Місто утеплюється

Про підготовку багатоквартирних будинків міста до зимових холодів спілкуємося з Ларисою Матвейчик, головним інженером комунального підприємства "БУЖКГ".

– Ларисо Анатоліївно, як утеплюються найбільш вразливі до холодів частини будинків – під’їзди?
– В місті є 142 багатоповерхових будинки. Ми реставруємо двері під’їздів, і за цим слідкують самі мешканці, бо вони самі зацікавлені в цьому. В кожному будинку є небайдужі люди, які нам допомагають тримати порядок. Проводимо роз’яснювальну роботу з населенням, щоб берегли тепло і зачиняли двері. Проводиться засклення і не лише перед початком морозів, а й протягом року. Трапляється, що влітку мешканці вибивають шибки – то їм жарко, то поганий запах. А деякі під’їзди доводиться склити мало не кожного місяця – одні й ті самі. За 9 місяців поточного року засклили 141 кв. м. в місцях загального користування – під’їздах та технічних поверхах. Крім того, навісили замки на всі підвали, щоб вони не вихолоджувалися та з метою уникнути проникнення небажаного контингенту (бомжі, наркомани, п’яниці). Двірники і мешканці слідкують, щоб всі двері закривалися. Коли щось негаразд, одразу телефонують на цілодобовий телефон аварійної служби 25-790.

– Ви практикуєте виставляти на будинках друковані оголошення, плакати тощо?
– На кольорові плакати немає коштів. Але разом з ПКПП «Теплокомунсервіс» розвішуємо заклики «Бережіть тепло в ваших оселях», які чіпляємо кожної зими на кожному під’їзді. Хоча зараз, у зв’язку з переходом на індивідуальне опалення багато під’їздів не опалюється, бо зняті батареї.

– В місті помітно пожвавилися роботи з зовнішнього утеплення стін будинків.
– Так, за рахунок місцевого бюджету повністю утеплені фасади багатоквартирних будинків по вулиці Водопровідній 54-А та 34-А. Тривають роботи по вулиці Тарасівській 1-В, 1-Г, 3, Вишневецького 31 (де також капітально ремонтується дах), а також Комсомольській, 17. Виконується 100% утеплення всіх чотирьох сторін. Планується утеплити колишні гуртожитки по вулиці Склозаводській буд.1 та Кірова буд.90. Туди вже зараз заходять утеплювачі. Також утеплення фасадів та заміна покриття даху будуть здійснені в житлових будинках 40 і 60 по вулиці Водопровідна (зараз документація на експертизі).
Темпи в Бучі унікальні – ніхто в Київській області сьогодні не проводить утеплення будинків в таких об’ємах зусиллями органів місцевого самоврядування.
Довідка
Щодо боржників за комунальні послуги: загалом подано 293 заяви про видачу судових наказів. 29 наказів скасовано судом, 16 наказів передано на виконання відділу виконавчої служби, а 161 справа повторно направлена на виконання до ВДВС Бучанського МУЮ. Зараз у суді на розгляді перебуває 34 справи на загальну суму 102.4 тис. грв.
Станом на 1 вересня 2014 року на виконання ВДВС передано 84 судових накази на загальну суму 228.6 тис. грв.

– Сьогодні найбільш актуально стоїть питання про стан оплати за комунальні послуги.
– Маємо справу зі старими боргами. А боржники – це, на жаль, в основному люди з достатком. Деякі з боржників навіть здають у найм своє житло, а за послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території сплачувати не поспішають.

– Які ваші дії щодо неплатників за комунальні послуги?
– Спочатку даємо два попередження: просте попередження, а потім досудове. Просте попередження розносять наші бухгалтери в особливий виділений для цього день. Досудове попередження розсилаємо рекомендованим листом. Витримується певний термін, а вже потім подаємо до суду. Коли видається судовий наказ на стягнення заборгованості, справа передається у виконавчу службу. Проте, враховуючи фінансово нестабільну ситуацію в країні, ми з готовністю йдемо на поступки, входимо в положення кожного мешканця. Для цього складаємо договори на реструктуризацію терміном від 6 до 12 місяців.

– І ще: чи достатній запас солі та піску на початок морозів?
– На перший час, на перших кілька днів, запас є. Але маємо його поповнити. Також повністю підготовлені 2 снігоочисні машини. Ще плануємо купити маленький тракторець. Так що зима нас зненацька не застане.
3 -2

Микола ДЕМ`ЯНОВ 
газета: "Бучанські новини" №46 від 14 листопада 2014 року
утеплення
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.