» » » Ірпінь: Теплом наповняться мережі

Ірпінь: Теплом наповняться мережі

Здавалося, лише вчора стояли сонячні теплі дні, природа дарувала нам веселі осінні акорди. Але останніми днями температура повітря знизилася, дехто з жителів нашого регіону уже мерзне у квартирах. Постає питання про початок опалювального сезону. КП «Теплоенергопостач» повністю готове до роботи у цей період і чекає відповідного розпорядження з боку керівництва міста.

Ірпінь: Теплом наповняться мережі— На сьогодні наше підприємство повністю завершило ремонтні роботи по підготовці до опалювального сезону 2014-2015 років, — розповідає директор КП «Теплоенергопостач» Юрій Краснопольський. — Так, на сьогодні замінено майже 1,1 тис. метрів теплових мереж (на суму майже 800 тис. грн.). А їх загальна протяжність — 20,5 км. У котельнях, яких нараховується 25, відремонтовано усе теплотехнічне обладнання, проведено капітальний ремонт насосного обладнання, електрообладнання, реконструйовано газові шафні установки. Головне, що усі працівники КП «Теплоенегропостач» — і слюсарі, й електрики, газова служба — усі відпрацювали, скажемо так, на «добре». Нагадаю, що ми опалюємо місто Ірпінь, селища Гостомель, Ворзель та
село Мироцьке (школу і житлові будинки).

— Юрію Миколайовичу, які кошти пішли на все це?
— Загалом закуплено обладнання та виконано робіт на суму майже 500 тис. грн. При цьому власних коштів витрачено 322,1 тис. грн. Ці гроші пішли на 4 насоси по вул. 9 Лінія, Натана Рибака, Садова, 65, пологовий будинок (приблизно 87 тис. грн.), систему пом’якшення води (13,8 тис. грн.), шафу обліку електроенергії з авто вимикачем та лічильником по вул. Проскурівська (8,9 тис. грн.), улаштування газоходу (12,4 тис. грн.), проведення робіт по встановленню теплових лічильників (146,6 тис. грн.), проекти реконструкції вузлів обліку газу по вул. 9 Лінія, Михайлівська (понад 53 тис. грн.) тощо.

А ось бюджетних коштів витрачено лише 177 тис. грн. (хоча було заплановано 477 тис. грн.).
Вони пішли на газовий пальник по вул. Тургенівська (82 тис. грн.), ШРП з газовим регулятором
та комерційним вузлом обліку газу по вул. Михайлівська (95 тис. грн.), заміну 1085 погонних метрів теплових мереж (768 тис. грн.).

— Останнім часом велися роботи по вул. Шевченка. Чи завершилися вони?
— Думаю, усі пам’ятають, що у цьому році тут була велика аварія, тому ми замінили центральну теплову мережу, яка знаходиться у центрі Ірпеня — 140 погонних метрів попередньо ізольованої діаметром 219 см, поставили нову запірну арматуру. Є домовленість з «Асфальбетонщиком», що наведемо тут лад — заасфальтуємо дорогу, відновимо тротуар.
Але ця аварія показала: якщо проводяться певні роботи, то забудовники, господарі чи орендарі мають погоджувати з теплопостачальними та іншими службами будівництво, реконструкцію. Але дуже часто вони цього не роблять. Так і сталося з кафе «Релакс», господар якого побудував свою споруду на теплових мережах та водогоні.

— Традиційна проблема для багатьох комунальних служб — боржники.
— Із 1 грудня 2013 року по 1 жовтня 2014-го заборгованість населення сягала 7,6 млн. грн. На сьогодні вийшли на суму 6 млн. грн. Тобто 1,6 млн. грн. населення погасило. Довелося переробити 90% договорів, переукласти їх. Абонентська служба та контролери ходять по квартирах, підписують.
Тому робота у цьому напрямку стабілізувалася. Бюджет з нами розрахувався, проведено залік по різниці у тарифах на 1,5 млн. грн. То ці кошти ми сплатили за спожитий газ. Але залишилися борги попередніх років (2008-2012) — 5 млн. грн. За 2013-2014 роки майже повністю розрахувалися. Я цілком задоволений роботою, яка проводиться з боржниками. На сьогодні проплата населення за поточними розрахунками становить 98%.

— Чи передбачена зміна тарифів?
— Вони залишилися на тому ж рівні, адже газ для населення у ціні не піднявся — 1309 грн. за 1 тис. м3. Для бюджетних та комерційних організацій блакитне паливо подорожчало, то там підвищилася й плата за тепло. А для населення залишилася, як у позаминулому та минулому роках — 5,50 грн. за
1 м2 в опалювальний період та 2,70 грн. — абонентська плата, загалом 8,20 грн. Це найнижчий
показник по Київській області.
Оскільки держава йде нам назустріч і відшкодовує різницю тарифів, то ми повертаємо борги за газ.
0 0

Ігор ШВЕЦЬ 
газета: "Ірпінський вісник" №43 від 24 жовтня 2014 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.