» » » Ірпінь прикрасять шість скульптур

Ірпінь прикрасять шість скульптур

Вони передаватимуть дух древлянської землі
Що може додати вишуканості, неповторності населеному пункту? Сучасна монументалістика! Наше місто зачекалося на митців цієї галузі. Між іншим, Бучу вже давно прикрашають. Нарешті скульптури з’являться і в нас. Про це запевнив голова ГО «Мій Ірпінь», депутат Київської обласної ради Ігор Борзило.

Наш кореспондент поспілкувався з автором масштабного проекту, заслуженим художником України, доцентом
Київського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва та дизайну імені М. Бойчука Миколою Біликом.

— Миколо Іллічу, скажіть, де будуть стояти скульптури і що вони символізуватимуть?
— Я радий, що ірпінці виявляють до цього такий інтерес. Отож не буду інтригувати, відкрию секрет читачам газети — скульптури прикрашатимуть центральну площу поблизу «ірпінських курантів».

— Я зрозумів, що це буде композиція. То скільки ж буде загалом скульптур?
— Так, це композиція, складатиметься із шести скульптур, називатиметься «Мій Ірпінь». А от якими вони будуть, нехай це залишиться таємницею. Лише зауважу: передаватимуть колорит міста, дух древлянської землі. Ми надамо можливість усім ірпінцям спостерігати, як оживає камінь, як із глиби народжується образ.

— Коли розпочнеться творчий процес?
— Скульптори працюватимуть у парку «Перемога» просто неба, відкриті для запитань і споглядання; роботи мають розпочатися 15 вересня.

— Цікаво, з якого каменю будуть скульптури, який їх колір?
— Це інкерманський вапняк. Цей камінь, коли стоїть просто неба, окисляється, з часом стає тільки твердішим,
білого кольору.

— А як з каменю народжуються скульптури?
— Це прозаїчна і важка праця, ми використовуємо «болгарку», зубила і спеціальні сокири. Однак спершу повинна спалахнути іскорка творчого задуму й народити ідею композиції, яку я переводжу на глину, тобто ліплю образ скульптури, з якого потім виготовляються ті чи інші композиції.

Я закоханий у камінь з дитинства й відчуваю його душу. Навіть якомусь звичайному камінцю, знайденому на дорозі, може бути мільйон років. Я навчився слухати, що промовляє камінь, і потім залишати в часі ті чи інші образи.
Радий, що створив у вашому краї, зокрема в Бучі, 10 скульптур. А тепер про мої головні роботи: це княгиня Ольга на Михайлівській площі, Ярослав Мудрий біля Золотих воріт, архістратиг Михаїл на куполі надбрамної церкви Софії. Також 20 скульптурних композицій створено в гідропарку, є багато інших. Я радий, що є такі люди, як Ігор Борзило, який піклується про місто як справжній його син. Також хотів би сказати про ще одну нову роботу, яка виконана прямо в гранітному кар’єрі, бо заввишки пам’ятник 7,5 метрів, а його вага — 30 тонн!

— Ого, який велет! І чий же це образ?
— Ви правильно сказали велет, бо він відтворює образ нашого славного гетьмана Івана Мазепи, який своїм коштом відбудував чимало київських храмів, зокрема і Софію. Стоятиме у Полтаві. Він би вже давно там був, коли б не такі трагічні події в країні.

— Миколо Іллічу, у Вас багато нагород, можете розповісти про них?
— Їх дійсно чимало, усі вони для мене дорогі, адже кожна робота з каменю чи бронзи — це як народження дитини. Назву декілька з них: орден княгині Ольги І ступеня, орден Нестора Літописця, срібна медаль Академії мистецтв…

— Дякуємо за цікаву бесіду. Коли Вас чекати в Ірпені?
— На День вашого міста, 13 вересня.
3 -2

Валентин СОБЧУК 
газета: "Ірпінський вісник" №37 від 12 вересня 2014 року
Ірпінь
Коментарів: 0
Додати коментар
Інформація
Коментувати новини на сайті можна тільки протягом 370 з дня публікації.