ОБЕРЕЖНО: КВАРТИРНІ ЗЛОДІЇ!

Актуальне інтерв’ю
Квартирні крадіжки — найпоширеніший вид злодійства. Вони складають у середньому більше 35% від загального числа крадіжок. Хоча збільшення активності злодіїв припадає на літо, «домушники» не нехтують роботою і не в сезон відпусток. Досвідченому «домушнику» достатньо 1-2 хвилини, аби відімкнути двері.

Саме за подібним сценарієм намагалися діяти троє молодиків, які в центрі Бучі намагалися проникнути в одну з квартир багатоповерхового будинку. За цією роботою їх і затримали правоохоронці.

Про подробиці цього злочину ми попросили розповісти начальника Бучанського міськвідділу міліції Володимира Ридчика.
- На початку нашої розмови хочу, – каже Володимир Володимирович, – подякувати небайдужим мешканцям нашого міста, які виявили пильність і відразу ж про підозрілих осіб повідомили співробітників міліції. Оперативно прибувши на місце події, нам вдалося затримати грабіжників по «гарячих слідах», саме у той момент, коли вони вже намагалися проникнути у квартиру. При собі вони мали й речові докази – сумка з цілим арсеналом відмичок, «фомок», як кажуть, на всі випадки життя, за допомогою яких можна відкрити дверні врізні замки. Важко словами передати здивування затриманих, коли вони побачили перед собою правоохоронців. Єдине, що встигли зробити домушники, так пластиліном заклеїти двірні вічка і, подзвонивши по квартирах, переконатися, що мешканці там відсутні.

- При затриманні злочинці вчиняли опір?
- Навіть натяку на це не було, настільки раптово для них ми опинилися на місці події, і так же миттєво на їх руках опинилися наручники.

- Це були місцеві жителі чи заїжджі гастролери?
- Вони приїхали з Донецької області, з міста Горлівка. Їх вік 30-35 років. Раніше ніде не працювали. Мають наркотичну залежність. У той час, коли багато наших співвітчизників зі зброєю у руках знаходяться у зоні АТО, захищаючи честь і незалежність нашої держави, навіть ціною особистого життя, ці троє вирішили пересидіти у іншому місті і, що найбільше вражає, продовжити займатися злочинною діяльністю. Про подібних кажуть: у них нічого святого нема.

- Чим же їх так привабила наша Буча?
- Близькість до столиці, транспортне сполучення та своїми поміркованими цінами на оренду приміщення на відміну від Києва. І місто наше видалося їм тихим, спокійним спальним районом. Гроші у них швидко закінчилися, піти кудись працевлаштуватися у планах не було. До того ж ані, професії, ані освіти. А жити на щось і платити за квартиру потрібно. Ось і вирішили зайнятися пограбуванням квартир.

- Раніше вони притягалися до кримінальної відповідальності?
- Двоє з цього злочинного угрупування раніше мали судимість і відбували реальний термін покарання. Наскільки нам відомо, їх спільник раніше не притягувався до кримінальної відповідальності.

- Скільки квартирних пограбувань встигли скоїти злочинці у передмісті та нашому місті, зокрема?
- Наразі ми цю трійцю перевіряємо на можливу причетність до інших крадіжок. Знов таки, хочу подякувати свідкам цієї справи. Завдяки вашій пильності та своєчасному інформуванню про підозрілих осіб в міліцію вдалося не тільки не уникнути пограбування квартири у конкретному випадку, а також не допустити подібних протизаконних дій з їх боку і у подальшому. Цей випадок свідчить про нашу з вами співпрацю. Тільки спільними зусиллями громадськості та правоохоронців можна протистояти злочинності. Дуже сподіваємося на те, що наша співпраця і у подальшому буде плідною та дієвою. Зі свого боку можу гарантувати, що жодна ваша заява, жодний телефонний дзвінок про можливі злочини, що готуються, не залишаться поза увагою співробітників міліції. Ваша довіра для нас – найкращий критерій в нашій нелегкій роботі.

Практичні поради:
Убезпечити себе від «домушників» на всі 100%, якщо квартира протягом дня порожня, — нездійсненна мрія. Але, дотримуючись елементарних правил та звичок, ви убезпечите себе та своє майно.
1. Не залишайте ключі від квартири, в т.ч. «обумовленому місці» (під килимком, на коробці дверей тощо), та не передавайте їх стороннім особам.
2. У разі втрати хоча б одного з ключів, терміново міняйте замок або циліндровий механізм.
3. Не зберігайте в квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас.
4. Пам’ятайте, що найчастіше злочинці перевіряють наявність грошей в шафах під постільною білизною, сервантах, книгах, одязі, вазах, в побутових приладах на кухні.
5. Якщо ви самі вдома, не впускайте в квартиру незнайомих осіб, особливо в нічний час. Попередьте про це дітей.
6. Виходячи з квартири, зачиняйте вхідні двері на всі замки, що є на дверях.
7. При виборі дверей покладайтеся на їх товщину та вагу. Їх неодмінно має бути двоє, замки різних типів, а петлі повинні бути заховані всередину, щоб злодії не змогли підважити їх ломом. Якщо двері мають недостатню товщину листкового заліза, то навіть найбільш надійні замки можна вирізати, відкриваючи їх немов консервну бляшанку.
8. Потоваришуйте з сусідами, особливо пенсіонерами, які, перебуваючи вдома, зможуть періодично наглядати за вашою оселею.
9. Щоб бути спокійними та не турбуватися про можливість проникнення до вашої квартири – зверніться до охоронних структур, з метою встановлення системи сигналізації.
0 0

Володимир ЕННАНОВ 
милиция
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.