Рейдом по нехлюйству

З 10 вересня по 10 жовтня в Бучі оголошений осінній Місячник по санітарній очистці та благоустрою міста. В рамках цього місячника та для перевірки стану чистоти в місті був проведений рейд, в якому взяли участь заступник міського голови Олександр Смолькін, завідувач відділу ЖКГ Ольга Пронько, начальник відділу з надзвичайних ситуацій Сергій Коваленко та кореспондент «БН».Громадянська ініціатива, як і все громадянське суспільство, зазвичай починається з простих справ, у яких громадяни можуть взяти безпосередню участь. Навіть організуватися для цього. Одна знайома стверджує, що Батьківщина починається з не кинутого на вулиці папірця. Звучить дещо пафосно, але, якщо подумати, то невже нас може радувати чи додавати патріотичних почуттів вигляд кинутих під ноги недопалків, обгорток від цукерок, пластикових пляшок. Неохайність – сестра неорганізованості – не свідчить про порядок в думках. Якщо людина не може чи не хоче навести порядок в домі, на подвір’ї, навколо садиби, на вулиці, то годі чекати від неї зважених державницьких ініціатив. Така людина і в громадських приймальнях, і на зустрічах з керівниками міста, і на зборах політичних партій буде лише зчиняти неконструктивний галас.

В понеділок, 22-го вересня, учасники рейду вирушили в дорогу. Метою було оглянути стан вулиць та присадибних територій, що прилягають до центра міста. Загальне враження – яке ж наше місто красиве! Біля деяких будинків влаштовані просто таки міні-парки. Акуратно скошена трава, висаджені декоративні деревця й кущики. Милують око жовтогарячі чорнобривці, що за літо ввібрали в себе енергію і сіяння сонця, щоб зараз, з настанням дощових днів, радувати нас своєю яскравістю.


В іншому випадку, різким контрастом виступають височенні бур’яни, які ростуть не тільки на пустирях, а навіть біля «пафосних» котеджів, притулившись до симпатичних парканів. Ростуть неподалік від пошти, на вулиці Островського, масово буяють навколо паркану церкви по вулиці Руденка. Вони ще не висіяли своє насіння, але скоро це зроблять, і тоді весною знову розплодяться, забиваючи собою квіти і газони. На цій стадії їх треба нещадно рубати.Вражає своїм здичавілим станом мікрорайон житлового кооперативу «Ювілейний», який розташований зовсім близько до центра міста. Там безліч занедбаних ділянок, трапляються навіть не обгороджені парканом. Всюди купи будівельних матеріалів та сміття. Може, ці ділянки нічийні? Хоча в таке не зовсім віриться з огляду на бум з нерухомістю. Якби хтось з автомобілістів вирішив зупинитися на «варшавці» і пильно поглянути в бік «Ювілейного», то подумав би що попав на «гуляй-поле», а не в цивілізоване місто. Та й смуга по обидва боки траси давно не кошена. Відповідальна – Служба автомобільних доріг Київської області.

Правда, в цьому мікрорайоні приємно проїхатися по вулиці Левка Ревуцького – напередодні святкування Дня Бучі за ініціативи міської ради там була викошена трава. Учасникам велопробігу, який щойно пройшов у місті, ця вулиця дуже сподобалася.
Ближче до центральної вулиці Енергетиків їдемо по провулку Санаторному. Мешканці зуміли організуватися, щоб покращати трасу каналізації. Розрили, зламали асфальт, закопали комунікації… і забули відновити покриття та зарівняти колодці. Так і стоїть здиблена вулиця, зиркаючи на перехожих проваллями колодязів. На цьому їхня організованість скінчилася. А навіщо, адже каналізація вже прокладена?

В провулку Комсомольський гниють залишені, нікому не потрібні два автомобілі, звалені купи сміття. І знову височенні чагарі бур’янів.

Знову вирулюємо на «варшавку», на вулицю Шевченка, і зупиняємося в районі ресторану «Елка». Як раз через дорогу від нього – велике звалище товстих соснових корчів біля приватної садиби. Тут таки, вздовж дороги викопаний десяток глибоких ям, очевидно, під посадку дерев, які так ніхто і не посадив. Біля огорожі «Концертного холу» ресторану – знову височенні бур’яни. Невже вони прописалися в Бучі? Кому сподобається таке сусідство? Декого це, напевно, не зачіпає.

На розі вулиць Шевченка та Революції продовжує лежати купа колод, які багато років тому назад призначалися для будівництва. Незважаючи на приписи, фірма-власниця ділянки не закінчила очистку території від сміття.

Далі – від вулиці Революції по вулиці Малиновського. Тут всюди помітні сліди діяльності Ірпінського РЕМу. Анфілада куп обрізаних гілок аж ніяк не прикрасила вулицю і не робить честі електрикам, які не прибрали «продукт» своєї діяльності. І знову, під приватними будинками купи будівельного сміття. А ГРП на Малиновського просто вражає своєю занедбаністю – некошені високі бур’яни, звалене в купу сміття.

ВИСНОВОК:
Треба щось робити, не чекаючи, доки сніг замете всі сліди людської недбалості. Якщо господарі не господарюють, може, треба їм нагадати – розвісити по місту плакати із закликами до чистоти, направляти приписи, складати протоколи, викликати на адмінкомісію, стягати штрафи. Може, адміністративні засоби вплинуть краще, ніж заклики до чистоти? А, може, вплинути на свідомість дорослих через їхніх дітей, загадавши їм написати в школі твір на тему збереження чистоти в місті? Адже це наше місто!
Нагадуємо, що місячник чистоти триває. Будуть проводитися й нові рейди за участю представників влади, комунальних підприємств, громадського активу та преси.
0 0

Микола ДЕМ’ЯНОВ 
газета: "Бучанські новини" №37 від 26 вересня 2014 року
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.