з громадою.
— Поняття громади надзвичайно широке. Ми маємо десятки громадських об'єднань, організацій, установ. Якщо подивитеся на це з боку, то це може здатися командою. Те, що ми зовсім не радимося, — неправда! Сьогодні територіальна громада Ірпеня вибрала більшістю голосів собі очільника. Вона обрала чотири роки тому депутатів. Ми не можемо з питань підмітання вулиць радитися в соціальних мережах чи збирати спеціально громадську організацію. Є звичайні справи, які влада повинна виконувати щодня.
Ось ми відкрили сквер по вул. Грибоєдова та Паламарчука — перший такого рівня в місті. І це створило певні емоційні перипетії, спогади, бачення, стало темою обговорення. Переконаний: через рік, коли таких скверів буде десяток, розмови вщухнуть. І ми будемо обговорювати більш значущі справи.

— Сьогодні в країні війна. І основні сили повинні спрямовувати на оборону нашої держави, підтримку її цілісності. А у нас першочергова увага зосереджена на парках та скверах. Що з цього приводу можете сказати?
— Якщо є декілька проблем, то це не означає, що одна з них повинна вирішуватися, а інша — ні. Так, зараз іде війна. Але на всіх інших територіях маємо стан тилу, мирного життя. У людей щодня виникають проблеми, які потребують негайного вирішення.
Влада враховує всі пропозиції, бачення громадських об'єднань, благодійних фондів щодо надання допомоги бійцям АТО. Ми нещодавно ініціювали і свій проект у рамках цієї допомоги. Він через декілька тижнів набуде широкого розповсюдження. Зараз дуже важливо не посіяти розчарування, паніку серед українців. Це буде найбільшим здобутком проти агресії Росії. Маємо факт, коли після відомих революційних подій відбулося масове розчарування українців. Бо на місцях, у тому числі й в Ірпені, не відбулося поліпшення життя. Отож важливо, щоб люди знову не розчарувалися у діючій владі після військових, економічних катаклізмів. Бо, на мій погляд, російський агресор саме на це й розраховує. Я та мої колеги з інших міст будуть робити все для поліпшення життя людей.

— Володимире Андрійовичу! Ви дуже блискавично почали свою роботу. Вам вдалося за короткий час зробити багато хороших справ, ще більше заплановано. Для громади дуже важливо, звідки можна дізнаватися про Ваші наміри, плани.
— На сьогодні є комунальні засоби масової інформації — їх будемо розвивати. В нас у регіоні є ряд приватних газет та сайтів. Нещодавно з'явилося регіональне телебачення. Переконаний, що їх активність буде нормальною, природною. Я не збираюся і не хочу спонукати ЗМІ до конкретизації роботи будь-якого органу місцевого самоврядування. Це повинно бути їхнім покликанням. Ми будемо постійно інформувати громаду про соціально-економічний розвиток міста, модернізацію об'єктів, їх капітальний ремонт тощо.

— Які Ваші найближчі плани?
— Зараз реконструюємо дитячу поліклініку. Активно працюємо над реконструкцією центральних магістралей — вул. III Інтернаціоналу, Жовтнева, Котляревського, Гостомельське шосе. На них облаштуємо транспортні «кишені», парковки. Для зручності пасажирів обладнаємо автобусні зупинки. На стадії затвердження проекти двох автостанцій з обох боків залізниці.
Хочемо серйозно розвивати дитяче позашкілля. У дитсадках та школах замінюємо вікна.
Активно проводимо реконструкцію парку Правика. Тут виникає багато спірних моментів. Різні громадські організації висловлюють свою думку, її ми поважаємо. Але моя позиція така: ми повинні зробити цей парк, висадити в ньому додатково деревця. Так як це робили наші пращури. Своїм дітям маємо залишити зелений Ірпінь!

— Гостра, можна сказати, критична проблема — забезпечення малюків дошкільними закладами. Де у нас будуть зводитися нові дитячі садочки? Чи є місце для їх побудови?
— Щоб закрити цю проблему, нам треба приблизно 8 дитячих садочків. Уже в цьому році плануємо залити фундаменти під два з них — по вул. Полтавській та Григорія Сковороди. Розглядаємо варіант дошкільного закладу і в районі ЗШ №3, де є невелика земельна ділянка. Якщо будемо тут будувати, то на малу кількість місць.
Є певний конфлікт між окремими жителями вул. Полтавської. Ми, вважаю, прийняли правильне рішення: проводимо опитування по всіх будинках, як ірпінці бачать розвиток цього мікрорайону.

— Звідки візьмете кошти на будівництво цих двох дитсадків?
— Я вже називав: бюджет і пайова участь на розвиток міста.

— Будете зводити до 10 дитсадків?
— Я зараз не можу сказати. Усе залежатиме від того, як Ірпінь буде далі розвиватися, коли матиме кінцевий варіант Генплану. Отримавши на руки цей документ, зможемо порахувати плани залучення інвестицій — у рамках надходжень від пайової участі, фізичних осіб, плати за оренду землі тощо. Тут є заборгованість. І ми над цим працюємо.
0 0

Василь ОСТРОЗЬКИЙ 
газета: "Ірпінський вісник" №47 від 21 листопада 2014 року
 Інші новини по темі:
Ірпінь отримав три нові авто для комунальних підприємств

Ірпінь отримав три нові авто для комунальних підприємств

Буча та регіон
Ірпінь посів перше місце по фізкультурі серед Київщини

Ірпінь посів перше місце по фізкультурі серед Київщини

Буча та регіон
Ірпінь першим на Київщині отримав повноваження в рамках децентралізації системи держархбудконтролю

Ірпінь першим на Київщині отримав повноваження в рамках децентралізації системи держархбудконтролю

Ірпінський вісник
Ірпінський міський голова Володимир Карплюк відзвітував за рік роботи

Ірпінський міський голова Володимир Карплюк відзвітував за рік роботи

Ірпінський вісник
Ірпінь ТБ: Ірпінським таксі все гірше (відеосюжет)

Ірпінь ТБ: Ірпінським таксі все гірше (відеосюжет)

Ірпінський вісник
В Ірпені побудують нові свердловини глибинного водозабору

В Ірпені побудують нові свердловини глибинного водозабору

Ірпінський вісник
Мер Ірпеня Володимир Карплюк розповів про рік, що минає

Мер Ірпеня Володимир Карплюк розповів про рік, що минає

Ірпінський вісник
Ірпінь: Місту потрібні власні очисні споруди

Ірпінь: Місту потрібні власні очисні споруди

Ірпінський вісник
В Ірпені встановлять близько двохсот вуличних відеокамер

В Ірпені встановлять близько двохсот вуличних відеокамер

Буча та регіон
Про причини підвищення тарифів на оплату житлово-комунальних послуг

Про причини підвищення тарифів на оплату житлово-комунальних послуг

Ірпінський вісник
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.